За всички, които са имали такова детство

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

tirion
Мнения: 451
Регистриран на: 20 авг 2009 12:50
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот tirion » 09 сеп 2010 23:46

Да играете до 1-2 часа на гъзета в училището с подобна топка,загубилите имаха,тежка нощ :)
В събота да се съберете 10-15 деца и да слушата по bbc мачовете от английското първенство на един веф
Да се редиш с часове на опашка за билети за Междузвездни войни,Индиана Джоунс
Улиците се изпразваха вечер защото даваха хитов сериал като Робинята Изаура-ах тоя Леонсио каква гад беше :) :) :)
Имаше ихубави анимации като -Ум белия делфин,някой помни ли Семейство Мейзга
Живеем в странно общество. Ако един мъж се смята за Наполеон, за Юлий Цезар или за извънземен, го лекуват. Ако се смята за жена, му защищават правата

AnalBreaker
Мнения: 29102
Регистриран на: 08 дек 2009 17:48
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот AnalBreaker » 10 сеп 2010 00:03

Най - великата тема! 90% от това което си написал го има и в моето детство. Също и почти всички коментари, които допълват автора съм ги преживял. Изобщо не съм се замислял, че съм си прекарал едно супер детство :)

Евала за снимките Мадридист
Един ИСТИНСКИ българин !

[offtopic][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9FWuhfA9Hls[/youtube][/offtopic]

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот MORSKI » 10 сеп 2010 01:07

acmilan написа:Аз съм 89-ти набор,но съм преживял мнозинството от всички посочени култови неща в тази тема.Няма как човек да забрави времето,когато Канал 1 свършваше малко след полунощ,когато пускаха химна,в неделя даваха Дисни,а в петък часът на Уорнър,Трето полувреме беше адски гледано предаване,а любимият Милан го гледах по Всяка Неделя,в петък пък Петела водеше рубриката гол след гол :) Понеже от малък се интересувам от политика,никога няма да забравя как един петък не даваха часът на Уорнър заради скандали в Парламента,а на мен не ми беше по-малко интересно,напротив :lol: От малък спорех с един възрастен комшия на село по темата СДС-БСП :lol: Няма да забравя зимата на 97-ма,когато бях първи клас,но по главната улица на Зарата на митинг ;) Майната й на политиката,просто исках да ви покажа как,макар и дете,съм се вълнувал и съм вярвал в много неща,някакси през 90-те всички се интересуваха какво става с тази държава,всеки имаше мнение,изразяваше го,спореше се,имаше някакви идеали,пък били те грешни,абстрактни,имагинерни и т.н.Никога няма да забравя и малките квартални гаражи,които бачкаха до 22,както и култовото студио за видеокасети,от което над 20 пъти съм си вземал любимия филм-К-9 с инспектор Дули и кучето Джери Лий :) Няма как да не спомена,че бях цар на Фифа 2002 и ранните ПЕС 2000,2001,на които Андрий Шевченко поразяваше противниковите врати,управляван,разбира се от моя милост 8-) Разбира се,култовите тричасови дисекции на мачовете от родната А група от страна на Сашо Диков,Иво Славейков и Петър Бакърджиев в тогавашната София Кабел бяха невероятно гледани :mrgreen: Асене,върни беше една от най-коментираните реплики от ТЕЛЕВИЗОРА :lol: Мутренските години също бяха култови.Тогава нямаше полиция,имаше борци :mrgreen: .И в заключение,никога няма да забравя и Четвъртите в света.Колкото и глупости да направиха вече като треньори и ръководители,те направиха цяла България горда и щастлива,бях малък,но помня много мачове.А и както бих перифразирал едно мнение в темата-тогава ни беше някакси странно да не се класираме на голямо първенство.


Пич, 1:1 беше и при мен... Да добавя, че и времената бяха по-спокойни, играехме до посреднощ... Бе с две думи, тази тема е дъвкана и все ми навява меламнхолични мисли... :cry: 94, 95 бяха последните с нормално детсвто... Оттам нататък нещата станаха груби...

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот ntodorov » 10 сеп 2010 13:55

valio написа:Да нарежеш списание Жената днес за фунийки :)

A как болеше, ако те улучат с такава фунийка от близо. :) Впрочем готини фунийки ставаха и от "империалистическите" каталожни списания - Некерман, Квеле и Ото. Някой стигаха до там, че събираха такива фунийки и след това си колекционираха странички от гореописаните списания. Най-големия празник обаче за мен бяха междублоковите футболни първенства. Играехме до отказ на противника. Е-еееех времена, ама готино си беше.
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.

Parmalat
Мнения: 10851
Регистриран на: 13 сеп 2008 02:15

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Parmalat » 05 май 2011 13:59

Повече от 90% от тези неща се отнасят и за мен.Ех едно време беше супер яко не като сега децата да играят само компютърни игри вместо криеница,сляпа баба и други такива игри навън както и цял ден футбол в местната горичка.Или мачлета срещу другите махали от града.Правел съм трансфери в някои "чужди" махали да помагам. 8-) :lol:
Последна промяна от Parmalat на 05 май 2011 14:12, променено общо 1 път.
[center]R.I.P[/center]
[center]Този ник вече е невалиден и никой не го използва.[/center]

Потребителски аватар
ralimavridov
Мнения: 1129
Регистриран на: 03 ное 2008 17:51
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот ralimavridov » 05 май 2011 14:04

Изображение
За всички,които са изпитвали това удоволствие!
http://www.facebook.com/photo.php?op=1& ... 8664924203
Последна промяна от ralimavridov на 05 май 2011 14:10, променено общо 2 пъти.

bossar
Мнения: 418
Регистриран на: 12 апр 2009 20:51
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот bossar » 05 май 2011 14:05

Irish stout написа:Бива, с тези изключения, които просто не са от онзи период

modor написа:
8. Да чакаш да стане неделя в 5 за часа на Дисни

13. Да колекционираш "Мики Маус"

26. С часове да редиш лего

+1
Бих добавил;
-Да заравяш в земята споменици от бонбони лакта,да ги покриваш със стъкло и пръст.
-Да палиш бутилки от веро да бомбандираш мравуняци и мравки.
- Да печеш червей в консервена кутия.
-Да блъскаш в пясъчника тухла в ролята на камионче.
-Да играеш на коски и топчета за орехи.
еххххххххххххх златно детство!!!!

Потребителски аватар
storm
Мнения: 10681
Регистриран на: 16 авг 2008 15:41
Skype: juventinec91
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот storm » 05 май 2011 14:05

Прави ми впечатления и малките деца в днешно време .. Вместо да играят по улиците и в дворовите на училищата, за тях е по важно : Кой левел си на WOW , какви итеми имаш, и прочие.. Направи ми впечатление това момче което говореше за WOW, бе тлъстичко и с абсолютно никакъв жар и желания да тича подир топката.. А ние не бяхме така, аз като малък само си мечтаех да имам компютър или Плейстешън..
[wrapimg=]http://www.forzajuve.ru/images/stories/news17/115.jpg[/wrapimg]

Parmalat
Мнения: 10851
Регистриран на: 13 сеп 2008 02:15

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот Parmalat » 05 май 2011 14:11

Изображение

Добре Madridist виждам че и ти си имал същите играчки като мен .Ей тоя зеленият от изродите дето си го оградил в червено най-ме кефеше. :lol:

Виждам че и тебе те е кефил щом си го белязал. :lol: :mrgreen: :geek:
[center]R.I.P[/center]
[center]Този ник вече е невалиден и никой не го използва.[/center]

Потребителски аватар
Masaba
Мнения: 4116
Регистриран на: 03 авг 2008 22:23
Местоположение: In front of you
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Masaba » 05 май 2011 14:13

storm написа:Прави ми впечатления и малките деца в днешно време .. Вместо да играят по улиците и в дворовите на училищата, за тях е по важно : Кой левел си на WOW , какви итеми имаш, и прочие.. Направи ми впечатление това момче което говореше за WOW, бе тлъстичко и с абсолютно никакъв жар и желания да тича подир топката.

Това е описанието на братовчед ми.В 5-ти клас тежи колкото мен,по цял ден стой пред компютъра и играе този WoW,нищо друго не го интересува.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта