За всички, които са имали такова детство

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

svet1912
Мнения: 41
Регистриран на: 10 дек 2009 10:45
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот svet1912 » 07 сеп 2010 10:29

Уникално детство наистина. Прекрасни спомени, за които на фона на днешното забързано ежедневие, по-малко се сещаме.
Само да допълня - играта на джамени (в градовете различни от Пловдив мисля, че има друго наименование - игра на топчета), на дупка и триъгълник, за който обикаляхме улиците да си търсим капачки от бира и безалкохолно, а по някога и със стотинки :)

Потребителски аватар
cska_vd
Мнения: 1020
Регистриран на: 08 сеп 2008 16:05
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот cska_vd » 07 сеп 2010 10:36

Така като гледам и мойто детство не се различава от другите ..
1. от малък ходя и ритам .. както някои казаха на ЦСКА и Левски а не на Манчестър и Челси...
2.Също така много модерно беше да се събираме в къщите и да играеме фифа (2003,2004) и нфс ... също така като се събереме играехме на домино на такива игри ..
3.когато ритахме на една улица имаше един откачен дядка ( за съжаление още е там и не можем да ритаме там ...) и ни замерваше с тухли ... щот ритаме пред къщата му...
4.Играехме на криеница ... стражари апаши
и от останалите подточки :



11. Да караш колело с контра, вместо спирачка
12. Да се качиш на някое дърво и да си береш джанки или череши
18. Да звъниш на звънците на хората и да тичаш да се скриеш
20. Да викаш Дама Пика и всички производни духове

22. Да си пишете бележки в час и да си ги предаватe от ръка на ръка тайно, вместо просто да пращаш смс

24. Да рисуваш с цветни тебешири по асфалта, при липса на такива и с керемида и всякакви камъчета, които да оставят следи
26. С часове да редиш лего

28. Да пиеш вода от чешмичките, а не от пластмасови бутилки

37. Да слагаш снимките от рождени си ден в албумче, не във фейсбук

всичко това продължава и до днес .. е повечето неща .. :))

Потребителски аватар
dafquezz
Мнения: 1171
Регистриран на: 06 мар 2010 17:25
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот dafquezz » 07 сеп 2010 10:37

Невероятната гъзерия беше да имаш електронен часовник - ставаш царя на квартала за няколко дни :lol:

Потребителски аватар
zlostar
Мнения: 616
Регистриран на: 07 фев 2009 01:14
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот zlostar » 07 сеп 2010 10:51

Да си окусиш бурените, за да си направиш игрище. Да хванеш гората да отсечеш 6 дървета за греди :oops: . Да свалиш пердетата на баба ти за мрежи (след 3 боц и вече не стават за нищо :mrgreen: - греди на трески, мрежи на конци :mrgreen: ) Да събираш охлюви и да си правиш състезание с тях :lol: Да те свалят с камъни от липата дето си се покатерил да береш и после да предаваш за да си купиш "Кума лиса", "Република" или некоя лимонада... :)

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот Madridist » 07 сеп 2010 10:56

Страхотна тема. Ето малко снимчици да си припомним детските години :)

[center]Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение[/center]
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
zlostar
Мнения: 616
Регистриран на: 07 фев 2009 01:14
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот zlostar » 07 сеп 2010 11:00

"Боговоете на Футбола" :mrgreen: и всичко на Майкъл Майндкрайм си беше класика. Вярно не ми е баш от детските години, ама си беше голяма заигравка. Даже си бях свил една книга- игра от една сергийка и като я прочетих си я върнах :mrgreen:

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот Madridist » 07 сеп 2010 11:06

Аз лично,като малък, най-много обичах да играя на книги-игри . Голяма мания си беше тогава. Имаше и едни стратегически-"Лорд и магьосник", "Купата е наша" и т.н., където лепиш фигурки и играеш по едни карти. А някой помни ли първите видеокасети. БГ аудиото беше уникално . Всички в някой филм- мъже,жени, деца бяха дублирани от един натрапчив мъжки глас. Ех, какви времена бяха :)
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
zlostar
Мнения: 616
Регистриран на: 07 фев 2009 01:14
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот zlostar » 07 сеп 2010 11:13

Madridist написа: А някой помни ли първите видеокасети. БГ аудиото беше уникално . Всички в някой филм- мъже,жени, деца бяха дублирани от един натрапчив мъжки глас. Ех, какви времена бяха :)

Тоя като озвучаваше "Боговете сигурно са полудели" половината филм нищо не му се разбираше, щото се счупваше да се хили :lol: Си спомням като излезеше некой уж нов филм и се чакаше със седмици докато ти дойде твоя ред да го вземеш. Спомням си и ква мъка беше като гледах как леко полеко почнаха да ги зарварят всички квартални такива и после кадрите с валяка дето мачка некви пиратски копия :(

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот Madridist » 07 сеп 2010 11:19

:lol: Така беше. Първите видеотеки бяха отстрани на на входа, на някой жилищен блок и като отидеш да избереш филм, продавачът ти дава един лист и си избираш. Наистина си прав за записването,чакаше се доста време, по простата причина,че тогава почти всички филми бяха по една бройка. Но аудиото наистина беше върха. Гледаш на филма някакво малко момиченце говори по телефона , а в същото време го превежда на български някакъв дебел мъжки глас :lol:
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

THE G.A.M.E
Мнения: 49979
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот THE G.A.M.E » 07 сеп 2010 11:48

Леле, велики мигове !
80% от нещата които е описал Модор, сме ги преживявали наборите - от 75-та до към 83 !
Аз само ще вметна още някои неща ...
Играта на гелнички ( топчета ) така и викахме в Сливен, за съжеление, не бях много добър .. :cry: ... :lol:
Но пък, за сметка на това, брат ми беше направо Император, та красивите стъклени топчета които бях изгубил рано сутрин от по добри опоненти, брат ми ги печелеше обратно до към вечерта .... естествено, задържаше по хубавите, като отплата за "услугата" ... :lol:
А "играта" с ластики ( прашките, но не женски, а ония, дето можеш да пукнеш главата на опонента ) ... направо си бяха религия при нас !
Разделяхме се на- "долна" и "горна" махала ........ и бой, стреляхме сме с ластиките, имаше изоставени - стари сгради, и те бяха арена на битките ни.
Лапешка работа .... можеше някой, доста сериозно да пострада .... но като се връщам назад в годините, слава Богу, всичко се е разминавало с повърхностни рани, и някоя пукната глава ( само ) ... :lol:
На другия полюс - зарибявката с мацетата на в квартала .... игрите:
"Телефон", "Подаръци" .... "Тя каза" ( пожела ) .....
Фунийките също бяха сред приоритетите ни .... най хубавите ставаха, от лъскави листи, имаше всякакви списания .... но имената им, вече ми се губят.
Някой спомена видео филмите, с български дублаж ... направо си беше - "Уан мен - шоу" .. :lol:
В нашия квартал, отначало, само 3-4-ма от аверите имаха видео, но само в двама беше възможно да се събираме ( на другите, родителите им бяха скълцани - нормално, има ги и такива ) .... и да гледаме поредният екшън със Силвестър Сталоун, Арнолд Шварценегер, Чък Норис, в последствие - Жан Клод Ван Дам, Дон Дракон-а Уилсън, Саша Митчел ..... мамка му, липсват ми тези времена ! ... :(

Върха разбира се, беше футболът !
Мачовете често бяха на живот и смърт !
Велико е, да преминеш през всички етапи на кварталната футболна йерархия !
1. Когато играят батковците, само гледаш отстрани, и когато някой хаймана се откаже от мача ( майка му, го извика ... :lol: , или просто се е ударил лошо ) ... и излезе, те вкарват теб, както често се изразяваха: - "За бройка" ( да са равни отборите ) ... също така: "Да се пречка там, лапето" ... :lol:
2. Вече си достатъчно голям ( с цели няколко месеца ) ... и батковците те пускат да играеш от самото начало на двубоя .......... разбира се - на вратата !
3. Вече си показал и игрови възможности, батковците са те видяли да правиш някъв финт, срещу връзстниците си ... и следва "покана" да играеш и в техният мач ........ разбира се - само в защита !
Каква гордост само - наборите ( по калпавите, или просто тия, дето не са хванали окото на батковците ) ... седят от страни, и цъкат с език, докато ти се мешаш с големите ....
После следва, уважението - големите вече казват за теб : това лапе, виж кво ни прави ! ?
При поредният мач, вече те искат и от двата отбора !
По важното .... играеш, там където си поискаш !
Кеф ти - в защита, кеф ти - халф ... никой и не ти вика вече, когато си се впуснал в атака ... :lol:
Спомени, спомени .... но това най ярко ми се е запчетало - "Кварталната футболна йерархия !
Който го е преживял, знае за какво говоря .... ;)

Искам пак да съм малък ....
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта