Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44114
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот rhaegar » 14 май 2024 14:31

Capitane5Puyol написа:Аз мисля че който си е такъв, никакви правила и наказания няма да го сплашат. Да не говорим че на негово място идват поне още няколко такива, които сега навършват 18г и вземат книжка... Всичко е до възпитанието в семейството и средата, в която си израснал.


Е от днес за утре няма да стане. Ако изобщо е възможно, ще отнеме години. Когато сегашните младежи започнат да носят последствия за действията си, те ще възпитат следващото поколение да спазва някакви правила и така горе-долу след 50 години може и да се нормализираме.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23434
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 14 май 2024 14:41

Тук идва и момента с това правилата да са подходящи, а не да се правят правила, които очевидно не се спазват и са направени само за да се отчете някаква дейност и да се направи предпоставка за "касичка" за катаджии. Когато сложиш някое абсурдно правило на определено място и знаеш, че то ще се наруши, това лавинообразно води и до други нарушения след като вече е премината червената линия така или иначе. Малоумните забрани и ограничения водят до масово неспазване на каквито и да е правила.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10916
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ivan56 » 14 май 2024 14:48

Thsmith написа:Тук идва и момента с това правилата да са подходящи, а не да се правят правила, които очевидно не се спазват и са направени само за да се отчете някаква дейност и да се направи предпоставка за "касичка" за катаджии. Когато сложиш някое абсурдно правило на определено място и знаеш, че то ще се наруши, това лавинообразно води и до други нарушения след като вече е премината червената линия така или иначе. Малоумните забрани и ограничения водят до масово неспазване на каквито и да е правила.


Абсолютно, близо две години отсечката след Чирпан имаше 90км ограничение, щото беше станала на бабуни от хубавият асфалт на Бойко и имаше винаги радар с полиция на отбивките.
За тези 2 години с глоби сигурно вкараха в хазната пари, колкото да напарвиш на наново прословутата отсечка. Даже по спомен някъде беше изкарани и цифрата и тя наистина беше впечатляваща. И това ограничение не е сложено да те пази като теб участник в движението, а да си кавички.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

JustChelsea
Мнения: 1377
Регистриран на: 04 мар 2018 21:58
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот JustChelsea » 14 май 2024 14:49

Очевидно, че родителите му са го покривали. Само за 4 нарушения за без колан е трябвало да остане без книжка. Но да приемем, че някои полицаи си затварят очите и не винаги правят акт. Остават другите нарушения , едното е за превишена скорост в града. Две за колан и едно за скорост и без книжка следователно.
JustChelsea написа:А един пенсионер от къде да изкара бе, циничен миризливец?
Егати смотаният малоумник.

Ами да гледа теб и да прави обратното.
Имал е 45 години за да материализира уменията си във финансов актив.[/quote]

Потребителски аватар
delqnski47
Мнения: 23859
Регистриран на: 08 сеп 2008 20:08
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот delqnski47 » 14 май 2024 14:54

rhaegar написа:опитах тия балони

... :|
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and
documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club,
PFC CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,PFC CSKA
Sofia.

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12882
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Eminem » 14 май 2024 14:55

За убийство на пътя - доживотен затвор без право на замяна
За причиняване на тежка телесна повреда - 80 години затвор
За причиняване на средна - 50 години затвор
За причиняване на лека - 1 година затвор ефективно и отнемане на книжката за 5 години. При повторно нарушение - 10 години затвор.

За шофиране дрогиран или пиян, за превишаване на скоростта, за преминаване на червен светофар - отнемане на книжката за 5 години и глоба от 5000 до 10 000лв.
При неплащане на глобата или при шофиране след отнетата книжка - затвор от 3 години и обществено полезен труд, докато си изработи глобата.
При повторение на нарушението, след изтичане на наказанието - 1 година затвор и 30 000 лв. глоба.

Хайде да видим дали тези наказания няма да превъзпитат боклуците. Но живеем в дивашки свят и никой няма топки да ги въведе.
Последна промяна от Eminem на 14 май 2024 14:58, променено общо 1 път.

Capitane5Puyol
Мнения: 472
Регистриран на: 19 мар 2024 18:43

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Capitane5Puyol » 14 май 2024 14:57

От фейсбука профила на арменчето, в клиповете дето качва (вече качваше), някакъв го похвали че поне спирал на червен светофар...това постмортем, хахаха...Ама го изтриха. Явно някой друг вече му управлява профила във ФБ.
Барса и Лудогорец але, алеее...

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15588
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 14 май 2024 15:00

rhaegar написа:
Capitane5Puyol написа:Аз мисля че който си е такъв, никакви правила и наказания няма да го сплашат. Да не говорим че на негово място идват поне още няколко такива, които сега навършват 18г и вземат книжка... Всичко е до възпитанието в семейството и средата, в която си израснал.


Е от днес за утре няма да стане. Ако изобщо е възможно, ще отнеме години. Когато сегашните младежи започнат да носят последствия за действията си, те ще възпитат следващото поколение да спазва някакви правила и така горе-долу след 50 години може и да се нормализираме.

В Гърция, Турция, дори в Сърбия подобни шофьори няма и да си помислят за подобни изцепки.
Там има държава и пипа здраво.
Тук на герболяка не му стигна 3 мандата да стегне шофьорите при все, че "Войната по пътищата" се роди при тяхното управление.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10916
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ivan56 » 14 май 2024 15:02

delqnski47 написа:
ivan56 написа:
Dust написа:16 нарушения са и много, и малко, същественото в тях е за какво са. Защото ако има такива, че е без колан, че е спрял неправилно и т.н. това не правят водач рисков за останалите участници в движението, а го правят опасен само за него си.


Абе, честно казано за няколко години стаж, не са и малко. Има и една катастрофа.
На мен просто ми е непонятно как може да караш с такава скорост(пишат за 200км) в града.
И сигурно е била таква като видях на кво прилича Роъвъра.

Не знам как така ти е непонятно. Виж в белите държави какви хора карат скъпи коли и се загледай следващия път в колите във физиономиите на едно 70% каращи скъпи коли тук. Аз често го правя по навик, за да си припомням колко е сбъркана системата при нас. Миналата седмица точно на входа на тунела на ''Тракия'' дето ограничението е 80 аз съм в лява лента с коли около мен и една G класа ми се забива на сантиметри зад мен да ми мутрее. Накара ме да направя маневра в тунела и да се прибера вдясно, защото се почувствах застрашен за живота си в тунел някъв да се е забил така зад мен. Системата е сбъркана още от 90-те и сега децата на тея са същите.
За умрелите или добро или нищо. Стана ми жал за пожарникаря и дърветата, дет били над 100 години. И то напълно искрено. Успех на борещите се за живот.


Еми непонятно ми е, какъвто и идиот да си 200(180 излязло уж) по булеварда в дъждовно време, ама сигурно щото съм на 40+ и може да не съм в час с новите разбирания за нормално.
А тия наглеци са ми любими като ти се набият на една педа зад теб, обаче няма сила на света да ме накара да направя бързо маневра, която да застрашава моя живот. Това беше едно от нещата, които моя инструктор редовно ми набиваше в главата, да, гледаш кво става зад теб, но основното е какво става пред теб, щото на всеки неговият живот е по мил. Па да си святка колкото иска, като мога тогава ще се махна.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

JustChelsea
Мнения: 1377
Регистриран на: 04 мар 2018 21:58
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот JustChelsea » 14 май 2024 15:12

Който се залепи, спирачки и той го отнася за неспазване на дистанция. Същата работа и при светофари с наклон.
JustChelsea написа:А един пенсионер от къде да изкара бе, циничен миризливец?
Егати смотаният малоумник.

Ами да гледа теб и да прави обратното.
Имал е 45 години за да материализира уменията си във финансов актив.[/quote]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта