ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Serafim
Мнения: 5252
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот Serafim » 02 сеп 2023 20:55

blue avalanche написа:
Serafim написа:
Дай ми малко повече примери за това какви точно тренировки е правил Зико. В смисъл мен не ме интересува, предполагам и никой не го интересува Зико и онзи отбор от на Бразилия кого ще спука хипотетично, но понеже толкова усилено говориш за това поколение, явно има още какво да кажеш.

На 13г. Зико е 155см, 36кг
На 17г. - 166см, 52кг
През 80-те - 172см, 69кг
Става с много труд, диета, желязна дисциплина и лишения. С програма, създадена за него от учителя по физическо Жозе Роберто Франкалачи.
Това, с което НЕ става е щракане на пръсти в чалготеки и човъркане в телефони!
Дадох ти го за пример, защото неговия живот показва как, от една ХИЛКА Зико стана велик футболист!
A с какви тренировки се става майстор на пряк свободните - си отговори сам. Нали четеш "модерните книжки".
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HFXc_xUX2i4&ab_channel=77Zenith[/youtube]


Това доказва неговата дисциплина. И? Какво доказва това за днешните методи и тренировки? И защо сравняваш футболист, смятан за един от най-добрите в историята на футбола с нереализирани чалгаджий? Къде е логиката ти? Или само искаш да говориш за Зико и националния отбор на Бразилия от края на 70-те и началото на 80-те? Въобще къде е връзката между това и мача на Левски с Айнтрахт?
Меси ако не беше такъв талант и нямаше достъп до медикаментите и докторите на Браселона сигурно щеше да е 150см сега и 45кг и нямаше да играе футбол. А какво да кажем за Гаринча? Единия му крак е по-къс със 6 см и също е определен за икона на бразилския футбол.

Дал си видео с головете на Зико от преки свободни. Ако искаш да видиш забележителни голове от преки свободни и то от сравнително модерен период - погледни Жуниньо Пернамбукано. Има с 20на гола повече от Зико от пряксвободни удари и всички за бележителни.

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4475
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот tiamat » 02 сеп 2023 21:04

То ако е за преки свободни, може и Пламен Гетов да погледаме ;)

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот blue avalanche » 02 сеп 2023 23:28

Serafim написа:Това доказва неговата дисциплина. И? Какво доказва това за днешните методи и тренировки? И защо сравняваш футболист, смятан за един от най-добрите в историята на футбола с нереализирани чалгаджий? Къде е логиката ти? Или само искаш да говориш за Зико и националния отбор на Бразилия от края на 70-те и началото на 80-те? Въобще къде е връзката между това и мача на Левски с Айнтрахт?
Меси ако не беше такъв талант и нямаше достъп до медикаментите и докторите на Браселона сигурно щеше да е 150см сега и 45кг и нямаше да играе футбол. А какво да кажем за Гаринча? Единия му крак е по-къс със 6 см и също е определен за икона на бразилския футбол.

Дал си видео с головете на Зико от преки свободни. Ако искаш да видиш забележителни голове от преки свободни и то от сравнително модерен период - погледни Жуниньо Пернамбукано. Има с 20на гола повече от Зико от пряксвободни удари и всички за бележителни.

"Може да си говорим за романтика и носталгия, но футбола днес, като подготовка, тактика, селектиране дори от ранна юношеска възраст е съвсем различен."
Това доказва, че никакви "модерни методи и тренировки" не могат да ти помогнат, ако си лигльо.
А, ако си мотивиран да станеш май-добрия - може и с по-стари методики.
Никоя методика не може да замени САМОСТОЯТЕЛНИТЕ занимания. За тези, които имат желание. За такива, които нямат - ако ще и видеосимулатори да купиш - все тая!
И затова "онези" от '81 ще бият нашите от '23. Щото са лигави чалгаджии. Затова Зико на 70г. бие по-класни пряк свободни от разни Цунамита, Кръстевци и Поповци.
Жуниньо го знам по-добре от теб. Той със "белия Пеле" даже в едно изречение не може да стои.
Толкоз по въпроса...

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21506
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот metodito » 03 сеп 2023 01:04

Да, най-вероятно Рики е прескачал трамвайните линии да не го хване ток. :lol: Съоръжения, мъоръжения. Как ли са се почувствали българските футболисти срещу Факети, Мацола и Ривера и Неапол. "Левски" в пърия мач излезе за хикс, а във втория за 0-0. Сега... Принципно това не беше съвсем грешна тактика от страна на Костов. Гледал съм няколко мача в последните сезони на Франкфурт. Те играят футбол като типични немци. Не очаквай от тях бомби, като на Фадига. Всичко е отигравано, всичко е стандартно. Те не могат да излязат от калъпа на правилния футбол. Даже бих казал, че ако им бяхме повели тук, щяхме да бием. Точно, както на Мъри като му поведеш и той няма отговор. Те са като табличката с немските падежи. То и заради това бг националния отбор дълги години беше крив на германците, щото при нас няма никаква подредба и никой не играе това, което би трябвало - един организиран хаос. Ма бразилци правилен футбол не могат да играят. Той иска да се пусне по крилото, да излъже двама-пет-шест. Именно емоцията я нямаше. Имаше пресметливостта. Да се опитваш да биеш немците в тяхната игра, трудна работа. Ако се бяхме паднали с ПСВ... тея нямаше да ни простят. Мисля, че Костов не осъзна шанса, който получи да мери сили с немски треньор. И мисля, че подцени футболистите на "Левски". Тяхната емоция. И пак казва, тактиката му можеше и да успее. За целта, трябваше да натиснем немците след 70-тата минута, те да се поуплашат, но в продълженията вероятно...

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21506
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот metodito » 03 сеп 2023 01:43

И от друга страна, осигуриха ли му нови футболисти на Ники Костов след Апоел? Човекът рзполага с по един бек от двете страни, няма офанзивн халф, няма дясно крило, няма заместник на Уелтън, няма втори вратар, който да е сигурен.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот blue avalanche » 03 сеп 2023 07:22

metodito написа:И от друга страна, осигуриха ли му нови футболисти на Ники Костов след Апоел? Човекът рзполага с по един бек от двете страни, няма офанзивн халф, няма дясно крило, няма заместник на Уелтън, няма втори вратар, който да е сигурен.

А ние тая школа за какво я имаме?
Тя, изобщо, ще произведе ли някакъв футболист или наливаме пари в бездънна каца?

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21506
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот metodito » 03 сеп 2023 10:42

Приключвам със заключение, че "Левски" имаше много добра еврокампания - 5.00. Толкова давам и на Костов - 5.00. Шкупи бяха слабаци, Бер Шеева - да речем на нашето ниво, Айнтрахт - няма какво да коментирам. Сакало ми се било, но не било.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22883
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот NOMER14 » 03 сеп 2023 10:49

Кой клуб в България има школа?
Разните ти там сегашни академии обират малки деца, за да ги продават като стока или да попречат на конкурента да си ги развие, а не да ги изградят като футболисти. Тези академии се държат от мутраджийските отбори. Поколението на Наско никога няма да се повтори.

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот honda » 03 сеп 2023 11:24

blue avalanche написа:
honda написа:
blue avalanche написа:
honda написа:Първо зададох ти въпрос колко мача на въпросната формация на Бразилия си гледал ? И срещу кои отбори?
Относно Щутгарт - твърд титуляр в Бундестима беше само К.Х.Фьорстер , брат му вече с по-периферни функции , а Алгьовер съвсем. Другите двама на кои държави бяха национали?- единия доколкото си спомням на Исландия ( тогава абсолютно футболно джудже). Аз лично нямам спомени вратаря на Щутгарт някога да е бил на вратата на Бундестима- тогава неизменен титуляр беше Тони Шумахер, резерва Ули Щайн ( от Хамбург) , а трети вратар беше Айке Имел.
Докато в онзи отбор на Левски всички бяха минали в даден етап през националния отбор на България, няколко месеца след мачовете с Щутгарт се класирахме за СП 1986 преди европейския шампион Франция и оставихме французи , югославяни и германци(източно) да се оправят за второто място.
сега ситуацията е много по-различна просто клубовете от водещите първенства са много по-богати ( благодарение на тв права , спонсори и тн) и могат да привличат много по-качествени състезатели.

[offtopic]Англия-Бразилия 0-1, ФРГ-Бразилия 1-2, Бразилия-ФРГ 4-1, Франция-Бразилия 1-3, Бразилия-Португалия 3-1, Португалия-Бразилия 0-4. Така добре ли е?
Да добавя и Фламенго, които изгермечиха Ливърпул с 3-0.
Ако Фалкао със 107 мача за Рома е "кариера", Серезо със 70 мача за Рома и 145 мача за Сампдория какво е? Жуниор - 86 мача за Торино и 62 мача за Пескара?
Искренов, Сираков, Н.Илиев, Б.Михайлов се провалиха в чужбина. И какво от това? Това прави ли ги слаби футболисти на Левски?
Относно Щутгарт - твърд титуляр в Бундестима беше само К.Х.Фьорстер , брат му вече с по-периферни функции
Бернд Фьорстер - твърд ТИТУЛЯР на Европейското '84. Да му имам "периферните функции".
Докато в онзи отбор на Левски всички бяха минали в даден етап през националния отбор на България,
Б.Михайлов дебютира за национала на 4 май '83. До мача с Щутгарт(14 септември) колко ли мача е изиграл?
Балевски - 19 мача за 2 години. Направо се е скъсал.
Н.Илиев дебютира за национала '86. Колко ли мача е изиграл до '83?
Н.Сираков дебютира за национала на 7 август, '83. До 14 септември се е скъсал да играе.
Остават Гочев, Спасов и Искренов. Страхотия...
Какво е ставало "няколко месеца след мачовете с Щутгарт" не е интересно.
Лично мен Бразилия не ме убеди ,че е по-добър от СССР (1982) и от Испания(1986) и в двата мача ,ако не бяха сериозната съдийска помощ бразилците ги губеха.
Това в "кристалната топка" ли го видя? Или звездите ти го подсказаха?
Бразилия не е длъжна в нищо да те убеждава. Тези футболисти не са се родили на този свят, за да превръщат разни хейтъри в свои почитатели.
И тук спирам с разясненията, защото темата е съвсем друга.[/offtopic]

[offtopic]Всеки си има право на мнение след като ти харесва онзи "шоу тийм" на Бразилия -ОК , твое право . Аз също много се кефех на онзи отбор. Но това не беше отбор ,а сбор от много големи майстори с невероятни индивидуални качества, но не играеше като отбор. Затова и тази формация не спечели нищо .Ако на терена имаш 10 супер играчи ,които си правят каквото им харесва - това за мен не е футбол на професионално ниво. Така се играе за удоволствие .
Аз лично нямам спомени споменатите от теб мачове да са излъчвани по българската телевизия . Услужливо си пропуснал Унгария -Бразилия 3:0 и Дания -Бразилия 2:0. Между другото на колко години си бил когато са играни въпросните мачове и доколко си разбирал от футбол?
Приятно или не онзи отбор на Бразилия освен на феновете беше любимец и на ФИФА и на съдиите. За мачовете ,които съм написал бяха непризнати очевадно редовни голове на противниците им, като на мача със СССР гарнирани и с 2 не свирени 100% дузпи.
Относно Левски и Щутгарт , мислех ,че коментираме втория двубой между двата отбора през 1984 . В онзи мач 2:2 ние ги надиграхме и това беше признато дори от германците.
В първия двубой през 1983 ,когато победихме с 1:0 бяхме категорично надиграни . Това което беше вчера си беше направо равностоен мач в сравнение с онзи . Германците имаха над 10 чисти положения , но Михайлов направи невиждани чудеса на вратата и в една контра в последната минута вкарахме гол.
От изброените играчи на Левски си пропуснал и Мишо Вълчев , и Пламен Николов и Пешо Петров и тримата бяха титуляри в националния отбор. Отделно имахме това предимство,че в онези времена нямаше такова текучество и имахме добър синхрон в тима.
За Б. Фьорстер - не съм сигурен какъв твърд титуляр е бил в Бундестима при наличието на играчи като Ханс Петер Бригел, Карл Хайнц Фьорстер , Ули Щилике и Манфред Калц( който беше капитан) и Паул Брайтнер .
За мен е несериозно да бъдат сравнявани клубния футбол от 80-те и настоящия момент. През 80-те почти нямаше футболисти от африкански произход . Отборите имаха право на 2-ма чужденци. Сега знаем каква е ситуацията.[/offtopic]

[offtopic]1981г. бях на 18г. Дали съм разбирал от футбол?
На един отбор му беше признат ОЧЕВАДНО нередовен гол с ръка. Нормално? Паоло Роси - вкаран в затвора за "черно тото". Нормално?
Хейтърите на Бразилия:
"100% дузпи!"
Привържениците на Бразилия:
"Никакви дузпи!"
Този филм го гледам в този форум след всяка дузпа. А сега има и ВАР! Да не говорим, че дузпа не е равно на гол. Но какво разбирам аз?
А това, че топката тупна зад голлинията след кое повторение го видя?
За Бернд Фьостер - всеки може да си намери съставите от мачовете за Европейското. С Португалия, Румъния, Испания - Щилике, Б.Фьорстер, К.Фьорстер, Бригел.
Пл.Цветков при гостуването за 1-1 изобщо не игра, а М.Вълчев беше резерва и в двата мача.[/offtopic]

[offtopic]Съмнявам се на 18 години да се разбирал особено от футбол, аз лично на 18 години не разбирах нищо. Още повече през 1981 когато практически не се излъчваше международен футбол и досега ни с международния футбол беше ИСС "Старт" с който най-вероятно съм запознат не по-зле от теб( имах всичките му броеве до 1991г)
Относно коментираните мачове
https://www.youtube.com/watch?v=-PKQI6808wM
https://www.youtube.com/watch?v=s44jG4lZR3k
Всеки може да види как се свиреше на онзи наистина много атрактивен отбор на Бразилия - в мача с Испания ,не признат абсолютно редовен гол на Испания , признат гол на Бразилия от много спорна ситуация за засада ( от това което се вижда на записа 100% засада) , в другия мач 2 не свирени дузпи за СССР и не признат редовен гол( от записа изглежда ,че е засада ,но такава няма ) ами според теб как щеше да завърши мача ,ако при 0:1 Бессонов не беше повален пред опразнената врата на Бразилия или редовен гол на СССР беше признат в 86-та минута при резултат 1:1 . Само да ти напомня ,че СССР и Испания бяха добри отбори ,но не бяха топ отбори като Франция, ФРГ ,Италия(1982) .
Относно признатия нередовен гол на Марадона - да нередовен е , но не виждам какво общо има с настоящата дискусия. Разбирам отношението към Пауло Роси ,но също не виждам какво общо има това с настоящата дискусия. Апропо как се представи Паоло Роси и бразилските суперзвезди когато играха при едни и същи условия? Между другото кога точно Паоло Роси е бил в затвора, че нещо съм го пропуснал.
Някога Валерий Непомняшчий ( треньора с който Камерун направи фурор) , беше казал точно за този отбор на Бразилия ,че са събрани най-добрите футболисти на Бразилия и Теле Сантана е мислил каква схема да им измисли че да играят точно определени футболисти. Докато Непомняшчий избира играчите в зависимост от схемата .
Според теб какви успехи може да се очакват от отбор ,който играе с три "десятки" едновременно на терена?
Според теб как биха изглеждали в съвременния футбол играч висок над 190см и тежък под 70 кг( Сократес) - изненадан ли си ,че се провали тотално когато дойде да играе в Европа.
Как би изглеждал играч висок 172см и тежък около 70 кг и рядко пробягваш повече от 6 км на мач (Зико) - в началото на престоя му в Италия предизвика фурор ,но после италианските защитници свикнаха с него и през втория си сезон беше резерва в италиански средняк като Удинезе.
Относно Левски и Щутгарт . Защо въобще забравяш Пламен Николов ( той ни беше и капитан) и твърд титуляр в националния отбор. За Мишо Вълчев - той беше най-голямата звезда на Левски в онзи момент и титулярния ни централен нападател . В 4-те мача с Щутгарт вкара 2 гола и даде една асистенция( решителната) .
Между другото научи се кога Н.Сираков отиде на върха на атаката - когато М.Вълчев отиде в Гърция (лятото на 1986) , дотогава Н.Сираков играеше като халф дори имаше и мачове като десен бек и като централен защитник.
Относно Бундестима преди да влизаш в спорове - провери колко мача имат Бригел, К.Х. Фьорстер, У.Щилике ,М.Калц , Б.Фьорстер , хайде да оставим настрана Паул Брайтнер (който също има доста мачове като защитник , но при него имаше и бойкот на националния отбор) . Ако искаме да сме максимално точни Б.Фьорстер не игра и в двата мача през 1984.
Вече ти написах в онзи момент нашия национален отбор беше в топ 10 на Европа и ние имахме 6-7 български национали срещу 1-2 немски. В онзи момент ние бяхме може би по-класни от Щутгарт . Да ти напомням ли ,че в същия сезон Ботев(Пд) победи Байерн с 2:0 и беше на гол от елиминирането им( според ботевистите съдията не им е дал дузпа в последните минути)[/offtopic]

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот honda » 03 сеп 2023 11:37

blue avalanche написа:
metodito написа:И от друга страна, осигуриха ли му нови футболисти на Ники Костов след Апоел? Човекът рзполага с по един бек от двете страни, няма офанзивн халф, няма дясно крило, няма заместник на Уелтън, няма втори вратар, който да е сигурен.

А ние тая школа за какво я имаме?
Тя, изобщо, ще произведе ли някакъв футболист или наливаме пари в бездънна каца?

Донякъде съм съгласен с теб. От доста време школата произвежда вратари и халфове на прилично ниво и леки нападатели, но не може да изкара тежки нападатели ,флангови футболисти и централни защитници.
Последните 10-на години от школата са излезли Вутов, Цоневи , Б.Краев, Хр.Хубчев, Ст.Иванов, А.Краев , Ил.Стефанов, Ас.Митков, Марин Петков, Мартин Петков, П.Г. Галчев( в школата играеше халф) половината А група са с вратари от нашата школа.
Като флангови футболисти можем да споменем само М.Орачев , Г.Русев и Ат.Кабов.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта