Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
plamenst7
Мнения: 1820
Регистриран на: 27 авг 2009 18:34
Местоположение: София
Контакти:

Re: Oфициална Тема: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот plamenst7 » 05 дек 2012 23:08

Изчезващите фенове на Левски са много по-голям проблем в сравнение с липсата на титла за 2,3 или 5 години. Тъжното е,че повечето фенове са фенове на титлите, а не на Левски. Те искат да гледат Левски само от бляскавата му страна. Това е все едно да имаш дете и да го обичаш само когато то е отличник в училище има успехи в музика или спорт, но ако то вземе, че се разболее поради някаква причина и вече не може да бъде познатия отличник да спреш да го обичаш и да го оставиш само да се оправя с проблемите си. Тъжно, но факт.

Потребителски аватар
Ал Бънди
Мнения: 33
Регистриран на: 24 мар 2008 19:22
Местоположение: София
Контакти:

Re: Oфициална Тема: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот Ал Бънди » 06 дек 2012 10:40

plamenst7 написа:Изчезващите фенове на Левски са много по-голям проблем в сравнение с липсата на титла за 2,3 или 5 години. Тъжното е,че повечето фенове са фенове на титлите, а не на Левски. Те искат да гледат Левски само от бляскавата му страна. Това е все едно да имаш дете и да го обичаш само когато то е отличник в училище има успехи в музика или спорт, но ако то вземе, че се разболее поради някаква причина и вече не може да бъде познатия отличник да спреш да го обичаш и да го оставиш само да се оправя с проблемите си. Тъжно, но факт.


Не е баш така. Последния сезон на Мъри въпреки отпадането от Тампере и изоставането в класирането си ходеха феновете. Последните години обаче след всичките експерименти с треньори и ръководители и т.н + слабата игра отдръпнаха хората, което е логично за България. Все пак не може да очакваш тук да е като в Англия или Германия. Според мен, ако Илиян направи добра серия с хубава игра пролетта пак ще се върнат феновете на стадиона.
Изображение Изображение

сини богове
Мнения: 526
Регистриран на: 31 авг 2010 12:18
Контакти:

Re: Oфициална Тема: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот сини богове » 06 дек 2012 11:17

Изграждането на нов стадион е просто задължително, ако искаме ЛЕВСКИ да върви напред. На всичкото отгоре, ако се направи както трябва, може да носи и допълнителни приходи. Единствената енигма за мен е, че досега никой не е показал дори една елементарна скица, как ще изглежда съоръжението. Сегашната конструкция на "ГЕРЕНА" е земно- насипна, сиреч, натрупана пръст под секторите. Това прави една огромна площ тотално неизползваема. Доколкото чух, това ще се промени и под секторите ще се изгради модерна инфраструктура- зали, офиси, фен магазин, кафета и т.н.. Модерната база е една от причините да привлечем и стойностни чужденци. Само така ЛЕВСКИ ще се развие. А дано руснаците помогнат за това, защото на всички е ясно, че адвоката няма ресурс да го направи. Единственото нещо, което ме прави песимист е "жепейската легенда" и неговата екзистенциална роля за клуба. Ако през живота си не си построил дори една кочина, защо смяташ, че можеш да направиш замък. ДАНО ДА ГРЕША.

Потребителски аватар
Neron
Мнения: 7400
Регистриран на: 28 юли 2008 13:56
Skype: Последна версия
Местоположение: БЪЛГАРИЯ
Контакти:

Re: Oфициална Тема: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот Neron » 07 дек 2012 14:07

Работата започва да става както очаквах поне лично аз.Тонев не може даде точна дата за край на селекцията 5 пъти камо ли за начало на нов стадион.Като дойде март ще кажат след края на сезона и така нататък.

Ще има ново сбогуване с “Аспарухов”


Мачът “Левски” - “Черно море” (4:0 в неделя) не е последният на стадион “Георги Аспарухов”, оказа се в крайна сметка.
Председателят на “синята” управа Иво Тонев още през октомври обяви план арената да бъде срината през януари, като нататък започне последователно градеж по сектори. Необходимите десетки милиона лева обаче не са събрани. Ситуацията е в процес на изчакване, след като не се сбъдна мечтата “Газпром” да влезе в “Левски” от 1 януари.
Договорът с мегакомпанията най-вероятно ще стане факт през март. Успоредно се преговаря с руснаците да вложат 8-цифрена сума в “Аспарухов”. Ще има и други инвеститори и кредити ще трябва да се вземат. В замяна “Газпром” може да получи “сини” акции. Но поне на този етап идеите на Тонев се отлагат с месеци. И “Левски” ще започне и пролетния полусезон на стадиона в сегашния му вид.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1665257
1. Наименованието "ПФК Литекс - Ловеч" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - "ПФК Цска София ЕАД".

Нищо общо с Микре!!

Потребителски аватар
kambata
Мнения: 1867
Регистриран на: 26 ное 2009 11:46
Контакти:

Re: Oфициална Тема: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот kambata » 07 дек 2012 14:22

Работата е там, че Тонев тръгна да обяснява за новия стадион все едно парите са намерени и е въпрос само на време да се доизготви проекта и да се доуточни с архитектите и строителните фирми. Явно нещата са на принципа АКО се намерят кинтите, а това изобщо не е ясно как ще стане.

way
Мнения: 2549
Регистриран на: 04 юни 2012 15:29
Контакти:

Re: Oфициална Тема: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот way » 07 дек 2012 14:48

kambata написа:Работата е там, че Тонев тръгна да обяснява за новия стадион все едно парите са намерени и е въпрос само на време да се доизготви проекта и да се доуточни с архитектите и строителните фирми. Явно нещата са на принципа АКО се намерят кинтите, а това изобщо не е ясно как ще стане.

Щом сме стигнали до АКО значи е добре :) преди и до там не бяхме стигнали

fil_colins
Мнения: 15
Регистриран на: 20 юли 2011 17:20
Контакти:

Re: Oфициална Тема: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот fil_colins » 07 дек 2012 16:23

И какво стана сега Тоньо партията ни прее*а. Нема стадион но имаме платена агитка която хвали Боко тиквето. Е*ати до къде го дакарахме със синигеро и партииния секретар. Това и при комунизма не е било

konvoec
Мнения: 1420
Регистриран на: 01 юли 2010 11:50
Skype: konvoec
Местоположение: Sofia, Nadejda
Контакти:

Re: Oфициална Тема: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот konvoec » 10 дек 2012 21:23

plamenst7 написа:Изчезващите фенове на Левски са много по-голям проблем в сравнение с липсата на титла за 2,3 или 5 години. Тъжното е,че повечето фенове са фенове на титлите, а не на Левски. Те искат да гледат Левски само от бляскавата му страна. Това е все едно да имаш дете и да го обичаш само когато то е отличник в училище има успехи в музика или спорт, но ако то вземе, че се разболее поради някаква причина и вече не може да бъде познатия отличник да спреш да го обичаш и да го оставиш само да се оправя с проблемите си. Тъжно, но факт.


Нали знаеш, че всичко е възход и падение, или ако не е, то ги има винаги. За съжаление държавта ни пада от доста време, ние заедно с нея.
Конкретно за отбора, има си причини да има отлив на публиката. Постоянно говорене за уредени мачове, произвол на полицията, произвол на фенове, безпаричие, порутен стадион, слаба клубна политика, слаби играчи - слаба продукция. Аз лично не бях на мача със Славия, а ми се ходеше. Нямаше с кой да ида, всичките ми приятели, които са фенове на Левски, не пожелаха. Един не искаше просто, друг се е отказал да гледа, били уредени мачовете, трети му било студено. Повярвай, че ако играехме като хората, не само да бием, но като цяло да се вижда планът за развитие, всичките които не искат, щях да накарам да идат. Щях да ги убедя, като се хвана за нещо, за някой факт, но факт в момента няма. Освен, че обичаме Левски, но не на всеки това е достатъчно. С Черноморец-Бургас-София-Конелиано имаше над 10000 зрители, сетете се за този мач! Наченка на добра клубна политика обаче няма. Представят ни се едни неща, а се случват съвсем други. Селекция със свободни агенти, подмладяване със старци и изобщо, много други работи, които са ясни.

Аз съм разочарован и от това, което прочетох във форума:


"Аз бях близо до инцидента и беше изключително грозно.

Първо, момчето си беше направило топка, но не я хвърли, стюарда с потник номер 038 му се развика и тръгна да го дърпа извън стадиона. Удари го, извика още стюарди. Хората наоколо се намесихме, но това което стана беше, че друг стюард дойде и започна да души момчето и да го дърпа за врата.

Полицаите дойдоха и направиха забележка на стюардите, но онзи 038 (който на всичкото отгоре беше с бокс под ръкавицата) напсува един полицай, блъсна друг и изкараха момчето. Гугутката се беше появил и само гледаше умно и не се намеси, макар че го помолихме.

След случката няколко човека, стари Левскари, си тръгнаха демостративно от стадиона и един от тях каза нещо много вярно и жалко, а именно: "Това никога не е било - да гонят левскари от стадиона и да ги бият! Слуги на Джуров."

Та така, затова скоро няма да стъпя сред тия псевдофенове от Б, фенове без мнение и позиция, които трябва да им казваш какво да пеят и викат. Няма да дам и стотинка за фонда. Хора като тях, приватизирали любовта към отбора и избиващи комплекси, защото някой им е дал власт са срам за Левски.

Те не са и Левскари, а платени говедца."

За съжаление чалгата и наркоманията вилнеят навсякъде... Сериозно се замислям дали да не се настаня в А сектор за в бъдеще. Искам да ти кажа честно, че тия тъпаци отказаха много хора. Хората явно ги е страх, разбирам ги. Всеки го е страх малко или много, защото има за какво друго да живее, освен наркотици. Мен все още не са ме отказали. Някои от тези хора са тумор в душата на истинските левскари. А те са тези, които обичат, не тези, които мразят. За съжаление българите в момента сме пасмина, хора със смирени души и тези няма да ги изметем скоро. И не те са истинските левскари, само защото са там, повярвай ми(разбира се не визирам всички хора на стадиона или в сектор Б)!

Стадионът.... Както казах по-горе, ако някой изобщо прочете, има възходи и падения. Не е редно да мислим, че ще има само падение, редно е да мислим в перспектива и един стадион е наистина нужен! Не е нужен само на отбора, а на целия български футбол. Та дори и капацитетът трябва да е над 30 000 зрители. Левскарите и изобщо феновете като цяло, не са толкова малко, колкото се опитват да ги изкарат. Тепърва трябва да се мисли за евро участия, добра игра и възкръсване на футбола у нас. Един стадион е много добро начало. Той остава бащите ни, за нас, за децата ни(дай боже, който няма, пожелавам му)! Това е една инвестиция в бъдещето и аз я подкрепям, та дори да играем 4 години с юноши и свободни агенти...... Ако е хубав и модерен стадион, може да приеме и мач от евро 2020. Може да има концерти на него, както и да играят други отбори, които за момента нямат лиценз за техните стадиони. Всичко това се плаща!

С хубавите желание дотук, сега остава да видим действия! И ако ще правят нещо, да не се подмоткват, а за 100 годишнината стадионът да е напълно готов!

Потребителски аватар
RIR
Мнения: 769
Регистриран на: 28 фев 2012 10:27
Местоположение: София
Контакти:

Re: Oфициална Тема: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот RIR » 11 дек 2012 14:00

konvoec написа:


Според мен, новият стадион (дано да има такъв) сам по себе си ще вдигне посещаемостта. Ще вдигне, обаче, и цените на картите и билетите (поне така е логично) и не знам дали това ще привлече много хора, които са "забравили" пътя към Герена.

При всички случаи, маркетинговата политика покрай стадиона трябва да бъде много агресивна и добре премислена - семейни билети, билети за баща и син/дъщеря, пакетни билети за определени мачове, томболи ако трябва (помните ли как бяхме събрали 30 000 човека срещу Берое края на 90-те).

Най-важното е играта на отбора и момчетата да играят красиво и мъжката.

Що се отнася до публиката в сектор Б, или по-точно, до по-крайната такава, много неща са казани (това, което си цитирал аз съм го писал). Аз ходех едно време (от 1998, когато дойдох в София до към 2004) само в Б. После почнах да се дразня на нещата, които ставаха и се преместих във В. От 4 години си взимам карта само за А и съм доволен. Хората там отдавна не са "'шахматисти", освен това си свободен да кажеш и викаш каквото ти е на душа.

Obektiven1
Мнения: 100
Регистриран на: 01 окт 2012 21:32

Re: Oфициална Тема: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот Obektiven1 » 11 дек 2012 15:29

konvoec написа:
"Аз бях близо до инцидента и беше изключително грозно.

Първо, момчето си беше направило топка, но не я хвърли, стюарда с потник номер 038 му се развика и тръгна да го дърпа извън стадиона. Удари го, извика още стюарди. Хората наоколо се намесихме, но това което стана беше, че друг стюард дойде и започна да души момчето и да го дърпа за врата.

Полицаите дойдоха и направиха забележка на стюардите, но онзи 038 (който на всичкото отгоре беше с бокс под ръкавицата) напсува един полицай, блъсна друг и изкараха момчето. Гугутката се беше появил и само гледаше умно и не се намеси, макар че го помолихме.

След случката няколко човека, стари Левскари, си тръгнаха демостративно от стадиона и един от тях каза нещо много вярно и жалко, а именно: "Това никога не е било - да гонят левскари от стадиона и да ги бият! Слуги на Джуров."

Та така, затова скоро няма да стъпя сред тия псевдофенове от Б, фенове без мнение и позиция, които трябва да им казваш какво да пеят и викат. Няма да дам и стотинка за фонда. Хора като тях, приватизирали любовта към отбора и избиващи комплекси, защото някой им е дал власт са срам за Левски.

Те не са и Левскари, а платени говедца."

За съжаление чалгата и наркоманията вилнеят навсякъде... Сериозно се замислям дали да не се настаня в А сектор за в бъдеще. Искам да ти кажа честно, че тия тъпаци отказаха много хора. Хората явно ги е страх, разбирам ги. Всеки го е страх малко или много, защото има за какво друго да живее, освен наркотици. Мен все още не са ме отказали. Някои от тези хора са тумор в душата на истинските левскари. А те са тези, които обичат, не тези, които мразят. За съжаление българите в момента сме пасмина, хора със смирени души и тези няма да ги изметем скоро. И не те са истинските левскари, само защото са там, повярвай ми(разбира се не визирам всички хора на стадиона или в сектор Б)!


Не е лошо колкото се може повече хора да прочетат това мнение,и да осъзнаят защо всъщност стадиона и в частност сектора пустее.Изобщо причините не са слабите игри,треньори,играчи и т.н,нито за първи път гледаме такива,няма и за последен да е.Дебел трибуквен за мутрите,стюардите,наркоманите от софия-лапат и всички допринесли да сме на това жалко дередже в момента :idea: Имах някаква надежда в момчетата от Южна Дивизия,но май видяха че няма смисъл да се бориш с вятъра и се съюзиха с злото и общия враг на всички ни.
ЕВРОЛУДОГОРЕЦ (party)


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 130 госта