ППЛ: Левски (София) - Черно море (Варна) / 1:0 FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Как ще завърши мача...

Можете да изберете само 1 отговор

126
71%
24
13%
28
16%
 
Общо гласове: 178
 

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Черно море (Варна) / 1:0 FT

Мнениеот защо » 03 окт 2017 06:58

blue avalanche написа:
Sinite ot Sofia написа:...защото болшинството предпочита да бием с 8:4, но да атакуваме, да ги "изядем" буквално, пред това да бием 1:0!

Точно така разсъждаваха бразилците през '82 и '86. Видяхме какво се случи, нали?
Но шампиони станаха бразилците от '94, които биеха с 1-0.
На мен също ми харесват(и винаги ще ги харесвам) първите и трябва да се определим: тези от '82(макар и без титла, даже без медал) или тези от '94? Образно казано.
Вариант от типа "хем едните, хем другите" трудно ще стане. И не ми напомняйте за времената, когато биехме с 8-0, 7-1 и т.н.
Днес не сме '94, а 2017г. ;)

Е, ама на аватарите ти виждам все бразилци от 82-ра. Кога ще сложиш Дунга, или Бранко, или даже Алдаир?
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
wilge
Мнения: 3141
Регистриран на: 26 май 2010 10:43
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Черно море (Варна) / 1:0 FT

Мнениеот wilge » 03 окт 2017 09:20

THE G.A.M.E написа:Разбирам да разполагаме с играчи, с които можем да си позволим лукса да пуснем 1-2 гола, щото ще ги наваксаме, обаче реалноста е коренно различна.
Няма примирение, просто повечето левскари го разбираме т'ва добиче футболчето и се досещаме какво ще стане, ако тръгнем да атакуваме безогледно.
Не мен лично са ми достатъчни тройките от Пребоядисаните и Лудогорец.

Да, разполагаме с не-лоши за родната действителност играчи, но на практика имаме само едно агресивно крило - Кабрал.
Обертан НЕ Е КРИЛО и всеки, който е следил кариерата му в последните 2-3 години, ще го потвърди.
Да не говорим, че и при бековете сме силно ограничени от към класа и качество.
Най вече визирам Горанов.
А познавате ли атакуващ отбор, с пасивни бекове ?
Към момента Роси изстисква максималното от играчите.
Да не забравяме, че той пое отбор готвен и ръководен от Митов ...

Последното ти изречение прави пълен анализ на действителността в момента и обобщава всичко. Останалоно е излишно.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Черно море (Варна) / 1:0 FT

Мнениеот blue avalanche » 03 окт 2017 09:34

защо написа:
blue avalanche написа:
Sinite ot Sofia написа:...защото болшинството предпочита да бием с 8:4, но да атакуваме, да ги "изядем" буквално, пред това да бием 1:0!

Точно така разсъждаваха бразилците през '82 и '86. Видяхме какво се случи, нали?
Но шампиони станаха бразилците от '94, които биеха с 1-0.
На мен също ми харесват(и винаги ще ги харесвам) първите и трябва да се определим: тези от '82(макар и без титла, даже без медал) или тези от '94? Образно казано.
Вариант от типа "хем едните, хем другите" трудно ще стане. И не ми напомняйте за времената, когато биехме с 8-0, 7-1 и т.н.
Днес не сме '94, а 2017г. ;)

Е, ама на аватарите ти виждам все бразилци от 82-ра. Кога ще сложиш Дунга, или Бранко, или даже Алдаир?

Това и написах. Че харесвам и винаги ще харесвам бразилците от '82 и '86. Работата е, че ние, в момента и този футбол не можем да предложим. А всичко, което е "по средата", е буламач!
Последна промяна от blue avalanche на 03 окт 2017 15:04, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
popokutepetel
Мнения: 2276
Регистриран на: 26 апр 2014 13:28
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Черно море (Варна) / 1:0 FT

Мнениеот popokutepetel » 03 окт 2017 13:28

Sinite ot Sofia написа:
W84me написа:
Sinite ot Sofia написа:Сини брате, никой не учи Делио на тактика и никой не го упрекна за начина, по който играхме с Разград например. Страхотно проведен тактически мач, който заслужавахме дори да спечелим ( с човек по - малко сума време). Разбери, не само ти ( нека да е ясно на всички НЕмрънкачи), че с подобен на ЧМ тип отбори, на Герена, няма как, защитавайки се, да играеш на центъра цял мач и да ги дебнем на контра, че и да си броим колко положения сме създали. Мен ме остави, аз съм на Герена винаги, ако физически ми е възможно, обаче стадиона ще пустее с подобна продукция, защото болшинството предпочита да бием с 8:4, но да атакуваме, да ги "изядем" буквално, пред това да бием 1:0! Когато играем с видимо ( на този етап, етапа на нашето развитие) по - подготвени отбори - окей, така трябва! Но да играем така с Черно море на Герена, извинявай, не може!

Явно живеете в едни други времена, когато отборите идваха на Герена, за да паднат с по-малко. Защо мислиш, че ЧМ са некадърен отбор и няма да ни накажат, ако се открием, както ни наказаха последните няколко пъти на Герена, заради същата тая тактика "грабвайте телата"? Делио си го каза : "Ако исках агресия, щях да взема кечисти..."

Ами значи има сериозна промяна в манталитета ни като левскарска общност, за жалост. Критериите са паднали неимоверно много. Тези 8 години суша са си оказали влияние и явно всеки кръг за част от публиката ни е някакво дерби. Живи и здрави, дано един ден всеки е доволен от отбора на Левски.


Няма промяна в манталитета, а промяна в самия футбол. Ерата на атрактивния футбол вече отива в миналото и се заменя с защитния тактически футбол и тънките сметки. Както видя на последното европейско? Спечели отбора, който имаше една единствена победа в редовното време. Това е положението.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Черно море (Варна) / 1:0 FT

Мнениеот защо » 03 окт 2017 15:41

popokutepetel написа:Няма промяна в манталитета, а промяна в самия футбол. Ерата на атрактивния футбол вече отива в миналото и се заменя с защитния тактически футбол и тънките сметки. Както видя на последното европейско? Спечели отбора, който имаше една единствена победа в редовното време. Това е положението.


А на последното световно? А в последните ШЛ? По-скоро са изключение такива шампиони като Португалия. Хората се усетиха, че атрактивният футбол продава повече фланелки от титлите. Е, търсят комбинация, ама атракцията е задължителна. А и вече е по-трудно да играеш защитно в сравнение с преди 30 години, съдиите не са толкова толерантни, темпото се вдигна, а вече не става да държиш един човек зад защитата с основна функция да прави компания на вратаря.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
Sinite ot Sofia
Мнения: 950
Регистриран на: 04 авг 2014 18:41
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Черно море (Варна) / 1:0 FT

Мнениеот Sinite ot Sofia » 03 окт 2017 17:05

THE G.A.M.E написа:Разбирам да разполагаме с играчи, с които можем да си позволим лукса да пуснем 1-2 гола, щото ще ги наваксаме, обаче реалноста е коренно различна.
Няма примирение, просто повечето левскари го разбираме т'ва добиче футболчето и се досещаме какво ще стане, ако тръгнем да атакуваме безогледно.
Не мен лично са ми достатъчни тройките от Пребоядисаните и Лудогорец.

Да, разполагаме с не-лоши за родната действителност играчи, но на практика имаме само едно агресивно крило - Кабрал.
Обертан НЕ Е КРИЛО и всеки, който е следил кариерата му в последните 2-3 години, ще го потвърди.
Да не говорим, че и при бековете сме силно ограничени от към класа и качество.
Най вече визирам Горанов.
А познавате ли атакуващ отбор, с пасивни бекове ?
Към момента Роси изстисква максималното от играчите.
Да не забравяме, че той пое отбор готвен и ръководен от Митов ...

Така и не разбра, че правим разграничение между мачове с Литекс/Разград ( на този етап) и тези с отбори тип Черно море ( на ГЕРЕНА). "Добичето" футбол аз също имам самочувствието, че не ми е чуждо и да ти кажа, радвам се, че мнението ми често не съвпада с това на масата "капацитети". Примирение, не само че има, но е в застрашителни размери. Два дена се обяснява как не сме допуснали гол в пореден мач и сме стояли стабилно срещу отборче, което няма треньор, на което централен нападтел му бе Чунчука, а ляво крилце го играеше десния бек Зехиров ( обърнато крило.. :mrgreen: ). И ето точно в такива мачове, особено домакински, със селекция включваща Обертан, Гомез, Мапуку, Буш, Белмонт ( много добър футболист, скоро ще се убедят всички), Кабрал.. си играем тактиката " отзад бетон, напред кучета го яли".
Физическата подготовка, на практика тя липсва ( благодарим на Борето, Митов не е виновен, че му се е дал шанс.. толкова си може) и тук донякъде опрадвавам подобно поведение.
Накратко - никой не е против Роси, всички сме зад него. Трябва да работи няколко сезона, да си прави подготовка и да си селектира постепенно играчи. Но да знае, че Левски, макар и позаспал, е гранд и трябва да изглежда като такъв! Трябва да знае, че публиката на Левски е ( или поне беше) олицетворение на красивото, истинското, свободното и непримиримото и резултатът никога не е бил на всяка цена! Не бива да се забравя!
Децата в игрите за Левски мечтаят, за славния Левски футболен тим...

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: ППЛ: Левски (София) - Черно море (Варна) / 1:0 FT

Мнениеот THE G.A.M.E » 03 окт 2017 22:24

Sinite ot Sofia написа:Примирение, не само че има, но е в застрашителни размери.
Бъркаш, има реализъм. ;)
Отбраната изглежда стабилна, защото се браним с доста хора и не се оголваме.
Като цяло, Яблонски, Ейлофсон и Пиргов са защитници, с лимитирани качества.
И ако не играехме по-начинът, по който играем, днес вероятно щяхме да имаме два пъти по-малко точки.

Всички искаме ( повярвай, така е ) Левски да играе агресивен и атакуващ футбол, прекарвайки 80 % от времето в половината на съперниците, но на този етап това не е възможно.
Или поне не е възможно, без да се сринем от към резултати.

Търпение му е майката.
Щом никой не се съмнява в качествата на Роси, значи трябва да му се даде време да пооправи и офанзивната част. Приемаме, че в дефанса нещата се получават добре.
За атрактивен и доминиращ футбол ни трябват и още поне 2-ма 3-ма човека.
Вярвам, че ще се добавят през зимата.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][/center]
Image Image

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Черно море (Варна) / 1:0 FT

Мнениеот blue avalanche » 04 окт 2017 00:02

THE G.A.M.E написа:Отбраната изглежда стабилна, защото се браним с доста хора и не се оголваме.
Като цяло, Яблонски, Ейлофсон и Пиргов са защитници, с лимитирани качества.
И ако не играехме по-начинът, по който играем, днес вероятно щяхме да имаме два пъти по-малко точки.

Всички искаме ( повярвай, така е ) Левски да играе агресивен и атакуващ футбол, прекарвайки 80 % от времето в половината на съперниците, но на този етап това не е възможно.
Или поне не е възможно, без да се сринем от към резултати.

Като цяло, Яблонски, Ейлофсон и Пиргов са защитници, с лимитирани качества.

В света няма защитници с НЕлимитирани(неограничени) качества. :?
...прекарвайки 80 % от времето в половината на съперниците,...

Няма такъв отбор в света. Нито МЮ, нито Ман Сити, нито ПСЖ, нито Байерн, нито Реал М прекарват 80% от времето в чуждата половина.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21189
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Черно море (Варна) / 1:0 FT

Мнениеот metodito » 04 окт 2017 09:36

болшинството предпочита да бием с 8:4, но да атакуваме, да ги "изядем" буквално, пред това да бием 1:0!


Аз пък предпочитам това пред гонзовото "грабайте телата". Понеже, когато последно беше треньор играехме точно така. Ако сега е "отзад да не пускаме, напред каквото стане", при него беше обратното. ОК, атрактивно е, с тази тактика бихме Лудогорец с 3-2, а към края на мача, резултатът можеше и да е 3-4 (можеше и 5-2 да е). Мен па вече сърцето ми не държи на такива мачове. Назад един приятел каза, че днес футболът е далеч по-схематичен. Тактиката е господар. Може да изглежда скучно, но ако се загледаш в детайлите, разбираш колко много работа са свършили футболисти и треньор. И на мен ми харесва Копа Либертадорес и романтиката на южноамериканския футбол. Но именно тактическата дисциплина е виновна за това европейски отбор, като срещне южноамерикански, да печели в 4 от 5 случая. Но и аз съм съгласен, че футболът днес е наистина подчинен на тактиката, на проучването. Отделно го има това сякаш не са много схемите и тактиките, които са модерни днес. Едно от... "смущаващите" неща е завръщането на откровенно дефанзивното 4-1-4-1 (ако някой си е мислел, че Люпко случайно го налагаше, се лъже - ретрото е модерно). Другото, което мен лично ме дразни (драни не е точно...) е това с т.нар. обърнати крила. Това си е чиста проба презастраховане. Получава се сякаш имат отборите... дефанзивни крила. Но така изнасянето на топката от бековете им става по-трудна. Не, че винаги се получава. Но си спомни колко от марковите си пробиви по крилата направиха Лудогорец?

И нещо много важно, което го казвам за n-ти път. Ние нямаме истинска деветка. Нито Буш, нито Мапуку са това, което ни трябва. Ако имаме голаджия, ще е различно. По-добро доказателство от това, че за пет мача, нападателите ни имат 0 гола, има ли?

Има един гоооолям проблем. В последните години се нагледахме на назначения на треньори "за бъдещето", как трябва да изчкаме, планове правим, ала-бала. И след няколко месеца, нагоре с краката. Страхувам се, че може да се случи именно това и със сеньор Роси. Боримиров вече си изпусна нервите към Роси. Помним Пелето какво направи. Било през главата на Срас... Ако е така наистина лошо. Защо пак да не се случи? А някой знае ли какво се случи преди мача с Лудогорец?
За атрактивен и доминиращ футбол ни трябват и още поне 2-ма 3-ма човека.


На нас ни трябва печеливш футбол. Не очаквайте друго. И аз самия това искам. Това с "мачкането" го забравете. Победата е три точки. Или какво? Играем правилен футбол. Печелившият футбол е правилен.

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Черно море (Варна) / 1:0 FT

Мнениеот koisa » 04 окт 2017 10:39

Много бързо разкрихте Буш и Мапуку. :oops: Не знам какво толкова се очаква от двамата при този стил на игра, който е принуден да налага Роси...
Разбирам останалите играчи да създават достатъчно положения на двамата нападатели всеки мач за да кажем, че се скъсват да пропускат и не стават, а това изобщо не е така. Като добавим и това, че Роси изисква от нападателите почти постоянно да се включват в защитата на отбора прави нещата сложни и трудни...
Не виждам да играем техничен и бърз футбол, а да изненадаме противника е рядкост... Основно разчитаме на статични положения и фантазията на Обертан. Една от причините Яблонски да има голове колкото нападателите...

На Мапуку му трябват положения и пространства като тези срещу Сутиеска и Пирин. Буш пък е повече тип консуматор, а за там си трябва някой да му слага топката в краката и на главата.
Знам, че очакванията към нападателите са свръх големи, но първо погледнете как играем и колко шансове имат всеки мач пред вратата преди да искаме повече от тях. Дори Хари Кейн да вземем пак ще е същата работа. :geek:

Роси сам призна, че сме много далеч от желаната игра...

Отбора е на три месеца, а вие ги подхванахте... Явно си заслужаваме Жадното и разните му там играчи от Септември, Пирин и Монтана... Тогава спокойно да плюем отбора, треньорите, ръководството и ще се караме помежду си! :geek:
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта