Лига Европа - сезон (2017-18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32517
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Лига Европа - сезон (2017-18)

Мнениеот 1914.1902 » 25 авг 2017 08:57

Първа урна: Арсенал (Англия), Зенит (Русия), Олимпик Лион (Франция), Динамо Киев (Украйна), Виляреал (Испания), Атлетик Билбао (Испания), Лацио (Италия), Милан (Италия), Виктория Пилзен (Чехия), Залцбург (Австрия), Копенхаген (Дания), Спортинг Брага (Португалия)

Втора урна: Стяуа (Румъния), ЛУДОГОРЕЦ, БАТЕ (Беларус), Евертън (Англия), Йънг Бойс (Швейцария), Олимпик Марсилия (Франция), Реал Сосиедад (Испания), Макаби-Тел Авив (Израел), Локомотив Москва (Русия), Аустрия Виена (Австрия), Херта (Германия), Ница (Франция)

Трета урна: Астана (Казахстан), Партизан (Сърбия), Хофенхайм (Германия), Кьолн (Германия), Риека (Хърватия), Витория Гимараеш (Португалия) , Аталанта (Италия), Зулте (Белгия), Заря (Украйна), Розенборг (Норвегия), Шериф (Молдова), Апоел Беер-Шева (Израел)

Четвърта урна: Аполон Лимасол (Кипър), Истанбул ББ (Турция), Коняспор (Турция), Витес (Холандия), Славия Прага (Чехия), Шкендербеу (Албания), Цървена звезда (Сърбия), Злин (Чехия), АЕК (Гърция), Лугано (Швейцария), Вардар (Македония), Йостерсунд (Швеция)

Потребителски аватар
Jürgen
Мнения: 3744
Регистриран на: 12 яну 2013 18:21
Контакти:

Re: Лига Европа - сезон (2017-18)

Мнениеот Jürgen » 25 авг 2017 13:10

VARDARbros :lol:

ПП. арменчето им е мн класно.

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32517
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Лига Европа - сезон (2017-18)

Мнениеот 1914.1902 » 25 авг 2017 14:42

Изображение
Последна промяна от 1914.1902 на 25 авг 2017 15:04, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32517
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Лига Европа - сезон (2017-18)

Мнениеот 1914.1902 » 25 авг 2017 14:46

Трудна група за Лудогорец с Брага , Хофенхайм и Истанбул ББ .
Милан , Арсенал и Виляреал няма да имат проблеми да излезнат , паднаха им се съперници , които едва ли ще им попречат да завършат на първата позиция .
Олимпик Лион , Евертън , Аталанта участват в една от най-добрите групи .
Същото се отнася за Зенит , Реал Сосиедад и Розенборг , а Вардар Скопие ще допълни тази група .
Любопитни сблъсъци очаквам между: Атлетик Билбао и Херта , Ред Бул Залцбург и Олимпик Марсилия .
Група „G“ ми се вижда равностойна .

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9046
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Лига Европа - сезон (2017-18)

Мнениеот Soulen » 25 авг 2017 14:49

Групата е ок. Всеки може да продължи в нея, давам лек превес на Лудогорец и Истанбул ББ.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16712
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лига Европа - сезон (2017-18)

Мнениеот Udoji90 » 25 авг 2017 15:23

Групата на Лион е най-яка. И също като в най-тежката група в ШЛ, и тук 4-тият отбор е кипърският представител. Общо взето нямаха късмет отборите от островната държава по време на жребиите. Иначе повечето групи са относително равностойни и най-малкото ще има интрига за вторите места в тези групи, където има един изявен фаворит. Може би само в последните 3 групи има по 2 отбора, които на теория изглеждат доста по-качествени от другите 2.
На Лудогорец групата си е доста ши**на, но шансове има.
Иначе много добра новина за всички участници в ЛЕ е това, че Севиля в ШЛ се паднаха в група, в която изглежда твърде малко вероятно да останат 3-ти. 8-)
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32517
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Лига Европа - сезон (2017-18)

Мнениеот 1914.1902 » 25 авг 2017 17:07

Халфът на Манчестър Юнайтед Пол Погба стана първият футболист, който печели наградата за най-добър играч за изминалия сезон в Лига Европа. Французинът бе избран от жури, включващо треньорите на всички отбори, участвали в груповата фаза на надпреварата през миналия сезон, плюс 55 журналисти.

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Лига Европа - сезон (2017-18)

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 25 авг 2017 17:12

Страхотен жребий с много равностойни и силни групи. Изключително трудно е да се прогнозират победителите, но все пак ще се пробвам, че да си сравня след няколко месеца :mrgreen:
Група А - Виляреал и Славия. Много зависи от отношението на "Жълтата подводница", защото с игра като миналогодишната едва ли ще се измъкнат отново, но разчитам на тях. Славистите след такава нетипично мащабна за чешкия футбол селекция задължително трябва да продължи. Засега играят страхотно в защита и малко по-слабичко в атака, но имат време да изгладят нещата. Астана и Макаби обаче са достатъчно корави съперници, за да объркат нещата.
Група B - Динамо Киев и Партизан. Мисля си, че Скендербеу няма нужната класа, а швейцарските отбори са ми тъмна Индия (не че другите три не са :mrgreen: ), но от това, което видях срещу ЦСКА ми се струва, че не са нещо особено, а сърби и украинци играят на макс в европейските турнири.
Група C - Много равностойна и тежка, но залагам на Истанбул и Лудогорец. Турците имат най-именит състав, а и върху тях няма никакво напрежение, тъй като са си бая изкуствено отборче :) Разградчани пък имат опит от последните сезони и предимството да играят в по-леко първенство.
Група D - Милан и Рийека. Тук е ясно, че резервите на новия Милан няма да имат Бог знае какви проблеми, но битката за второто място ще е много любопитна. Избирам хърватите по симаптии :mrgreen:
Група Е - Евертън и Лион. Да речем, че Лимасол е аутсайдер, което не е много сигурно, но другите три отбора за мен са еднакво силни. Все пак ливърпулци направиха скъпа селекция и вероятно имат нужната дълбочина в състава, за да балансират между ВЛ и ЛЕ, докато при Лион и Аталанта ще е малко по-сложно. Давам предимство на французите заради по-големия опит.
Група F - Локомотив и Копенхаген. Също много равностойна. Макар и в по-скоро отрицателен смисъл :lol: Много ми се иска Злин да продължи, но самото им участие в групите на ЛЕ е достатъчно огромен успех, който едва ли ще повторят скоро. А и градът винаги се е свързвал с обувки, Готвалд и хокей :mrgreen: Едва ли феновете ще страдат много при едно последно място. Пожелавам успех и на Шериф, но ще е трудно срещу отбори с повече опит и самочувствие като датчаните и "железничарите". Иначе като моментно състояние едва ли има голяма разлика между 4-те отбора.
Група G - ФКСБ и Бер Шева. Ето това вече е неразгадаема група. Предполагам, че Лугано може да отстъпва леко на съперниците си, които идват от ШЛ. Избирам румънците и израелците пред Пилзен единствено заради това, че се радват на много по-мощна подкрепа и смятам, че с феновете зад себе си и съответно по-голяма мотивация ще надделеят над "Викторка".
Група H - Арсенал и Кьолн. Ако си дават зор двата западни отбора би трябвало да се справят. Не изключвам възможността обаче БАТЭ и Црвена звезда да поднесат изненада (доколкото би било изненадващо) благодарение на по-пълна отдаденост.
Група I - Марсилия и Залцбург. Друга група, в която сякаш има два фаворита, но особено португалци никога не са за подценяване.
Група J - Атлетик Клуб и Херта Берлин. Тук честно казано не виждам как ще се случи нещо различно. Ако беше миналогодишната Зоря, то бих имал едно на ум, но сега - едва ли. Шведите са загадка за мен и им желая успех, но ме съмнява да се преборят с Херта. Баските трябва да продължат задължително! :lol:
Група K - Лацио и Витес. За мен Лацио е почти сигурен водач в тая компания, но второто място остава с широко отворени врати. Считам холандците за по-класни от белгийските си братовчеди. А в сравнение с Ница може би не, но пък хората от Лазурния бряг имат да защитават успеха си от миналия сезон в първенство, което става все по-силно, така че едва ли ще им стигнат силите за борбата в ЛЕ, но не ги отписвам с лека ръка в никакъв случай.
Група L - Сосиедад и Зенит. La Real ми е изключително симпатичен отбор и им желая първо място от сърце. Би трябвало и да имат нужните качества, макар че и Зенит има достатъчно аргументи за върховата позиция. Розенборг и Вардар са симпатяги и се надявам да съберат максимално много точки, за да си помогнат финансово, но не ги виждам като 1/16 финалисти.
Изображение Изображение

nghcvth
Мнения: 3530
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Лига Европа - сезон (2017-18)

Мнениеот nghcvth » 26 авг 2017 09:18

Един любопитен факт- в трети кръг на ШЛ се получиха двойките Динамо (Киев)- Йънг Бойс и Виктория- Стяуа. Сега тези двойки отново ще играят заедно, но този път в групите. :)
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Лига Европа - сезон (2017-18)

Мнениеот doktora25 » 26 авг 2017 10:41

Досега повечето пъти съм бил доволен когато се получават повече групи с изравнени сили (било от по-силни или от по-слаби отбори), но когато ние се окажем от губещата страна започваме да се замисляме върху аргументите на противниците на такива групи. Далеч съм от мисълта, че жребият е дирижиран с оглед на факта, че през изминалия сезон в редица първенства имаше нови отбори и изненади по върховете, класирали се заслужено, но респективно с нисък клубен коефициент - Хофенхайм, Кьолн, Истанбул ББ, Виторул, Зулте Варегем, Спартак Москва, Ница, Аталанта и т.н.

Чудно ми е защо не разминаха сръбските отбори с Шкендербеу. Очаквам проблеми там, които дано не доведат до наказания за Партизан.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта