ФИА прие новата точкова система

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
lewstherin
Мнения: 430
Регистриран на: 11 юли 2008 23:12
Местоположение: Пловдив
Контакти:

ФИА прие новата точкова система

Мнениеот lewstherin » 11 дек 2009 19:46

Нова точкова система бе приета днес от ФИА и ще влезе в сила в началото на сезон 2010. Новата система ще включва точки за първите 10 финиширали, а точките ще са в реда 25-20-15-10-8-6-5-3-2-1. Промяната се налага заради увеличения брой болиди на старта.Изявлението от ФИА гласеше:

"Заради новите отбори, които ще участват догодина нова точкова система за награждаване ще влезе в сила от началото на 2010 година."
Информацията е от Формула1.бг

Реално погледнато съотношението на точките между първите 3-ма се запазва каквото беше и досега, но пък ще има по-засилена борба за позиций зад тях. И явно ще падне рекорда на Шумахер за най-много точки в един сезон - 148, сега ще са достижими само 6 състезания

haha
Мнения: 5002
Регистриран на: 07 дек 2009 22:24

Re: ФИА прие новата точкова система

Мнениеот haha » 11 дек 2009 20:52

Определено,тази точкова система е по-смислена. ;)
dunavfc написа:ББ е достатъчно богат за да си позволи да отпраши където си поиска,той обаче,не се е отказал и му се занимава с политика,защото му пука за народа.

Потребителски аватар
shevchenko
Мнения: 586
Регистриран на: 30 мар 2008 16:25
Местоположение: Старите "форумци" ви благодарят за "коректното" ви отношение
Контакти:

Re: ФИА прие новата точкова система

Мнениеот shevchenko » 11 дек 2009 21:45

Както се казва само времето ще покаже дали е удачен ход или не от страна на ФИА.
Изображение

Потребителски аватар
_RoKi_
Мнения: 6607
Регистриран на: 10 ное 2009 18:49
Контакти:

Re: ФИА прие новата точкова система

Мнениеот _RoKi_ » 11 дек 2009 22:17

Повече ме кефи новата точкова система

Потребителски аватар
Lord_VOODOO
Мнения: 107
Регистриран на: 30 ное 2009 16:29

Re: ФИА прие новата точкова система

Мнениеот Lord_VOODOO » 12 дек 2009 15:18

Аз пък съм за старата точкова система! И без това опашкарите не ме вълнуват!!! Не трябва да се дават толкова много точки, за да имат по-голям стимул по-слабите да се развиват, че да настигнат по-силните! А сега просто ще взимат някаква мижави точки с класиране след 8-тото място и ще са щастливи, че живуркат!
Да не говорим, че тази точкова с-ма ще разбалансира класирането, защото сега само един по-слаб резултат да направиш (примерно някой кретен да те блъсне и да отпаднеш) и изоставаш с прекалено много точки, а ако има 3-4 равностойни отбора... тези точки няма да имат наваксване!!! Я само си представете един и същи пилот от тези, които се бирят за титлата да бъде блъснат точно 2 пъти в рамките на един сезон, а конкурента му в борбата за титлата нито веднъж... ми това в най-лошият случай ще рече 50 точки разлика, които просто нямат наваксване, а класирането няма да е реално, защото тоя дето е пред теб ще бъде там, не защото е по-добър или кара по-добрата кола, а защото е имал късмет да не го блъснат! А както отлично знаем всеки сезон във форумала 1 има поне по един-двама ясно изразени камикадзе пилоти!!!

ФИА за пореден път направи ОГРОМНА глупост с новите правила дето ги "измисля"!!! :(


Върни се в “Формула 1”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост