Редно ли е децата да учат турски песни в училище?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Мистри
Мнения: 3620
Регистриран на: 19 май 2012 16:48

Re: Редно ли е децата да учат турски песни в училище?

Мнениеот Мистри » 22 ное 2014 14:43

diplomat написа:
Мистри написа:
diplomat написа:И какво са ти направили големите боклуци, които си виждал? За историята верно да не говорим, защото хората, които са живи в момента нямат нищо общо с това. Моята прапрабаба е оцеляла в Баташкото клане, успели са да ги заровят с още хора, но това не значи, че ще мразя цял живот, най-малкото е против християснките ценности, които толкова много хора тук уж следват... :roll:



Просветли ни точно за кои християнски ценности става въпрос?
Ти май наистина си турчин.

Христос е казал, че догмата "око за око, зъб за зъб" е грешна, казва "Ако те ударят по едната буза, обърни другата!“, учи хората на смирение, не на гняв и омраза, ама откъде да го знаеш, ти ходиш на църква само по празниците сигурно, ако изобщо ходиш. :lol:


По,ерко, така ехидно ще говориш на родителите си.

Та къде Иисус е "казал" за тази ДОГМА :lol: ?
Изображение


Изображение

Потребителски аватар
Lyubooo
Мнения: 1988
Регистриран на: 08 окт 2008 08:11
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Редно ли е децата да учат турски песни в училище?

Мнениеот Lyubooo » 22 ное 2014 14:43

това си е живо насаждане на напрежение и то на взривоопасната етническа тема!
тея идиоти(политиците) наистина май искат да ни докарат до гражданска война, за да ограбват държавата ни на спокойствие!
не им се връзвайте за бога, отидете и изрушкайте парламента, баси, тези се ебават яко с нас, първо извадиха и оставиха на свобода престъпниците, после ни почнаха с ромите, а сега и с турците, а сирийските бежанци засега чакат на опашката да им дойде отново редът!
глупци сме всички, де все още сме по тая бедна и окаяна земя!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: Редно ли е децата да учат турски песни в училище?

Мнениеот diplomat » 22 ное 2014 14:44

CTAHKO написа:
diplomat написа:
CTAHKO написа:
diplomat написа:
Мистри написа:
diplomat написа:И какво са ти направили големите боклуци, които си виждал? За историята верно да не говорим, защото хората, които са живи в момента нямат нищо общо с това. Моята прапрабаба е оцеляла в Баташкото клане, успели са да ги заровят с още хора, но това не значи, че ще мразя цял живот, най-малкото е против християснките ценности, които толкова много хора тук уж следват... :roll:



Просветли ни точно за кои християнски ценности става въпрос?
Ти май наистина си турчин.

Христос е казал, че догмата "око за око, зъб за зъб" е грешна, казва "Ако те ударят по едната буза, обърни другата!“, учи хората на смирение, не на гняв и омраза, ама откъде да го знаеш, ти ходиш на църква само по празниците сигурно, ако изобщо ходиш. :lol:

Да си смирен не означава да си будала 8-)

Значи Христос е бил будала, така ли? :?

Я пак прочети и помисли, върху написаното от мен, че нещо пообъркан ми се виждаш :)

Добре, как тогава ще ми обясниш това - "Ако те ударят по едната буза, обърни другата!“ - това мисленето на един смирен човек ли е, или на будала? :?

Потребителски аватар
Мистри
Мнения: 3620
Регистриран на: 19 май 2012 16:48

Re: Редно ли е децата да учат турски песни в училище?

Мнениеот Мистри » 22 ное 2014 14:45

Мистри написа:
diplomat написа:
Мистри написа:
diplomat написа:И какво са ти направили големите боклуци, които си виждал? За историята верно да не говорим, защото хората, които са живи в момента нямат нищо общо с това. Моята прапрабаба е оцеляла в Баташкото клане, успели са да ги заровят с още хора, но това не значи, че ще мразя цял живот, най-малкото е против християснките ценности, които толкова много хора тук уж следват... :roll:



Просветли ни точно за кои християнски ценности става въпрос?
Ти май наистина си турчин.

Христос е казал, че догмата "око за око, зъб за зъб" е грешна, казва "Ако те ударят по едната буза, обърни другата!“, учи хората на смирение, не на гняв и омраза, ама откъде да го знаеш, ти ходиш на църква само по празниците сигурно, ако изобщо ходиш. :lol:


По,ерко, така ехидно ще говориш на родителите си.

Та къде Иисус е "казал" за тази ДОГМА :lol: ?

И те попитах за християнските ценности, а не да ми пишеш , за нещо чуто в джамията.
Изображение


Изображение

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2758
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Редно ли е децата да учат турски песни в училище?

Мнениеот Der Schmarotzer » 22 ное 2014 14:47

По принцип няма нищо лошо да се учат песни на чужд език, но има едно голямо но... Първо, това да са наистина стойностни песни, които маркират направление в областта на световната музика. Такива има и сред балканските народи, но предложената песен със сигурност не е такава. Второ ние се намираме в един регион, в който национализмът и идиотизмът (обратното на национализма) идват в повече, във всички балкански страни без изключение. Опитът на либерастите да въведат това, което е в Западна Европа, тук е абсолютно не на място и неудачно. Т.е. в този учебник, в това време и сред тези хора тази песен няма място. В нито една балканска страна няма такова чудо да се изучава песни на съседни балкански народи. А госпожата, която е писала учебника явно доста добре е изпълнила нечии указания и съответно дала нещо на някого(тя или издателят), за да излезе учебникът й като част от одобрените такива от министерството на образованието (за незнаещите сумите варират между 3 и 5 хиляди евро).
П.П. Към мозъка от Батак - явно не си знаеш историята - Батак, е опожарен и людете са избити не от турци, а от българите-помаци от съседните села. Има една великолепна история на град Батак, мисля че беше от началото на 90-те години на 20 век. Там е описано всичко.
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: Редно ли е децата да учат турски песни в училище?

Мнениеот diplomat » 22 ное 2014 14:47

Мистри, ти си рядко прост, бе, човек, изобщо познаваш ли християнската религия, чел ли си нещо, учил ли си?!?! Да те еба в ултраса смешен.

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: Редно ли е децата да учат турски песни в училище?

Мнениеот CTAHKO » 22 ное 2014 14:49

diplomat написа:
CTAHKO написа:
diplomat написа:Да си ме видя да оспорвам случилото се, да съм казвал че е нямало турско робство? :shock: Казвам съвсем различни неща, хората, които са между живите в момента нямат нищо общо с убийствата и кланетата, или това е лъжа?

Няма такъв момент ;) Баба ти и дядо ти да не би да са били виновни за нещо ;) Или май единствената им вина е, че са били българи и християни ;) Не поругавай паметта им :!:

В това, което си написал, няма смисъл, а и баба ми и дядо ми все още са живи, недей да ги слагаш в гроба преждевременно, моля те. :oops: Да, хората, убити в кланетата, никаква вина не са имали, хората винаги ще ги помнят като мъченици и ще заклеймяват извършителите, но това не значи, че няма място за изкупление от бъдещите поколения. :)

Значи си измисляш разни историйки, колкото да се изкараш някаква жертва, но видиш ли широко скроен и изпълнен с толерастия. Ама толкова толерантен, та чак до глупост ;)

diplomat написа: Моята прапрабаба е оцеляла в Баташкото клане, успели са да ги заровят с още хора, но това не значи, че ще мразя цял живот, най-малкото е против християснките ценности, които толкова много хора тук уж следват... :roll:


Та последно 8-)
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Re: Редно ли е децата да учат турски песни в училище?

Мнениеот Балкански Орел » 22 ное 2014 14:49

diplomat написа:Мистри, ти си рядко прост, бе, човек, изобщо познаваш ли християнската религия, чел ли си нещо, учил ли си?!?! Да те еба в ултраса смешен.


Време ти е за почивка.

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: Редно ли е децата да учат турски песни в училище?

Мнениеот diplomat » 22 ное 2014 14:50

CTAHKO написа:Значи си измисляш разни историйки, колкото да се изкараш някаква жертва, но видиш ли широко скроен и изпълнен с толерастия. Ама толкова толерантен, та чак до глупост ;)

diplomat написа: Моята прапрабаба е оцеляла в Баташкото клане, успели са да ги заровят с още хора, но това не значи, че ще мразя цял живот, най-малкото е против християснките ценности, които толкова много хора тук уж следват... :roll:


Та последно 8-)

Мисля, че разликата между прапрабаба и баба е огромна. :lol:

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: Редно ли е децата да учат турски песни в училище?

Мнениеот diplomat » 22 ное 2014 14:52

Балкански Орел написа:
diplomat написа:Мистри, ти си рядко прост, бе, човек, изобщо познаваш ли християнската религия, чел ли си нещо, учил ли си?!?! Да те еба в ултраса смешен.


Време ти е за почивка.

Каква почивка, бе, изкараха ме турчин и мюсюлманин, един тука ми вика, че щял да ме застреля, айде моля ти се, големи тарикати сте всички.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта