Орешарски: Мин работна заплата ще се повиши от 1 октомври

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Орешарски: Мин работна заплата ще се повиши от 1 октомври

Мнениеот za nas e toj religiq » 20 юни 2013 02:08

dunavfc написа:Пич,говоря ти за моментната ситуация в Европа,ти къде ме върна 23 год. назад ?
В Испания,Италия,Португалия и особено в Гърция,знаеш ли каква хубава пица ядат ? Ей за такава,икономическа обстановка ти говорих..

ПП:Между другото,ако си забележиш мненията,ще видиш,че почти няма пост в който ти самият да не намесваш комунистите...


Абе пич ти въобще в тая държава ли живееш :shock: Първо че сравнявайки ни с тия страни , то значи че пица не си ял никога !!! Или ако въобще си опитал някаква троха от тая пица , то тя е била мухлясала ! Ти имаш ли идея как живеят тия хора дори и в криза ?????????? Моля те слез на земята и ни спести недомислените си коментари :!:

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: Орешарски: Мин работна заплата ще се повиши от 1 октомври

Мнениеот dunavfc » 20 юни 2013 03:01

Някой хора,не може да се задълбочавате в нещата и гледате супер повърхностно...
Аз никъде,абсолютно никъде не съм казал,че стандарта на живот в Испания или Гърция е като този в България,а че в момента имаме еднакви или подобни икономически проблеми !!!!
Разликата е,че Испанеца от 1800 евро падна на 1200,а ние просто убихме своя устрем...Да за тях,това не е фатално,не умират от глад,но и да на теб да ти паднат доходите с 40 % и ти няма да си доволен от никого...

Не съм имал намерение да сравнявам страната ни с никоя друга,но ако искаш,сравни България със Словакия,Румъния,Словения,Хърватска и виж,какво е положението там и,че ние далеч не сме единствнеата страна,яла постна пица..

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Орешарски: Мин работна заплата ще се повиши от 1 октомври

Мнениеот za nas e toj religiq » 20 юни 2013 10:51

dunavfc написа:Някой хора,не може да се задълбочавате в нещата и гледате супер повърхностно...
Аз никъде,абсолютно никъде не съм казал,че стандарта на живот в Испания или Гърция е като този в България,а че в момента имаме еднакви или подобни икономически проблеми !!!!
Разликата е,че Испанеца от 1800 евро падна на 1200,а ние просто убихме своя устрем...Да за тях,това не е фатално,не умират от глад,но и да на теб да ти паднат доходите с 40 % и ти няма да си доволен от никого...

Не съм имал намерение да сравнявам страната ни с никоя друга,но ако искаш,сравни България със Словакия,Румъния,Словения,Хърватска и виж,какво е положението там и,че ние далеч не сме единствнеата страна,яла постна пица..


Напротив , точно ние сме навътре в нещата , защото се опитваме да издрапаме над ла.ната ! Стига си давал примери с някой , който и да дадеш за пример той е неуместен ! Само тая криза ти е в устата ! Кризата за гореспоменатите , няма нищо общо със ситуацията в нашата държава ! При тях проблема е че до толкова са се разглезили , че харчат повече от колкото имат !!! Ние какво имаме ???? Че и да го харчим ??? Щом има страни които и в тая криза успяват да вървят нагоре , макар и пълзешком - значи МОЖЕ ! Това че наще държавници не могат , не ни прави зависими от някой или нещо ! Разбери го ти най-накрая !!!

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: Орешарски: Мин работна заплата ще се повиши от 1 октомври

Мнениеот dunavfc » 20 юни 2013 15:24

Ти в какво искаш да ме убедиш ? Разликата в мнението ни,идва от това,че аз смятам,че виновникът за лошата ни икономика е кризата,а ти смяташ,че това е ГЕРБ.

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Орешарски: Мин работна заплата ще се повиши от 1 октомври

Мнениеот za nas e toj religiq » 20 юни 2013 15:51

dunavfc написа:Ти в какво искаш да ме убедиш ? Разликата в мнението ни,идва от това,че аз смятам,че виновникът за лошата ни икономика е кризата,а ти смяташ,че това е ГЕРБ.


Да точно така ! Защото можеха да се справят далеч по добре ако бяха обърнали поне малко внимание на тая "икономика" , а не само да приказват кой им бил виновен !

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: Орешарски: Мин работна заплата ще се повиши от 1 октомври

Мнениеот dunavfc » 20 юни 2013 16:02

Значи,че можеха да се представя по-добре е вън от всякакви съмнения,но че и само те са виновни,някак не върви ;)

Потребителски аватар
Foreigner
Мнения: 1329
Регистриран на: 04 фев 2012 17:53
Контакти:

Re: Орешарски: Мин работна заплата ще се повиши от 1 октомври

Мнениеот Foreigner » 20 юни 2013 16:18

grasiani написа:
Foreigner написа:Проблемът значи не е само при даващите работа, ами и при чакащите.
Като никой не отиде ще чака, ще чака, ще чака... пък накрая ще вдигне заплащането и(или) условията на труд. В другия случая ще спре да чака "чакащите" и сам ще отиде да се нареди на някоя опашка.
Ето ти още един пример - осигуряват ги на по 20 часа седмично ще дойде време за пенсия и ще почнат да реват как цял живот са работили по 8 часа на ден, а вземат ниска пенсия. Ами то по 12 да са работили като си ги осигурявали С ТЯХНО СЪГЛАСИЕ на 4 часа на ден с кво да им помогнем?!

ДА бе с тяхно съгласие,никой не те пита,дУбрУтро,я се освести малко и се събуди че голяма глупост си изпльоскал.


Някой кара ли те да пише насила тук? НЕ, нали? Имаш ли избор - имаш! Някой кара ли ги насила да се съгласяват??? То и мен не ме питат, но нямам сливи в устата и сам ги питам, като евентуално на някои им тегля майните.
Тея дето не взимат по 5-6 месеца заплати и знаят, че най-вероятно НЯМА да вземат ЗАЩО СТОЯТ? После реват по разни митинги. Ама понеже 80% от българите са с твоето мислене затова ще ги мачкат.
...

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Орешарски: Мин работна заплата ще се повиши от 1 октомври

Мнениеот za nas e toj religiq » 20 юни 2013 22:39

dunavfc написа:Значи,че можеха да се представя по-добре е вън от всякакви съмнения,но че и само те са виновни,някак не върви ;)


Е кой да е виновен , аз и ти ли ? Кой им пречи ?

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: Орешарски: Мин работна заплата ще се повиши от 1 октомври

Мнениеот dunavfc » 20 юни 2013 22:41

Пречи им това,което ще пречи и на тия...Никой не е перфектен ;)


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: goshev, tmanolov и 21 госта