Шампионска лига - сезон (2017/18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Кратка ретроспекция в Шампионската лига

Мнениеот matador1 » 14 дек 2017 20:07

И какви са крайнте изводи?

За мен най-интересното в тази статистика е, че огромен процент от мачовете се решават с дузпи или късни голове.

Потребителски аватар
insaneboy12
Мнения: 37
Регистриран на: 13 юни 2016 12:00
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот insaneboy12 » 14 дек 2017 21:37

Thsmith написа:
JackPackage написа:
Thsmith написа:
JackPackage написа:
Year 2017 stats individually:

Most goals: Messi
Most assists: Messi
Most chances created: Messi
Most successful dribbles: Messi
Most through balls: Messi
Most Key Passes: Messi
Most man of the match awards: Messi

Ballon d'or? Cristiano Ronaldo


:?


Единия губи всичко възможно през годината, а другия печели почти всичко възможно. Сравнението е неуместно.
Други златни топки на Роналдо са под въпрос, но последните две е абсурд на фона на спечеленото.


Не искам да защитавам Меската, ама ЗТ отборна награда ли е или индивидуална? Да дадат 11 ЗТ на всички от Реал тогава, задето премазаха всички в ШЛ :?
2010 и 2014 що не се гледаха трофеите или само когато е удобно на едните и другите се гледат кой колко е спечелил?

Това е отборна игра. Без значение колко паса си направил, ако отбора губи, какво следва? Винаги съм твърдял, че златната топка трябва да печели този, които най-много допринася за триумфа на даден отбор в най-значимите турнири. Заради това и смятах, че Шнайдер и Нойер трябваше да вземат топчетата в предишни години.

Да, футболът е отборна игра, но Златната топка е индивидуална награда. И ако сравняваме кой колко допринася на отбора то КПД-то на Меси е в пъти по-голямо от това на Роналдо, без Роналдо Реал ще изглежда и играе по почти същия начин, докато Барселона (доколкото и да не ми се иска да е така) в момента зависи много много повече от Меси - да създава ситуации (pre-assists) да вкарва голове, да асистира.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Thsmith » 14 дек 2017 23:23

Кво значи за играта барселона? То и Дембеле беше много важен за Левкси, но това не е нещо съществено.
Основното във футбола е победата в даден турнир. Аз смятам, че лидерът и този, които е допринесъл най много за триумфа на даден отбор в турнир е най-заслужил през годината. Така смятах и когато Роналдо печелеше за сметка на немци, така смятах и при Уесли Снейдер. Не е насочено специално срещу Меси. Просто не виждам как някой, които се е провалил да изведе отбора си до триумф е редно да получава награда за най успешен играч през годината.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Furious_Monk » 14 дек 2017 23:37

Thsmith написа:Кво значи за играта барселона? То и Дембеле беше много важен за Левкси, но това не е нещо съществено.
Основното във футбола е победата в даден турнир. Аз смятам, че лидерът и този, които е допринесъл най много за триумфа на даден отбор в турнир е най-заслужил през годината. Така смятах и когато Роналдо печелеше за сметка на немци, така смятах и при Уесли Снейдер. Не е насочено специално срещу Меси. Просто не виждам как някой, които се е провалил да изведе отбора си до триумф е редно да получава награда за най успешен играч през годината.



:!: :!: :!:
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9067
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Кратка ретроспекция в Шампионската лига

Мнениеот Soulen » 15 дек 2017 08:47

matador1 написа:И какви са крайнте изводи?

За мен най-интересното в тази статистика е, че огромен процент от мачовете се решават с дузпи или късни голове.

Крайния извод е, че мачовете на Челси са най-интересните в турнира, с изключение на оня финал в Истанбул. Ако Ливърпул бяха редовен участник в ШЛ щях да сложа и тях.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43881
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот rhaegar » 15 дек 2017 09:13

Да се пенсионират вече тия двамата, че ми писна на дедовия от тия дебати. Особено по тва време на годината е всеки път едно и също. И никакъв шанс да убедиш другия в нещо.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

nghcvth
Мнения: 3538
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот nghcvth » 15 дек 2017 10:11

При по- обективно раздаване на наградата, Шави, Иниеста, Гризман и Рибери щяха да имат по една топка.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43881
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот rhaegar » 15 дек 2017 12:28

При по-обективно разпределение на парите, аз и още 89998 човека щеше да имаме по 1м долара, вместо Бил Гейтс да има 90 милиарда, ама нейсе.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8894
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот bilyaletdinov » 15 дек 2017 12:36

По тая логика колко Балона трябва да има Серхио Рамос?
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Furious_Monk » 15 дек 2017 13:48

rhaegar написа:Да се пенсионират вече тия двамата, че ми писна на дедовия от тия дебати. Особено по тва време на годината е всеки път едно и също. И никакъв шанс да убедиш другия в нещо.


Когато тези двамата се пенсионират, ще се появат други. Това е част от рекламата в съвременната игра. За добро или зло, каталунците промиха много мозъци с глупостите си, как Меси бил най-великия и всякакви такива идиотщини, на които простоватите хора им се вързаха. От там вече ,като се започна една вълна... или ще е Меси, или ще е Роналдо.

Дори и да не искат да се противопоставят един на друг, тези които печелят пари от това, няма да ги оставят. А след тях ще намерят други.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта