Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот JackPackage » 09 яну 2018 11:17

Поздравите на Лукас Ернандез към брат му Тео:

1. Весела Коледа
2. Честита Нова година на всичко
3. Дано получите много подаръци
4. На 4 място е Реал М

:lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....

[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/G65A5Mg.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://atleticofans.com/wp-content/themes/af/images/adlogo.png[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13526
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот sapio0o » 09 яну 2018 11:49

bilyaletdinov написа:Аз съм си казал мнението за Европа. С три силни мача играеш финал. Ако имаш късмет да играеш с някакви утрепани отбори и с по-малко. Единственото, което може да се каже за Мадрид е, че си взеха и трите финала, където играха с два от трите най-зле представящи се отбори във финали на КЕШ/ШЛ... :lol:


Там е работата, че мнението ти не е е показателно. Не доказва нищичко. Ако бе толкова лесно да печелиш ШЛ и всичко се решаваше в три мача, Ювентус нямаше да си залага на ''постоянство'' срещу Реджина и Катания. Но това е просто едничък пример. Други такива са Байерн, ПСЖ, Сити, Реал Мадрид през 70-те и 80-те и в краен случай ерата Фъргюсън.

До известна степен нещата зависят и от приоритети. Това поколение на Реал Мадрид например не губи титлата в директни мачове с Барселона, а в срещите с т.н. по-малки отбори. Там, където уж трябва да си взимат своето с разлика. Барселона се справя за норматив, а Реал се дъни. Същевременно в ШЛ отборът няма по-слабо от полуфинал от сезон 2010/11 включително. Кой го е правил? Никой. Приоритети.

Да ти кажа след 20 години Реал Мадрид вероятно все още ще има повече титли в Испания от Барселона, но за периода може да е натрупал още по-сериозна преднина в Европа. Тук всеки има думата да си прецени за себе си кое тежи повече.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=05wWF1bBqUA&t=159s[/youtube]
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13850
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Pichichi » 09 яну 2018 12:13

Има различни фенове които имат различни мисли в главите си, може би само и единствено за
феновете на Реал М и Барселона може да се каже че голяма част от тях предпочитат отбора им да спечели
ШЛ пред местното първенство. Аз лично ако ме питат сега (макар че Атлети отпадна от ШЛ но и преди това
съм на същото мнение) предпочитам Атлетико да е шампион на Испания отколкото да вземе ШЛ!
Каквото искате мислете, може и да сме загубили 3 финала по изкл. инфарктен начин и да я нямаме тази
купа но предпочитам шампион на Испания. ШЛ за мен е на 2-ро място! Приоритет на даден отбор е всяко
състезание в което участва. Приоритет може да стане точно определено когато отбора ти загуби шансове
в другото! Няма как да ме убедите че Реал М е загубил титлата на Испания защото си е постваил за цел да спечели ШЛ!

И само да вметна да не ги коронясвате още Барселона има вода да изтече!

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11090
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Furious_Monk » 09 яну 2018 13:12

bilyaletdinov написа:Донори :) Просто Валенсия всеки сезон си скубят доста стабилно Барса. За тези играчи, които си изброил Барса е дала приблизително 200 млн. евро. Щото видиш ли Андре Гомеш е ебати играча и струва 50 млн.
В първенството се иска постоянство, нещо което в Мадрид в последните години не се постига.


Става въпрос за отношението към конкуренцията, а не за това какво е ставало от тях. Всъщност цената на Гомеш стига 50 млн. само при определени условия и все пак на този пазар да вземеш добър ротационен играч за приблизително 35-40 млн, без бонусите и допълните клаузи си е добра оферта.

Ако има злопаметни хора в Мадрид, този номер който спретнаха с Рафа Мир ще им се върне, ако ли не, безумно агресивни и негативно настроени хора като мен само ще си скъсат нервите за глупости, а светът ще продължава да се върти.



Всъщност последните години разликата в точките е твърде минимална и това е повтаряно многократно. Първенството е много по-трудно за печелене от всяка друга лига защото просто нямаш право да загубиш повече от 4-5 мача, макар конкуренцията да е преди всичко между два отбора. За разлика от другите първенства, един сбъркан от съдията мач ти решава цяло първенство, като в ШЛ- едно грешно решение и си аут от турнира... и тук може да говорим за същите фактори като в шампионската, само че там отборите са по-добри, а тук мачовете са повече.

Не става дума за постоянство, а за един или два загубени мача. И тук си трябва късмет, защото двата водещи отбора са горе-долу на едно и също ниво, като има периодични сривове в играта им, с тази разлика че когато каталунците са по-добри в преките двубои, вкарват повече голове.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8901
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот bilyaletdinov » 09 яну 2018 15:58

Валенсия скубе Барса за бенч уормъри по 40 млн. парчето и ти ми викаш, че били донори.
Аз не виждам кое по-точно не се разбира? Играеш 3 силни мача на пролет и стигаш финал в турнира. Не ти трябва постоянство. Примери колкото щеш.
Тук не става въпрос за приоритети. Аз съм сигурен, че ако Реал беше взел 3 титли вместо 3 ШЛ, тук тезата щеше да е абсолютно обратна, но няма значение.
Тук говорим за доминация на Барса.
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!

Потребителски аватар
Los Che
Мнения: 7373
Регистриран на: 29 юни 2009 20:42
Skype: yomusbg
Местоположение: Nou Mestalla
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Los Che » 09 яну 2018 20:20

Я, някой по-запознат от мен с Valencia CF да ме светне какво е тази истЕрия дето я развива сеньор F.Monk за Rafael Mir?

До колкото съм разбрал е продаден на Wolverhampton Wanderers за 1,00 Mio. € .
Там треньор е Nuno Espírito Santo, който вече е бил треньор на Рафа, Уулф`с са убедителен лидер и ще играят на есен в по-горното ниво на островната Лига. Там Рафа е получил №9 и вече дори е записал 13 мин. за новия си отбор за n-тата местна купа с нек`ви лебеди.
Рафа е бил в Мадрид на преговори с агента си Carlos Bucero , но меренгес давали 500 000 евро и никакви надежди че ще играе в първия състав.
Договора на играча е до 30.06. така че Валенсия молят Jorge Mendes за съдействие и агент №1 си върши работата перфектно.

[rimg]https://www.expressandstar.com/resizer/pcJhrDdBsVcxPRYs_74hs81HCWM=/1000x0/filters:quality(100)/arc-anglerfish-arc2-prod-expressandstar-mna.s3.amazonaws.com/public/GW74UHA5GNEG3EK6RUXM7UBQXM.jpg[/rimg]

Бил е и детската школа на Варса, но там "разбират" от нападатели и си ги купуват по 160 000 000 евро / бройката.
Prefiero desaparecer que ver morir al Valencia: Rubén Baraja.
Como aficionado del Valencia estoy muy feliz.
El ´Guaje´ David Villa
Rino: “Mis jugadores son los mejores del mundo”.

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16858
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Udoji90 » 09 яну 2018 23:26

Рафа Мир е дал някакво интервю, в което твърди, че сме отказали 3-4 оферти от Реал, а сме приели още първата на Уулвс, защото не сме искали да подсилваме Реал. Вече друг въпрос е дали това отговаря на истината, или той си ги говори така от позицията на хлапак, който е недоволен, че не е получил шанс да пробие в мъжкия отбор на Валенсия. Не, че в Реал щеше да пробие, ама как да е. Едва ли и за мадридчани това е голяма загуба.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13850
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Pichichi » 10 яну 2018 12:06

Естествено е че Валенсия ще приеме по-изгодната оферта за клуба. В какво точно са обвиняеми
валенсианци, че са си защитили финансовите интереси ли? Рафа Мир отиваше директно в Р.М.Кастия
с никакъв шанс да играе за първия отбор и с/у това отива в Уулвс където догодина ще играе във ВЛ
най-вероятно и при треньор който ще разчита на него в първия отбор. Как точно да избере Реал М?
Че те младежите на Реал М поставени пред същия избор напускат Реал М!

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот JackPackage » 10 яну 2018 12:21

Pichichi написа:Естествено е че Валенсия ще приеме по-изгодната оферта за клуба. В какво точно са обвиняеми
валенсианци, че са си защитили финансовите интереси ли? Рафа Мир отиваше директно в Р.М.Кастия
с никакъв шанс да играе за първия отбор и с/у това отива в Уулвс където догодина ще играе във ВЛ
най-вероятно и при треньор който ще разчита на него в първия отбор. Как точно да избере Реал М?
Че те младежите на Реал М поставени пред същия избор напускат Реал М!

Е като е видял как се отнасяха с Мората след като ги направи шампиони и пак беше резерва на алжирския сводник и носител на Оскар за Кинематография - как да иде при тях :lol: :mrgreen:
Сега и Майорал (макар той да е на ниво Еспаньол/Хетафе според мен) същата работа - играе само когато няма кво да се прави :roll:
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....

[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/G65A5Mg.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://atleticofans.com/wp-content/themes/af/images/adlogo.png[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Middlesbrough
Мнения: 32472
Регистриран на: 11 мар 2009 03:20
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Middlesbrough » 10 яну 2018 13:44

Cristiano Ronaldo now holds the record of scoring the least number of goals in La Liga after 100 shots taken (4).
The previous record was (11) which was held by him in 15/16.

Само рекорди от най - добрия за всички времена :lol: :lol: :lol:
[center][wrapimg=]https://thenypost.files.wordpress.com/2019/03/james-harden.jpg?quality=90&strip=all&w=618&h=410&crop=1[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQO8_lGo8nA8_IcLIXLWf5EmOZJm1Aswij5Lxnwz3sLgZHlc3r-[/wrapimg][/center]
[offtopic][wrapimg=]https://pre00.deviantart.net/a68c/th/pre/f/2017/035/5/1/the_king___leo_messi__lockscreen_wallpaper__by_jazzyjaber-daxtpdo.jpg[/wrapimg][/offtopic]


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта