Филми които си заслужават да гледате

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9117
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот Soulen » 30 юли 2022 23:12

rhaegar написа:
Soulen написа:
rhaegar написа:Първият е средна работа, вторият е пълна тъпня, третия даже не си направих труда изобщо да го гледам. Иначе съм чел книгите.



За трети последен път пробвам да почна Малазана. Кажи ми кога става разбираемо, дейба и нещастника в тоя Ериксен. За 80 страници 80 героя, фракции, локации, не мога дори да си визуализирам как точно превзеха Пейк, какъв е тоя лунен къс и що всеки персонаж се държи като гъз и само остроумничи да дразни другите.


Ако до третата книга не си зарибен, заеби. Даже и втората, ако Кучешката верига на Колтейн не те спечели, не знам просто...
Лунните градини е тегава за първи прочит. Когато вече един път си минал през историята и се върнеш към нея, разбираш доста повече неща и е значително по-интересна.

Много песимистично. :(

Не мога да разбера как работи шибания свят. Как работи магията и колко са силни маговете, свършва ли им маната и т.н.

Оная битка беше супер неразбираема, пуснаха си някви лабиринти за защита, оня им ги изкъртии след това отлетя с летящата си крепост ли не знам кво стана. След това на ауторезолф свърши битката. Ква е ползата от пешаци и маговете могат ли да ги изчистят, ей такива неща ме тормозят.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44064
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот rhaegar » 31 юли 2022 01:14

Soulen написа:
Не мога да разбера как работи шибания свят. Как работи магията и колко са силни маговете, свършва ли им маната и т.н.


Ами, мисли за лабиринтите като едновременно място, от което съответният маг черпи силата си, така и като реално съществуващо материално място, в което например може да се пътува. Факт, системата е доста по-сложна от "Гошо е магьосник, телепортира се и мята огнени топчета по враговете си". Някои могат да ползват повече от един лабиринт, естествено някои са доста по-силни от други и да, свършва им маната.

Soulen написа:Оная битка беше супер неразбираема, пуснаха си някви лабиринти за защита, оня им ги изкъртии след това отлетя с летящата си крепост ли не знам кво стана.

Тука не мога да кажа много, освен read and find out, дет се вика. Нещата са малко по-комплексни, отколкото изглеждат, ама това се разкрива в течение на историята, няма смисъл ако реално ти кажа какво става.

Soulen написа:След това на ауторезолф свърши битката. Ква е ползата от пешаци и маговете могат ли да ги изчистят, ей такива неща ме тормозят.

Имаше един коментар, май от Фидлър по-напред в историята, че магьосниците основно се опитват да опазят обикновените войници, които реално печелят битките. Да, ако другата страна няма отговарящи по сила на твоите магове, най-лесното е просто да я изпържиш.

Иначе новите герои няма да спрат да се появяват. Някои само за книга, други за повече, най-важното е да не се привързваш към никой и да не подценяваш никой.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9117
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот Soulen » 31 юли 2022 09:59

rhaegar написа:
Soulen написа:


Тоест мага е като Авиация. Ако ти е повече, ще изкъртиш опонента ти основно с нея, иначе я ползваш да предпазваш пехотата.

А онея Ноктите са противовъздушната отбрана явно, специалисти в трепането им. Оня Топър без да е маг, си отваряше лабиринти, явно някои неща могат и други да ги ползват.

Да видим и дали ще се намери персонаж, който да не е циничен хейтър. :)
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44064
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот rhaegar » 31 юли 2022 14:13

Soulen написа:
rhaegar написа:
Soulen написа:


Тоест мага е като Авиация. Ако ти е повече, ще изкъртиш опонента ти основно с нея, иначе я ползваш да предпазваш пехотата.

А онея Ноктите са противовъздушната отбрана явно, специалисти в трепането им. Оня Топър без да е маг, си отваряше лабиринти, явно някои неща могат и други да ги ползват.

Да видим и дали ще се намери персонаж, който да не е циничен хейтър. :)


А, Топър също е маг.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9117
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот Soulen » 31 юли 2022 16:39

rhaegar написа:
Soulen написа:
rhaegar написа:
Soulen написа:


Тоест мага е като Авиация. Ако ти е повече, ще изкъртиш опонента ти основно с нея, иначе я ползваш да предпазваш пехотата.

А онея Ноктите са противовъздушната отбрана явно, специалисти в трепането им. Оня Топър без да е маг, си отваряше лабиринти, явно някои неща могат и други да ги ползват.

Да видим и дали ще се намери персонаж, който да не е циничен хейтър. :)


А, Топър също е маг.

Много фентъзита съм чел, ама такъв тип workdbuilding не съм срещал досега. Само заради това го толерирам автора в момента. Пише ги нещата все едно има някакъв гигантски замисъл, който се разпростира от много години в много земи. Никво въведение, разказва си историята, все едно си е живял вътре и ние трябва да знаем кое какво е.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44064
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот rhaegar » 31 юли 2022 17:01

Soulen написа:Много фентъзита съм чел, ама такъв тип workdbuilding не съм срещал досега. Само заради това го толерирам автора в момента. Пише ги нещата все едно има някакъв гигантски замисъл, който се разпростира от много години в много земи. Никво въведение, разказва си историята, все едно си е живял вътре и ние трябва да знаем кое какво е.


Той и другият автор, който пише в Малазан вселената са много запалени по игри от типа DND. Доста от героите и локациите са измислени, докато са играли такива игри в колежа. А Лунните градини е писана като сценарий за филм, по мотиви от такава игра. Нататък става още по-мащабно, но да, определено е автор, който не те държи за ръката и ти обяснява всичко.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11085
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот Furious_Monk » 02 авг 2022 13:46

pomiqrat написа:
Furious_Monk написа:
pomiqrat написа:Гледате ли Западен свят? Страшно ми е недъгав. Първи сезон ставаше.


Мислех да го гледам, но щом казваш, ще го пропусна. Идеята изглежда адски извратена и доста обещаваща за много кръв и драма.


Опитали са се да вкарат много философия и не им се е получило и са крали много.


В днешно време който не краде, не се занимава с кино- въпросът е да се направи стилно, да се добави нещо нестандартно като идея или поне само като изпълнение, да се намерят точните актьори и да се избягват основните клишета в съвременното кино, свързани с прословутата борба с расизма, хомофобията и секстизма.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17738
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот pomiqrat » 03 авг 2022 20:43

The Black Phone Много над То
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17738
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот pomiqrat » 04 авг 2022 19:03

Днес слушах една как псува каруцарската и се сетих за този велик за мен Interstate 60
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17738
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот pomiqrat » 07 авг 2022 11:06

Гледахте ли Хищникът? Вторият найд-добър след Арни. Историята май дори е по-добра.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bubka и 67 госта