Примера дивисион vs Висшата Лига

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
JalkiSte
Мнения: 665
Регистриран на: 03 окт 2008 20:18
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот JalkiSte » 28 окт 2011 20:44

Гледай си Барсата, на която знаем, че си болен фен, гледай си и Примерата, в която след 5 кръга Барса и Реал ще са на 10 точки пред останалите и не се занимавай с ПЛ ;)
Стоян Балтов - доблестен мъж, страхотен човек, безценен приятел.Почивай в мир, Тека!

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14715
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот smoothc » 28 окт 2011 20:45

И много ми е чудно кои са тези 5 отбора дето се борят за титлата всяка година във ВЛ, след като от 2004-а насам титлата е печелена всичко на всичко от 2 отбора - МЮ и Челси! Чудно разнообразие от шампиони!

В Ла лига,защото от 2004-а насам,Майорка станаха две години подред шампиони,а Леванте станаха миналата година!? ;)
Нали не бъркам,а? :roll:

Потребителски аватар
Carpy
Мнения: 491
Регистриран на: 25 мар 2009 18:05
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот Carpy » 28 окт 2011 20:45

dxl написа:Кой го каза тва за разпределението на парите? М/у Германия и Англия няма много общо, когато става дума за разпделението на пари от ТВ. права.
Само като знам колко много пари взема отбор, спечелил промоция за ВЛ (чрез титла). В Германия средствата са по-балансирани. (Говорим си разбира се за ТВ правата, а не спонсортсво и прочее, защото там е ясно Байерн е много по-напред, когато става дума за това).

Напротив, точно Англия и Германия имат почти сходни начини на разпределение на ТВ правата. Чел съм сериозни статии в сериозни вестници (Guarnian например) по въпроса. Не помня точно как беше, но половината от ТВ парите се разпределят поравно между клубовете, а другата половина според класирането като разликата между първия и последния е не повече от 10 милиона паунда. В Испания разликата мажду Реал и последния е около 15 пъти!!!

Потребителски аватар
dxl
Мнения: 1242
Регистриран на: 23 авг 2010 13:28
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот dxl » 28 окт 2011 20:45

MagicMoments написа:
sl321 написа:
chelseaboy написа:Само идиот може да сравнява Примера с Висшата лига. ;)


Съгласен съм.Не може и дума да става за каквато и да е прилика.В Испания никога не можеш да видиш толкова малоумен футбол какъвто можеше да видиш в Англия!

Ау ау а какво да гледаме .Как 50% от отборите в примера играят с 11 човека отзад срещу Реал и Барса или да гледам вълнуващите мачове на грандовете Хихон и Гранада..В Англия отборите от т.н средна класа са поне 2 пъти по-добри от средната класа в примера..


И тва си го говорите на фона на това, което ви казаха - 7/7 за испанските отбори?
Илиян Илиев: "Този пък, страничният, Костадин Ангелов ми каза: "Мани се от тука, ше ти прасна една глава".

vvessel написа: Добре че дойде Матеус, та да запишем загуба и от Корсика, че почти не остана отбор от Европа от който не сме падали.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43890
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот rhaegar » 28 окт 2011 20:45

Доколко едно първенство е интересно и оспорвано, за мен има значение и друго. Ясно е, че дерби мачовете между борещите се за титлата ще са интересни. Важно е какъв футбол показват и по-малките отбори. А аз предпочитам десет пъти повече да изгледам Уулвс-У.Б.А., отколкото Хетафе-Сарагоса.

А колкото до това, че в Англия не може да се напълни 100к стадион и за това няма такъв, няма такъв глупав аргумент.В Испания на колко третодивизонни отбори стадионите са им за по 15к и отгоре души и се пълнят?

Айде аз отивам на рожден ден, петък вечер е, не се занимавайте с глупости, а излезте да пиете по една ракия. Че на някои хора форумното напрежение им идва множко и стават нервни.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
sl321
Мнения: 2807
Регистриран на: 21 апр 2008 15:17

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот sl321 » 28 окт 2011 20:46

Пичове,няма смисъл от спора.Тук чисто и просто става въпрос за вкус-на всеки е различен.
Относно темата,английското първенство привидно е по конкурентно.Погледнете че все едни и същи са шампион,втори и трети-така е и в Испания с тази разлика че в последните години Барселона са много по добри от всички останали.
http://www.eridubet.com
Доста блогове с типстъри на едно място.

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот megan fox » 28 окт 2011 20:46

Carpy написа:
megan fox написа:
Публиката? ОК..., англичаните отстъпват със светлинни години по темперамент от испанците! Кажи ми на кой стадион в Англия има атмосферата на една Аноета или Сан Мамес примерно? :idea:


Не съм запознат с цените на пропуските в Изпания, но смело мога да предположа, че ако сезонните пропуски са по 35-40 евро на мач (толкова колкото са примерно цените на Арсенал, Челси, Юнайтед, Тотнъм), Камп Ноу ще бъде полупразен всеки мач.


Смях! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Какви са тия смешни 35-40 евро? Поредният фен на ВЛ, който се изказва неподготвен! Цените на сезонните билети за Камп Ноу са точно 161.50 евро за пълнолетни!!!! Ето за справка да видиш сам с очите си: http://www.fcbarcelona.com/web/english/ ... enior.html
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот megan fox » 28 окт 2011 20:47

JalkiSte написа:Гледай си Барсата, на която знаем, че си болен фен, гледай си и Примерата, в която след 5 кръга Барса и Реал ще са на 10 точки пред останалите и не се занимавай с ПЛ ;)


Това за петте кръга вече го слушаме от 2 месеца, ама лидер е Леванте! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: А как е във ВЛ?
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот Кашчей » 28 окт 2011 20:47

megan fox написа:
Carpy написа:Дотолкова, доколкото парите от ТВ правата се разпределят най-справедливо в Англия и Германия, то следва там първенствата да са най-конкурентни и равностойни. Естествено, че е невъзможно Арсенал и Стоук да имат еднакви приходи, но поне ТВ правата предоставят на малките отбори възможност за конкуренция. За разлика от една Испания, където 40% от ТВ правата отива в Барса и Реал.


Оф защо говорите глупости наизуст? А преди телевизиите да почнат да дават камари с пари да не би Примера да не бе доминирана от Барса и Реал? Откакто Примера съществува това са отборите, които спорят най-често за титлата, без значение дали има пари от ТВ права или не! Така че доминацията на двата испански гранда не се дължи на парите! Виж това не може да се каже за отборите във ВЛ! Защото преди във ВЛ да навлязат толкова много пари водещите отбори изобщо не бяха тези, които са днес! Докато в Испания с пари и без пари все са си Барса и Реал! Хубавичко помисли над този ФАКТ!


Мъъъъъъъ....Я ми дай пример, дали в Англия, ако Челси го закъса и си заложи стадиона, дали лондонското кметство ще го откупи и след това ще му го предостави наново?Или май беше базата, но то не е много различно-държавата поема всички дългове на един частен клуб, който по принцип е зинал да лапне всеки по-известен футболист в света, независимо от дълговете си?

Барселона и Реал са варианти на Левски и ЦСКА, но на много по-високо ниво на спиралата, защото и Испания е на много по-високо ниво от България.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
Carpy
Мнения: 491
Регистриран на: 25 мар 2009 18:05
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот Carpy » 28 окт 2011 20:48

megan fox написа:
Carpy написа:
megan fox написа:
Публиката? ОК..., англичаните отстъпват със светлинни години по темперамент от испанците! Кажи ми на кой стадион в Англия има атмосферата на една Аноета или Сан Мамес примерно? :idea:


Не съм запознат с цените на пропуските в Изпания, но смело мога да предположа, че ако сезонните пропуски са по 35-40 евро на мач (толкова колкото са примерно цените на Арсенал, Челси, Юнайтед, Тотнъм), Камп Ноу ще бъде полупразен всеки мач.


Смях! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Какви са тия смешни 35-40 евро? Поредният фен на ВЛ, който се изказва неподготвен! Цените на сезонните билети за Камп Ноу са точно 161.50 евро за пълнолетни!!!! Ето за справка да видиш сам с очите си: http://www.fcbarcelona.com/web/english/ ... enior.html


Говоря ти за 1 мач бе... Сезонен пропуск по 800 паунда кой в Испания ще плати? Дай по-леко, приятелю.


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта