Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23399
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 01 май 2024 19:28

Не ме разбра изцяло. Аз съм шокиран не толкова от позицията им, това си е от край време. Либералите харесват всякакви глупости. По скоро ме шокира нещо друго. Как успяваш да накараш някой да плюе на живота си и да се заинтересува до толкова от нещо, което е на другия край на света и няма никаква връзка с него, не му се отразява по абсолютно никакъв начин. Как караш някой тик-так и интаграм маниак да приеме това за най-важното нещо около него и да подчини живота си (поне временно) на тази кауза. :lol: :lol: Нещо, което не си докосвал, нещо на другия край и то някой тоооолквоа далечен от теб, културата ти и начина ти на живот, просто това ми е трудно да проумея.

Все едно сега да се вдигнем и да окупираме СУ понеже Арсенал бил продал автомати на някой Зулус и му помогнал да спечели някаква гражданска война в Зулусуландия или нещо подобно. Дори не някаква гражданска война, помогнал му в някакво междуплеменно жертвопринушение/сбиване :lol: Някой може ли да си го представи това?
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

ReBorn1982
Мнения: 8110
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ReBorn1982 » 01 май 2024 20:35

Thsmith написа:Абе някой може ли да обясни какво точно им се върти в празните кратуни на либералните студенти в щатите? Седя, гледам и грам ума не ми го побира как може да защитаваш Аладин и 40 те разбойника, които са общо взето срещу всичко, което се бориш и отгоре на това да предизвикваш бунтове, блокади и подобни в тяхно име. :lol: Да не говорим, че евентуално си теглил заем за да учиш или родителите ти са платили стотици хиляди за това и ти хвърляш тези пари в кофата и решаваш да скачаш в името на Али Баба :lol: :lol:

Имам приятели американци, но колкото и да сме говорили, така и не мога да го проумея от къде идва това и как е възможно някой да се върже на подобно танго :lol: :lol:


Учудвам се, че не знаеш за неомарксизма и американските университети, за това че промиват мозъците на младите с цялата палитра на нео марксистката пропаганда - БЛМ, ЛГБТИ, зеленизъм, миграция и т.н. .... левундерщината е пуснала пипалата си там отдавна.

На линия
Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9287
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот bubka » 01 май 2024 20:37

Thsmith написа:Не ме разбра изцяло. Аз съм шокиран не толкова от позицията им, това си е от край време. Либералите харесват всякакви глупости. По скоро ме шокира нещо друго. Как успяваш да накараш някой да плюе на живота си и да се заинтересува до толкова от нещо, което е на другия край на света и няма никаква връзка с него, не му се отразява по абсолютно никакъв начин. Как караш някой тик-так и интаграм маниак да приеме това за най-важното нещо около него и да подчини живота си (поне временно) на тази кауза. :lol: :lol: Нещо, което не си докосвал, нещо на другия край и то някой тоооолквоа далечен от теб, културата ти и начина ти на живот, просто това ми е трудно да проумея.

Все едно сега да се вдигнем и да окупираме СУ понеже Арсенал бил продал автомати на някой Зулус и му помогнал да спечели някаква гражданска война в Зулусуландия или нещо подобно. Дори не някаква гражданска война, помогнал му в някакво междуплеменно жертвопринушение/сбиване :lol: Някой може ли да си го представи това?


Вероятно тук социалните мрежи играят голяма роля. Преди години би било по-трудно без интернет и т.н.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23399
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 01 май 2024 20:48

ReBorn1982 написа:
Thsmith написа:Абе някой може ли да обясни какво точно им се върти в празните кратуни на либералните студенти в щатите? Седя, гледам и грам ума не ми го побира как може да защитаваш Аладин и 40 те разбойника, които са общо взето срещу всичко, което се бориш и отгоре на това да предизвикваш бунтове, блокади и подобни в тяхно име. :lol: Да не говорим, че евентуално си теглил заем за да учиш или родителите ти са платили стотици хиляди за това и ти хвърляш тези пари в кофата и решаваш да скачаш в името на Али Баба :lol: :lol:

Имам приятели американци, но колкото и да сме говорили, така и не мога да го проумея от къде идва това и как е възможно някой да се върже на подобно танго :lol: :lol:


Учудвам се, че не знаеш за неомарксизма и американските университети, за това че промиват мозъците на младите с цялата палитра на нео марксистката пропаганда - БЛМ, ЛГБТИ, зеленизъм, миграция и т.н. .... левундерщината е пуснала пипалата си там отдавна.

Това ми е ясно, но едно е да вярваш на думи в някакви глупости, а съвсем друго да правиш реални неща, реални погроми. Реално да свършиш в ареста понеже си се правил на маймуна или реално да те изхвърлят от университета за който си платил(евентуално).
Особено предвид това, че младежите масово са доста мързеливи да правят каквото и да е извън социалните мрежи и партита.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

ReBorn1982
Мнения: 8110
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ReBorn1982 » 01 май 2024 21:04

За митинга в Хамбург(абад), малко подробности ..... четете ... аз останах безмълвен.

https://blitz.bg/svyat/dokde-se-dokarakha-shche-prevrshchat-germaniya-v-khalifat-snimki_news1015588.html

Акцията е организирана от групата "Мюсюлмански интерактив", близка до терористичната организация "Хизб ут-Тахрир".


На акцията, съгласувана с властите, представители на ислямската религия поискаха Германия да се превърне в ислямистка диктатура, която се управлява от религиозен водач и „без никакви права за жени, хомосексуалисти, християни, евреи и другомислещи.


Един от представителите на полицията обясни защо властите са разрешили провеждането на акцията. Според неговите думи, за да се забрани митинга, трябва да има реални доказателства, че по време на провеждането му ще има жестоки безредици.


Изображение

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12830
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Eminem » 01 май 2024 22:00

Според неговите думи, за да се забрани митинга, трябва да има реални доказателства, че по време на провеждането му ще има жестоки безредици.

Това пък кога го измислиха. Това няма важи ако някой иска да направи протест срещу мигранти или лгбт и веднага ще ги забранят.

Думи нямам за това в какви жалки нещастници са се превърнали германците.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20134
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Drunken_Master » 01 май 2024 22:32

Американският президент Джо Байдън има преднина от един процент пред Доналд Тръмп в нагласите на избирателите преди президентските избори в САЩ през ноември, сочи социологическо проучване на Ройтерс/Ипсос, проведено в понеделник и вчера и цитирано от Ройтерс.


Американското правителство планира да промени статута на марихуаната и да я обозначи като нискорисков наркотик, предаде ДПА, като се позова на Ен Би Си Нюз и в. "Вашингтон пост", които цитират източници, запознати с плановете. В САЩ достъпът до контролирани вещества се регулира със закон, който ги групира в пет различни категории. Досега марихуаната спадаше към категория едно, включваща най-рисковите вещества, като например хероин, екстази и Ел Ес Ди (LSD). Следващата категория включва кокаина.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23735
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот paceto » 01 май 2024 22:47

bubka написа:
Thsmith написа:Не ме разбра изцяло. Аз съм шокиран не толкова от позицията им, това си е от край време. Либералите харесват всякакви глупости. По скоро ме шокира нещо друго. Как успяваш да накараш някой да плюе на живота си и да се заинтересува до толкова от нещо, което е на другия край на света и няма никаква връзка с него, не му се отразява по абсолютно никакъв начин. Как караш някой тик-так и интаграм маниак да приеме това за най-важното нещо около него и да подчини живота си (поне временно) на тази кауза. :lol: :lol: Нещо, което не си докосвал, нещо на другия край и то някой тоооолквоа далечен от теб, културата ти и начина ти на живот, просто това ми е трудно да проумея.

Все едно сега да се вдигнем и да окупираме СУ понеже Арсенал бил продал автомати на някой Зулус и му помогнал да спечели някаква гражданска война в Зулусуландия или нещо подобно. Дори не някаква гражданска война, помогнал му в някакво междуплеменно жертвопринушение/сбиване :lol: Някой може ли да си го представи това?


Вероятно тук социалните мрежи играят голяма роля. Преди години би било по-трудно без интернет и т.н.


Ми не, не е така.
Точно този университет е един от активните на подобни демонстрации. По време на Виетнамската война точно същите започнаха тази практика да протестират за дадено събитие като тогава разбира се е било за спиране на войната във Виетнам.

Като цяло студентите по цял свят са активното общество за подобни събития, които не касаят само в държавата, в която се намират. Много ученици има в тях от цял свят с различни виждания, религия и политически интереси, а в подобни университети има много сформирани общности и си е като една малка държава.

Колумбийският е много политически настроен така да се каже и е един от най-известните и уважавани и въпреки, че е от Бръшляновата лига той стои малко по така встрани от известните като Браун, Харвард, Йейл, Принстън и чак след това се сещаш за Колумбийският. Много политически дебати се провеждат там, а и самите студенти често изнасят речи в ООН по дадени теми. Просто са много активни на социално ниво особено за международните отношения, кризи и прочие.

Capitane5Puyol
Мнения: 412
Регистриран на: 19 мар 2024 18:43
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Capitane5Puyol » 01 май 2024 22:51

Трябва да се забрани подкрепата за терористи като Хамас в американските университети. Това е същото като да излязат със знамена на Ал Кайда, по чиято вина загинаха 3хил. американци на 11.9.2001г
Барса и Лудогорец але, алеее...

pill
Мнения: 1841
Регистриран на: 12 яну 2019 12:55
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pill » 02 май 2024 06:51

Всеки знае че Мосад стои зад 11 септември и еврейският елит управлява американското правителство
“Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.”

https://youtu.be/6kARhdu_yqk


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта