Съвет за ПТП

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Val3ncia
Мнения: 356
Регистриран на: 28 ное 2013 21:32
Контакти:

Съвет за ПТП

Мнениеот Val3ncia » 02 апр 2015 11:02

На 1.10.2014 брат ми претърпя ПТП (по негова вина).Слава Богу ранени нямаше, а само материални щети по другата кола.Имаше леко сътресение и си мислеше че не е виновен ,поради което не се подписа на акта и не получи копие. На 16.12.2014 пристигна постановление, в което съдът прекратява досъдебното производство поради липса на доказателства.
От началото на януари, ходи всяка седмица в районното да проверява дали му е излязло наказанието ,но всеки път го връщат и му казват да провери пак след няколко дена.Преди 2 седмици даже били изгубили постановлението от съдъ,а миналия Петък го излъгали, че имат "проблеми" със системата от 2месеца .
Въпросът ми е: Може ли нещо да се направи за да си получи наказанието и имат ли някакъв срок ,в който трябва да го връчат или могат да го разиграват така до когато си поискат.

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15565
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Съвет за ПТП

Мнениеот fcb_bg » 02 апр 2015 11:07

Аз нещо не вдявам какъв е проблема? Никой не търси отговорност на брат ти, но той си търси постановлението за наказателна отговорност?
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Val3ncia
Мнения: 356
Регистриран на: 28 ное 2013 21:32
Контакти:

Re: Съвет за ПТП

Мнениеот Val3ncia » 02 апр 2015 11:10

fcb_bg написа:Аз нещо не вдявам какъв е проблема? Никой не търси отговорност на брат ти, но той си търси постановлението за наказателна отговорност?

Ами в момента не може да управлява МПС ,защото не е подписал акта(взеха му талона) и не знае каква ще му е глобата за да си задели пари .

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15565
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Съвет за ПТП

Мнениеот fcb_bg » 02 апр 2015 11:12

Val3ncia написа:
fcb_bg написа:Аз нещо не вдявам какъв е проблема? Никой не търси отговорност на брат ти, но той си търси постановлението за наказателна отговорност?

Ами в момента не може да управлява МПС ,защото не е подписал акта(взеха му талона) и не знае каква ще му е глобата за да си задели пари .

Ми да си кара с акта, кво е виновен, че ченгетата са толкова тъпи и са изтървали подписа? Акта замества талона до датата на излизане на нак. постановление. Мисля, че макс. срок беше 1 месец. Ако не е вярно ,някой да ме поправи.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Val3ncia
Мнения: 356
Регистриран на: 28 ное 2013 21:32
Контакти:

Re: Съвет за ПТП

Мнениеот Val3ncia » 02 апр 2015 11:19

fcb_bg написа:
Val3ncia написа:
fcb_bg написа:Аз нещо не вдявам какъв е проблема? Никой не търси отговорност на брат ти, но той си търси постановлението за наказателна отговорност?

Ами в момента не може да управлява МПС ,защото не е подписал акта(взеха му талона) и не знае каква ще му е глобата за да си задели пари .

Ми да си кара с акта, кво е виновен, че ченгетата са толкова тъпи и са изтървали подписа?


Той си мислел ,че е невинен ,не е подписал акта и заради това не са му дали копие от него ,а без акт не може да управлява МПС .Градът е малък и не му е голям проблем да върви пеша ,но има проблеми със здравето и често му се налага да ходи до Варна ,а е на работа и просто му е много трудно да ходи всеки път с автобус.

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24527
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Съвет за ПТП

Мнениеот boabbb » 02 апр 2015 11:25

Първо - за какво въобще са викали КАТ :?: Двустранен протокол, оня си оправя щетите и мир ... А иначе в момента си кара с акта и го боли оная работа 8-) Да види колко е давността, изтече ли и тя, няма да плаща нищо ;)
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15565
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Съвет за ПТП

Мнениеот fcb_bg » 02 апр 2015 11:26

Val3ncia написа:
fcb_bg написа:
Val3ncia написа:
fcb_bg написа:Аз нещо не вдявам какъв е проблема? Никой не търси отговорност на брат ти, но той си търси постановлението за наказателна отговорност?

Ами в момента не може да управлява МПС ,защото не е подписал акта(взеха му талона) и не знае каква ще му е глобата за да си задели пари .

Ми да си кара с акта, кво е виновен, че ченгетата са толкова тъпи и са изтървали подписа?


Той си мислел ,че е невинен ,не е подписал акта и заради това не са му дали копие от него ,а без акт не може да управлява МПС .Градът е малък и не му е голям проблем да върви пеша ,но има проблеми със здравето и често му се налага да ходи до Варна ,а е на работа и просто му е много трудно да ходи всеки път с автобус.

Аха, ясно. Бахти тъпите куки, вземали талона на човека и не му дали протокол от акта. Ми само в КАТ могат да решат проблема, според мен. Нов талон ли да вади, някаква бележка ли да му издадат която да замества талона временно.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

oldcapital
Мнения: 192
Регистриран на: 12 ное 2013 15:35
Контакти:

Re: Съвет за ПТП

Мнениеот oldcapital » 02 апр 2015 11:33

Какво значи-мислел,че не е виновен...не е ли прочел акта,как така няма да се разпише и ще му вземат талона?Когато има някакви възражения,тогава може да не го разписва,но трябва да напише на акта възражения,мисля,или в 3-дневен срок...колко време е минало?
Нужно е само да имаш кураж, силата без самочувствие е безполезна.

Haliaeetusgreen
Мнения: 15
Регистриран на: 09 фев 2015 09:41
Контакти:

Re: Съвет за ПТП

Мнениеот Haliaeetusgreen » 02 апр 2015 11:44

Може да кара с акта, който трябва да презаверява на всеки 30 дни. Наказателното постановление може да получи в 6 месечен срок. Да се надява ,че наистина са го забутали някъде.

Потребителски аватар
Заклет Левскар
Мнения: 2735
Регистриран на: 15 фев 2012 10:39
Skype: Оранжево небето .....
Местоположение: Етрополе

Re: Съвет за ПТП

Мнениеот Заклет Левскар » 02 апр 2015 11:44

Val3ncia написа:На 1.10.2014 брат ми претърпя ПТП (по негова вина).Слава Богу ранени нямаше, а само материални щети по другата кола.Имаше леко сътресение и си мислеше че не е виновен ,поради което не се подписа на акта и не получи копие. На 16.12.2014 пристигна постановление, в което съдът прекратява досъдебното производство поради липса на доказателства.
От началото на януари, ходи всяка седмица в районното да проверява дали му е излязло наказанието ,но всеки път го връщат и му казват да провери пак след няколко дена.Преди 2 седмици даже били изгубили постановлението от съдъ,а миналия Петък го излъгали, че имат "проблеми" със системата от 2месеца .
Въпросът ми е: Може ли нещо да се направи за да си получи наказанието и имат ли някакъв срок ,в който трябва да го връчат или могат да го разиграват така до когато си поискат.

Нещо не разбрах:
Първо казваш, че е по негова вина, а след това "мислел, че не е виновен".
Павел Колев:
Литекс са лицензирани за Б група, но имат нови документи, че стават ЦСКА и сега се разглеждат документите. Очакваме това да се случи и този отбор да играе в А група - на Националния стадион Васил Левски.

Мика СТОИЧКОВА РАМАДАН


Върни се в “Кошче за отпадъци”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта