Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9149
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Soulen » 22 май 2024 12:07

bubka написа:Тоя наратив за "Русия ни е виновна за всичко" щеше да важеше, ако бяхме направили нещо смислено, след като излязохме от нейната "сянка". Аз не видях някой например последните 15-20 години да се е засилил да рекламира Кирилицата като българско дело под формата на държавна политика(понеже назад стана въпрос за това). Даже не мисля, че е нужно да се задълбава повече - само тоя пример казва всичко и е достатъчно красноречив. Даже напротив - в учебниците се насажда все по-малко родолюбие под въздействието на.... не, не е Москва, а американските ни събратя и техните либерални нпо-та.

Е, либералите са наследници на комунистите. В САЩ масово се пропагандира комунизъм в момента и се плюе по капитализма. Огромна ирония е, че излязохме от единия коунистически режим, за да влезем в западния му вариант :lol:
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20277
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 22 май 2024 12:11

Der Schmarotzer написа:Не става дума за славянство или неславянство, а за извори и истина.

Аз гледах по БНТ един спор по темата между Александър Николов (за мен изключителен специалист) и Кирил Топалов (бил поддръжник на Росен Плевнелиев и драматург). Та... въпросния Топалов стигна до там, да казва, че "За буквите" на Черноризец Храбър бил руски фалшификат... Беше особено забавно.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17796
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 22 май 2024 13:02

Drunken_Master написа:
Der Schmarotzer написа:Не става дума за славянство или неславянство, а за извори и истина.

Аз гледах по БНТ един спор по темата между Александър Николов (за мен изключителен специалист) и Кирил Топалов (бил поддръжник на Росен Плевнелиев и драматург). Та... въпросния Топалов стигна до там, да казва, че "За буквите" на Черноризец Храбър бил руски фалшификат... Беше особено забавно.


От година съм в очакване да покажеш оригинала.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

ElCapitana_Puyol
Мнения: 545
Регистриран на: 11 апр 2024 20:44
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ElCapitana_Puyol » 22 май 2024 19:16

Сега чак разбрах, че сме признали "палестинска държава" още в началото на 90те ! Пълен срам...
Сега гледам, че Испания щели да я признаят. На тия идиоти цялата им държава е съставена от автономни области, има сепаратизъм от страна на баски и каталунци, обаче щели да признават Палестина. Същевременно по същите тия причини (заради сепаратизма), не са признали Косово. Абсолютна шизофрения е това от страна на испанското държавно ръководство ! Изображение
Барса и Лудогорец, але, алеее... Изображение

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22929
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот NOMER14 » 22 май 2024 20:12

Е, не помниш ли? След Олимпиадата в Сеул'88 есента само за това се говореше. След повече от 35 години - почти нищо не е мръднало там, за да стигнем до кибуците. Затова сега и страни, които не са били в Източния блок, почват да го правят с идеята да има ... Мир.

ElCapitana_Puyol
Мнения: 545
Регистриран на: 11 апр 2024 20:44
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ElCapitana_Puyol » 22 май 2024 21:28

Прокуратурата поиска забраната на две проруски екстремистки формации в България

Касае се за сдружение Българско национално движение "Шипка" и сдружение Български воински съюз "Васил Левски"
Окръжна прокуратура-Варна поиска прекратяване дейността на две сдружения, чиято дейност е насочена срещу суверенитета, териториалната цялост и единството на нацията, към разпалване на етническа или религиозна вражда.

Окръжна прокуратура – Варна е внесла в съда две искови молби на основание чл. 13, ал. 1, т. 3, б. "Б" от ЗЮЛНЦ за прекратяване дейността на две сдружения с нестопанска цел, регистрирани през 2014 година. Касае се за сдружение Българско национално движение "Шипка" и сдружение Български воински съюз "Васил Левски", управлявани от трима мъже - Д.С. на 62 г. , В.Р. на 65 г. и И.Л. на 30 г.
===============================================
Най-после ! Значи имало полза от пускането на сигнали, колкото и да си мислех дълго време, че това в България е кауза пердута. Тия призоваваха да се колят украинци (дето идвали у нас "уж като бежанци" от войната). Сега да погнат и партията на Копейкин по същите точки. Скоро ще има и други, да си знаете !!! Изображение
Барса и Лудогорец, але, алеее... Изображение

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23801
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот paceto » 22 май 2024 22:13

Soulen написа:
tmanolov написа:
Soulen написа:
JustChelsea написа:
Eminem написа:Ние сме кенефът на Европа, заради нашия манталитет. Нещата са свързани.

За съжаление е така.

Този лузърски манталитет е насаждан през годините. И през комунизма и сега. Историята е филтрирана така че да ни представи във възможно най-лоша светлина. Като започнеш от произход, глупости че България е създадена през 681-ва, а всъщност е векове преди това. Че прабългарите са били някакви диваци, а не една от най-развитите цивилизации. Че азбуката не е българска, сигурно е руска или македонска, не знам каква ще да е. И разбира се винаги в поза партер спрямо орките от Сибир. Сегашните има още много да го лигавят на САЩ докато стигнат предните. В момента Гърция отстоява и нашите интереси покрай макетата...

Съвършено вярно! От друга страна, комунетата имат точно толкова избор, колкото сегашните пупудейберасти - натиска ги големият брат, и те, понеже нямат топки, дават веднага г.з, само и само да са на власт. Това със славяните вече е толкова вкоренено у нас, че дори и млади хора като Дрънкардчето го вярват и го бранят със зъби и нокти. Същата работа и с Трети март - не като символ на Санстефанска България, а като някакво имагинерно освобождение от Русия, на която да сме коленопреклонно благодарни още 100 поколения напред...

Дори не самия режим е толкова виновен. Китайския комунизъм/фашизъм възпитава в китайско върховенство, другите стават само за роби и са просто инструмент за постигане на целите на партията. За другите соц държави около нас не знам как е било, но със сигурност са възпитавали в местен шовинизъм. Виждаме сърби и хървати какви са, както и поляци и унгарци.

Така че проблема не е толкова в самия комунизъм, а в хората, които го прокарват. Все пак имаме вариации от този на Северна Корея до този в Югославия и всякакви нюанси помежду им. Просто нашите в голямата си част не са проявили никаква инициатива. СССР са се намесвали само в крайни случаи при някакви бунтове срещу режима. Със сигурност нямаше да направят нищо, ако се водеше пробългарска политика, учебниците ни бяха променени постепенно, за да ни представят в по-добра светлина и започнем да водим политика, че в Македония живеят българи.

Разбира се, сме попаднали на обикновени слуги, които са изпълнявали нареждания, също като сегашните им наследници, които само смениха господаря.


Срещу тези и да тичаме няма как да ги стигнем по идиотщина и крадене на история и измисляне на такава по най-нелепите начини. Да, това не е шега на снимката и дори това го има на клип как един "историк" го говори това нещо в ефир точно с този знак. Така става като си с промит мозък от Сърбия с дейното съгласие на Москва чрез КГБ/ГРУ.

Тези там ще предпочетат албанците да ги превземат отвътре както и се случва, от колкото да признаят, че имат пряка връзка с нас. Само да вметна, че този петроглиф се намира в щата Минесота и се смята, че са на около 7000 години преди новата ера. Разбира се това не пречи на съседите ни да твърдят, че те са населявали тези земи преди хиляди години. :) Те дори бяха вкарали и Колумб в тяхната история или по-точно за някакъв "македонец", който бил плавал с неговите кораби.

Изображение

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20277
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 23 май 2024 01:09

Тоя да не пише в ГОНГ? 100% е някой от патрЕотЕтЕ-македонци... Изображение

https://www.youtube.com/watch?v=ZBm-zNdZx6E
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20277
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 23 май 2024 11:51

Хазарта...

Депутатът от ПП-ДБ заяви, че се отнася "скептично" към въпроса кои са политическите грешки, които от партията му са допуснали, "защото сякаш преди това всичко е било по мед и масло, но ние сме дошли, една грешка направихме и всичко потъна".

"За две години и половина ние така и не успяхме да обясним за ада, през който преминахме. Аз често съм критикувал Кирил, още в началото може би той трябваше да излезе и да каже: Дами и господа, със 60 депутати аз не просто не мога да бъда цар, аз не мога да сменя дори охраната си", коментира Петров.

ПП-ДБ минали направо през ада... Изображение

Депутатът разказа и за тормоза, на който е бил подложен от "ден едно" от хора, "наричащи себе си журналисти".

"От ден едно на мен ми бяха зачислени няколко души, които вървят с камери в парламента и стоят пред дома ми. Те се наричат журналисти. Имах глуспостта първите седмици да им отговарям. После разбрах, че ако им отговориш нещо, което им трябва, те просто не го пускат. Те открито се присмиват на мен и на моите колеги, защото много добре знаят кой държи истинската власт. Те са негови слуги", каза той

Ми да... друго си е, да те интервюират държачи на микрофони...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20277
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 23 май 2024 14:14

България преговоря с американската държавна банка за експортно застраховане EXIM Bank за заем за изграждането на 7-ми блок на АЕЦ „Козлодуй“. Реакторът за бъдещия блок на атомната ни електроцентрала ще бъде доставен от американската „Уестингхаус“, а ние ще го платим със заем, който ще теглим от американската EXIM Bank. Това става ясно от прессъобщение на министерството на икономиката за визитата на служебния министър Владимир Малинов в САЩ. Той е обсъдил условията за финансиране на среща с Рита Люис – председател на борда на директорите и президент на EXIM Bank. В съобщението не се посочва сумата, която правителството е поискало, но при подписването на споразумението с „Уестингхаус“ експерти оцениха бъдещия блок на поне 20 милиарда долара.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jokercheto82 и 53 госта