Шампионска лига 2015/2016

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14714
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Шампионска лига 2015/2016

Мнениеот smoothc » 30 май 2016 16:21

Като цяло степента на интрига се измерва най-общо с два фактора - количеството голове и честота на положенията(опасните атаки, корнерите). Но разбира се, има и някои изключения.
В случая ще коментирам от моята гледна точка.
Аз лично очаквах по-скучен двубой, по-затворен като тактика, но честно казано останах приятно изненадан от развръзката и като неутрален зрител, бих дал доста положителна оценка, включвайки и напрежението в продълженията, както и дузпите. Жалко само, че вратарите се представиха доста слабо, защото някои от изпълненията си бяха напълно спасяеми.
Като цяло това категорично бяха най-слабите дузпи(общо) в историята на Шампионската лига.
Да не пропускам факта, че и изпълнителите бяха в доста лошо спортно-техническо/физическо състояние и няма да е пресилено ако кажем, че до голяма степен и неадекватността на вратарите им спомогна за реализирането, особено пасивното поведение на Облак.

Иначе като класация на финалите(през моята призма):
Топ финали
1.Юнайтед-Челси 1-1
2.Ливърпул-Милан 3-3
3.Челси-Байерн 1-1
4.Барселона-Арсенал 2-1


Слаби финали
1.Ювентус-Милан 0-0(баш на Олд Трафорд да направят най-скучния финал в историята на турнира, жабари!)
2.Интер-Байерн 2-0
3.Барселона-Юнайтед 2-0
4.Порто-Монако 3-0


Всички останали са ми в категорията средно или над средното качество.


p.s.Най-добрият НЕфинал(от елиминационната фаза), който съм гледал в последните години -
Реал Мадрид-Шалке 3-4

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига 2015/2016

Мнениеот Furious_Monk » 30 май 2016 17:16

На това се вика пренасищане на пазара, толкова мачове пускат на година, че човек вече търси нещо уникално, за да може да се насити.Ако си пуснете стари мачове от предишни години, ще се види че и тогава футболът не е представлявал нещо забележително във всеки му двубой или финал. Сега е много по-тактически насочен, може би това убива част от страстта, но самата игра е заради емоцията, а когато не играе любимият ти отбор, както казах, трябва да стане нещо изключително на терена, за да ти грабне окото. През останалото време не ти пука, защото си видял толкова много, а там на терена ги няма твоите любимци.

Естествено е тръпката по време на играе да е много по-различна. Там се докосваш до топката, до ситуацията на терена, там всичко зависи от теб и от съотборниците ти, създаваш предпоставки необходими за емоционалност у даден човек. А именно отговорност, желание за победа, екипна работа, майтапи, веселие, някоя и друга разбита мутра , очакване и на бирата, след края на мача. Егати ,бирата като знае какво я очаква, трепери дори и повече от жената. :lol:

Съвсем различно е.Не може да се очаква Реал и Атлетико да си вкарат по 5 гола, само защото неутралните искат това. Ако един от тези отбори е способен да допусне подобно нещо, то той няма да играе на финал. За това хората искат любимите им отбори да са там. Титлите имат своето значение, но и тръпката по време на такъв двубой е много по-силна.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
durex
Мнения: 11609
Регистриран на: 12 апр 2009 17:58
Контакти:

Re: Шампионска лига 2015/2016

Мнениеот durex » 30 май 2016 18:09

smoothc написа:Като цяло степента на интрига се измерва най-общо с два фактора - количеството голове и честота на положенията(опасните атаки, корнерите). Но разбира се, има и някои изключения.
В случая ще коментирам от моята гледна точка.
Аз лично очаквах по-скучен двубой, по-затворен като тактика, но честно казано останах приятно изненадан от развръзката и като неутрален зрител, бих дал доста положителна оценка, включвайки и напрежението в продълженията, както и дузпите. Жалко само, че вратарите се представиха доста слабо, защото някои от изпълненията си бяха напълно спасяеми.
Като цяло това категорично бяха най-слабите дузпи(общо) в историята на Шампионската лига.
Да не пропускам факта, че и изпълнителите бяха в доста лошо спортно-техническо/физическо състояние и няма да е пресилено ако кажем, че до голяма степен и неадекватността на вратарите им спомогна за реализирането, особено пасивното поведение на Облак.

Иначе като класация на финалите(през моята призма):
Топ финали
1.Юнайтед-Челси 1-1
2.Ливърпул-Милан 3-3
3.Челси-Байерн 1-1
4.Барселона-Арсенал 2-1


Слаби финали
1.Ювентус-Милан 0-0(баш на Олд Трафорд да направят най-скучния финал в историята на турнира, жабари!)
2.Интер-Байерн 2-0
3.Барселона-Юнайтед 2-0
4.Порто-Монако 3-0


Всички останали са ми в категорията средно или над средното качество.


p.s.Най-добрият НЕфинал(от елиминационната фаза), който съм гледал в последните години -
Реал Мадрид-Шалке 3-4

Много ясно че няма да ти харесва, тогава убивахме всички наред и на края дойде ред и на Байерн, който си ги бихме с лекота. А мача Реал - Шалке, бледнее пред Байерн - Интер на 1/8 финала през 2011г.

sunscres92
Мнения: 5814
Регистриран на: 16 авг 2014 10:19
Контакти:

Re: Шампионска лига 2015/2016

Мнениеот sunscres92 » 30 май 2016 18:15

Ювентус - Байерн беше много як също.

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Шампионска лига 2015/2016

Мнениеот JackPackage » 30 май 2016 20:05

Изображение

Пичове прави сте за качеството на мачовете (като цяло) че падна.
Края на 90-те си бяха други мачовете, но какво да се прави, всичко се комерсиализира.
Сардукара беше писал за Габи, аз което го говоря от месеци че прави мега сезон, ама нали не е бот и никой не му го признава.
През 2014, и сега 2016 е най-добрия играч в ШЛ (може и пристрастно да звучи, но за мен е така).
Вижте само каква преднина има по изминали км в целия турнир пред другите (дори средно на мач да ги разделите), цял мач не престана да се бори.
Това е истинския капитан! Той трябваше да бъде и играч на мача за мен, въпреки че загубихме след дузпи, но както казах, не е бот....

В края на 90-те такъв играч нямаше да излиза от всякакви идеални състави, щеше да е кандидат за ЗТ дори, тогава се ценяха качествата на играчите, не кой колко фланелки продава и колко последователи има в туитър и фейсбук.


Но ето заради такива моменти още го гледаме и ходим по стадионите! Дори след като изпусна решителна дузпа във финал на ШЛ, Хуанфран целия сектор на Атлети му пяхме името и го аплоадирахме на крака!
Нямаше един който да го освирка, напсува или упреква (в близките 7-8 реда пред мен, които бяха)! :cry:

Не знам дали ако подобно нещо беше станало в другия лагер колко щеше да го аплоадират и пеят (при положение че ги освиркват на собсвения им стадион, същото важи и за Барса които гонеха Меси миналия декември)!

Затова казвам че нашата публика е много, много пред тази на Реал и Барса! Ето заради такива моменти!
И сега прегледах мача набързо, не знам къде сте ги слушали тия мадридистките песни вие, сигурно по някое радио запис от друг мач, но както и да е, не ми се влиза в спорове :roll:
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....

[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/G65A5Mg.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://atleticofans.com/wp-content/themes/af/images/adlogo.png[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13358
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Шампионска лига 2015/2016

Мнениеот sapio0o » 30 май 2016 21:45

Много пъти съм писал, че мадридистите са подценявани. Освиркванията съм ги коментирал също. Когато харчиш като заклан и се биеш в гърдите, че разполагаш с най-добрите играчи, но въпреки това не стигаш до желаните резултати и падаш у дома си с 3:4 от Шалке, ми, аз не виждам нищо лошо в освиркванията. Ако не друго така ще си мобилизираш играчите. Пък и не е като да се случва всеки мач, нали? Аз освирквания чувам 2-3 пъти на сезон, а това е нищо за голям отбор. Мадридистите са максималисти, същевременно и безкомпромисни. Реал Мадрид не ти е Севиля и тук резултатите трябва да валят. Поне докато клубът държи позициите си високо ще е така. Ще дойде момент, в който ще сме по-ниско поставени и ще се стремим към други цели, убеден съм. Но сега с право искаме много от отбора. Отделно, че медиите изопачават нещата и това влияе на хорската преценка. Не сме глорихънтъри! А вече, че има туристи насред Бернабеу, има. Но те присъстват основно на мачовете в първенството и то срещу малки отбори. То си е и най-нормалното нещо де. Перес е предприемач и ги разбира тези неща. Неговата идея е да вади пари от всичко, за да е хем той добре, хем клубът. Билетите са скъпи, а испанците не са най-заможният народ. Така освен това зарибява много хора по света да си купуват какви ли не артикули или още казано - допълнителни приходи. В този ред на мисли, ''Бернабеу'' е легендарен стадион, който доста хора биха посетили. Аз като неутрален бих отишъл с удоволствие на Олд Трафорд или Алианц Арена например. Същевременно един Гудисън Парк няма да ме заинтригува. Та, всичко е много относително и не е хубаво така да се правят сметки кой-какъв е. Още повече, че всеки носи в себе си известна доза пристрастие към неговото си. Аз също си държа някаква отрицателна енергия към даден отбор и феновете му, но малко ли се влияе човек от интернет в днешно време? Те ти пускат статия с подвеждащо заглавие и ти вече си готов да скочиш, без да си сигурен, че има истина. Един Кристиано го побъркват 24/7 с провокативни статии от личния му живот. Това афектира читателите.

Габи го надцени малко с частта за ЗТ. Такива като него си имат лимит, но компенсират със сърце. Това далеч не означава, че индивидуално са на някакво извънземно ниво, но пък са идеални за своя отбор. Такъв беше Раул например. Играч, който отвсякъде изостава от един Роналдо7, но в очите на феновете остава герой и далеч по-добър пример за подражание. Аз например обожавам Чичарито точно от тази гледна точка. Супер лимитиран футболист, но като го видиш как скача във всяко единоборство и те грабва.

Хуанфран го посрещнаха точно както си подобава. Не знам защо ти беше да поставяш под въпрос нашите чувства. Някой намрази ли Рамос след пропуснатата дузпа през 2012-та срещу Байерн? А Тери след лъзгането в Москва? Такива неща се случват и те трябва да се приемат. Хуанфран е биткаджия, а това се цени от феновете. Ако се триеха спомените с една пропусната дузпа, пф... Вие всъщност имате повод за оптимизъм. И Тери, и Рамос се реваншираха на феновете със спечелена купа известно време след гафовете. Вашето момче е на 31, та ще има 2-3 години на разположение. Атлетико със сигурност ще грабне ушатата, въпрос на време е. Аз искам да е с Чоло и затова ще стискам палци на ваш триумф догодина. На Реал както казах и в други теми му е време за изяви на домашна сцена.

Следващия път вместо да прегледаш мача, изгледай го целия. :lol: Публиката на Реал се чуваше повече. Защо ми е да лъжа?
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

sunscres92
Мнения: 5814
Регистриран на: 16 авг 2014 10:19
Контакти:

Re: Шампионска лига 2015/2016

Мнениеот sunscres92 » 30 май 2016 21:53

И аз малко дс се включа за публиката на Реал. Коя друга публика би аплодираха противниковитете играчи и то тези които са "виновници" за липсата на множество купи в последните сезони - аз лично си спомням Меси - Иниеста и Силва да са били аплодирани, а със сигурност има и още.

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига 2015/2016

Мнениеот Furious_Monk » 30 май 2016 21:53

Габи е един посредствен играч, който компенсира липсата на качества с много борба и себераздаване. Не може само заради едното тичане, някой футболист да бъде признат като класа. В Атлетико Саул и Коке движат играта на отбора им.

Иначе е нормално различното изпращане на определени играчи.Целите на двата отбора винаги са били различни, очакванията и изискванията от свои и чужди също.Когато на този отбор му се налеят 300 млн. за селекция и започне да губи, тогава ще видим какво ще е търпението на ултрасите на Атлетико. Защото тогава върху тях ще има много по-големи очаквания.

В крайна сметка, когато спечелиш една фенска маса, трябва и да я поддържаш, а успехите са един от необходимите начини .
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
LaRgO
Мнения: 4979
Регистриран на: 28 фев 2010 20:26
Контакти:

Re: Шампионска лига 2015/2016

Мнениеот LaRgO » 30 май 2016 22:03

sunscres92 написа:И аз малко дс се включа за публиката на Реал. Коя друга публика би аплодираха противниковитете играчи и то тези които са "виновници" за липсата на множество купи в последните сезони - аз лично си спомням Меси - Иниеста и Силва да са били аплодирани, а със сигурност има и още.

Дел Пиеро, когато с негови два гола, Юве победи на Бернабеу. Роналдиньо, Тоти.....

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Шампионска лига 2015/2016

Мнениеот JackPackage » 30 май 2016 22:39

Furious_Monk написа:Габи е един посредствен играч, който компенсира липсата на качества с много борба и себераздаване. Не може само заради едното тичане, някой футболист да бъде признат като класа. В Атлетико Саул и Коке движат играта на отбора им.

Иначе е нормално различното изпращане на определени играчи.Целите на двата отбора винаги са били различни, очакванията и изискванията от свои и чужди също.Когато на този отбор му се налеят 300 млн. за селекция и започне да губи, тогава ще видим какво ще е търпението на ултрасите на Атлетико. Защото тогава върху тях ще има много по-големи очаквания.

В крайна сметка, когато спечелиш една фенска маса, трябва и да я поддържаш, а успехите са един от необходимите начини .

Иди се прегледай :lol:
Изгледай мачовете в които Габи не е играл и виж как сме играли тогава и ми обяснявай от кой се движи играта ни... Защо според теб като правим офанзивна смяна никога не вадим Габи а винаги партньора му на пивота и връщаме Коке до Габи?
Заради такива като теб и твоето мислене КР и Меси ще са абонирани за ЗТ постоянно, а отбора на сезона ще е от Тиаго Силва, Давид Луиз и т.н.
То и Макелеле беше едно тичане само, без кой знае какви качества или и той компенсирал със желание и себераздаване...то и Перез така мислеше и отиде Галактикото...
Това че вас парите ви променят феновете, не значи че и при нас ще е същото. Неслучайно вие сте кралския клуб, вашите фенове са със синя кръв, а ние сме отбора на обикновените хора. Отиди в Мадрид, говори с хората и се образовай малко и тогава ми развивай теории кой какъв бил...

За пълненето на Бернабеу с туристи - ами изкупете си членските карти като БВБ и няма да имате туристи, нали хиляди мадридисти по улиците празнуват всеки път с отбора, значи са големи фенове, защо оставят толкова туристи на стадиона? Що в Дортмунд няма китайци, араби и всякакви туристи фенове, а само верни привърженици?

Този сезон ви освиркваха на Бернабеу - не знам с кой беше, с някой слаб отбор, не ви следя всички мачове, но ако много държите ще ви го намеря утре :roll:
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....

[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/G65A5Mg.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://atleticofans.com/wp-content/themes/af/images/adlogo.png[/wrapimg][/center]


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта