Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8894
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот bilyaletdinov » 31 окт 2017 00:27

Не знам защо, но Имобиле го виждам с малко по-тъмна фланелка в синьо ;)
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23313
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Thsmith » 31 окт 2017 01:57

Furious_Monk написа:Той първо да научи езика Кейн, пък тогава да го видим как ще ги ниже. Все пак предпочитам да се даде шанс на някой нов, отколкото на мистър "издънка когато е под голямо напрежение" сър, лорд и господар на футболната игра едновременно Бензема.

:lol:

Принципно Англичанин и Американец да го караш да учи друг език е доста трудна работа. Хубавото е, че не е и особено задължителна и може да се разбира с хората и на английски :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Furious_Monk » 31 окт 2017 10:56

Ак отиде в Каталуня, ще си говори сам на английски. Чувал съм от надеждни познати, че и французите избягват да говорят на този език, та и за там е по-добре да знаеш местния такъв.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43878
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот rhaegar » 31 окт 2017 13:56

Furious_Monk написа:Ак отиде в Каталуня, ще си говори сам на английски. Чувал съм от надеждни познати, че и французите избягват да говорят на този език, та и за там е по-добре да знаеш местния такъв.


За франсетата е 100% така, особено по-възрастните. Дотолкова го избягват, че си имат собствена дума за компютър. Много бонус точки имаш, ако се опитваш да им говориш на френски, дори и да ти е сравнително лош, отколкото на перфектен английски.

bilyaletdinov написа:Не знам защо, но Имобиле го виждам с малко по-тъмна фланелка в синьо ;)


Ако имаш предвид това, което си мисля, нема нужда. Ако е малко по-тъмна, като тая от аватара ти, нямам нищо против.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23681
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот paceto » 31 окт 2017 19:19

В Германия също избягват да говорят на английски и може да те разберат, но ще ти отговорят на немски.
Това им се е загнездило още от времето на Хитлер, който е забранил да се говори на английски език.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23313
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Thsmith » 31 окт 2017 19:51

Абе кой няма да ти отговори бре? Аз вярно, че основно по централни места се движа и не си падам по селски туризъм и малки населени мести, но...

Furious_Monk написа:Ак отиде в Каталуня, ще си говори сам на английски. Чувал съм от надеждни познати, че и французите избягват да говорят на този език, та и за там е по-добре да знаеш местния такъв.


Това го имаше преди, техния прословут шовенизъм. Последните години обаче са се оправили и отговарят особено когато си клиент.
Общо взето, навсякъде (в цивилизовано място) където и да отидеш ще се оправиш с английски, но пробвай с друг език и ще те гледат тъпо...


--
Винаги като говоря на такава тема и се сещам за една книга от преди години. Един американски топ адвокат/лобист го вкарват в програмата за защита на свидетелите и го пращат в някакво село в Италия. Шерифите му осигуряват учител за да учи италиански. Отиват след 2 месеца да видят какво прави и какво да видят? Цялото село събрано да учи английски, а той си свирка : ) Умрях си от смях докато го четях :lol: :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
boys85
Мнения: 4182
Регистриран на: 03 дек 2008 16:42
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот boys85 » 31 окт 2017 20:56

Това за французите са митове и легенди. Истината е, че голяма част от тях изобщо не говорят английски или го говорят много лошо, заради което предпочитат да не го използват.

Иначе за англичаните/американците си е така, не правят и най-малкото усилие да научат чужд език сякаш целият свят е длъжен да говори английски.

sunscres92
Мнения: 5814
Регистриран на: 16 авг 2014 10:19
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот sunscres92 » 31 окт 2017 22:01

Че те и повечето немци не говорят английски.

Като цяло половината свят се води, че говори английски. Но 90% от тези, който го "знаят" - знанието им опира до четене на Facebook постове.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23313
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Thsmith » 31 окт 2017 22:43

boys85 написа:Иначе за англичаните/американците си е така, не правят и най-малкото усилие да научат чужд език сякаш целият свят е длъжен да говори английски.

Ми то си е така :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Los Che
Мнения: 7372
Регистриран на: 29 юни 2009 20:42
Skype: yomusbg
Местоположение: Nou Mestalla
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Los Che » 01 ное 2017 09:35

В началото на 50-те години на миналия век по Програмата на ЦК на КПСС за развитие на масовия спорт сред младежта в гр.Агдам бил построен стадион и основан спортен клуб, който имал и секция развиваща играта футбол.
До 1987г. ФК се наричал "Кооператор" и се състезавал в регионалното първенство.
През 1988г. те за пръв път получили правата да се състезават в шампионата на СССР и записали добри резултати в тогавашната втора лига. Вугар Надиров заел 9-то място при голмайсторите с 20 попадения.
През 1992г. при разпада на СССР те останали да се състезават в местната лига.
От 92 до 98 г. отбора почти не съществувал след като Агдам бил превзет от силите на Нагорни Карабах.
В войната загинал треньора на отбора Allahverdi Teymur oğlu Bağırov , като офицер . При завръщане от успешна акция БМП-то му попаднало на противотанкова мина и всички загинали.Посмъртно е бил обявен за герой на Азербайджан.
[rimg]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/az/thumb/b/ba/Allahverdi_Bagirov_Bust.jpg/400px-Allahverdi_Bagirov_Bust.jpg[/rimg]
----
Прозвището на отбора е "жребците" /Qarabağ atı/ и идва от прочутата порода местни коне. Те са като умалено копие на прочутите арабски жребци, които са били селектирани с месните планински кобили. По-ниски от арабските с дълга шия, мощни гърди, рязък старт и неизтощима енергия. Дори и по планински пътеки те можели да галопират с до 10 км/ч. До съветизацията на Азербайджан техни потомци са били високо ценени като състезателни коне соло и в колесница.
----
Национален спорт в Азербайджан е борбата.
Prefiero desaparecer que ver morir al Valencia: Rubén Baraja.
Como aficionado del Valencia estoy muy feliz.
El ´Guaje´ David Villa
Rino: “Mis jugadores son los mejores del mundo”.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта