Висша лига - сезон (2017-18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Furious_Monk » 25 ное 2017 14:44

Без да съм най-големия фен на Почетино, но той взе отбор от ранга на Евертън( тогавашния Тотнъм бе с подобна репутация и постижения) и за няколко години, при далеч по-силна конкуренция, успя да го издигне сред най-сериозните отбори в лигата... и това от треньор уволнен от Еспаньол заради слаби резултати.

Лошата химия между треньор и отбор може да се случи на всеки и някъде където един треньор е успешен, друг не по-лош от него да не е, но ако всеки втори избор не отговаря на качествата ти... :lol:

Всъщност точно отбор като Съндърланд е за неговото ниво. Чуковете имат чудесни играчи за неговия стил, а ми се струва че са над неговото ниво. Ако и там се провали, просто ще затвърди репутацията си на човек, който разчита на мотивация и борба, а това е твърде малко за стандартите поставени от новите треньори в тази лига.

Анди Керъл- таран който се бори и печели високите топки. Достатъчно груб и агресивен за тази лига и Чичарито, чието име е доста добре познато. Арнаутович- чудесно съчетание на техника и физика. Обианг силен физически и грамотен халф.

Има здраво бичме в центъра на отбраната като Огбона, Рийд и опитния Фонте и креативен играч като Лансини. Плюс много тачения Кресуел.


Съставът е просто идеален за човека убедил МЮ да купи великата белгийска стена и накарал ЛВГ да създаде фалшивия тарген мен като позиция на терена( Фелайни на позицията на 10-ката).
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Thsmith » 25 ное 2017 17:05

Е какви ги говориш? Спърс си бяха доста по голям отбор. При Хари бяха в ШЛ и даже уж се бореха за титлата едната година преди да го свържат с националния отбор и да направят ТотТаник за 1 месец :lol: Нищо общо като игрови потенциал.


Friedel/Gomes

Ćorluka/Walker
Kaboul/Dawson/Woodgate
Gallas/Ledley King
Assou-Ekotto/Bassong

Lennon
Modrić/Huddlestone
Scot Parker/Jenas
Bale/Pienaar

van der Vaart

Defoe/Keane/Bent/Adebayor/Crouch/Saha

Разлката в потенциала е огромна. Тези всичките са национали. Колкото и спорни да изглеждат някои от позицията на времето. Скот Паркър даже стана играч на сезона. Бейл и Модрич са без коментар. Адебайор беше страшна машинка, за Бент счупиха някакъв трансферен рекорд дори.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Furious_Monk » 25 ное 2017 17:24

Горе-долу един до друг се движеха в класирането през годините, като Тотнъм имаше някакви избухвания, но пък и Евертън стигна до кlалификациите за ШЛ, където Виляреал на Рикелме ги спря от влизане в групите...
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

sunscres92
Мнения: 5814
Регистриран на: 16 авг 2014 10:19
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот sunscres92 » 25 ное 2017 17:36

Брайтън цъкат много добре за сега.

sunscres92
Мнения: 5814
Регистриран на: 16 авг 2014 10:19
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот sunscres92 » 25 ное 2017 18:26

Смит нещо за този гол? А за измисленият корнер, който просто нямаше никаква логика да бъде свирен?

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Thsmith » 25 ное 2017 18:31

Кво да кажа за гола?
Иначе при корнера, първата ми реакция беше "ебаси магарето" и се чудих защо избива в аут, а не оставя онзи да изчисти в тъч...
От първото повторения ми се видя, че се удря в играча на Брайтън, след това обратното. По скоро към аут отиваше, но не съм сигурен.

---
Ютд играят слабо, имам чувството, че шведския идиот парализира всички около него и играта не върви. Имам предвид, че създава паника и всички са несигурни, играят по пасивно и прибрано.

---
Забелязахте ли какво стана при контузията на Антъни? Ютд не изкараха топката, след това чайките я изчистиха и Ютд не я върнаха, а си направиха атака. Определено ми хареса! Винаги съм се дразнел на изчистванията...

----

Хари как я мушна :lol:

Furious_Monk написа:Горе-долу един до друг се движеха в класирането през годините, като Тотнъм имаше някакви избухвания, но пък и Евертън стигна до кlалификациите за ШЛ, където Виляреал на Рикелме ги спря от влизане в групите...

Ами нали това имах предвид бре. Мойс имаше далеч по-малък ресурс, база и постигаше добри резултати. Спърс при огромни ресурси се дънеха при доста мениджъри...
Последна промяна от Thsmith на 25 ное 2017 18:33, променено общо 1 път.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

sunscres92
Мнения: 5814
Регистриран на: 16 авг 2014 10:19
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот sunscres92 » 25 ное 2017 18:33

Аз пък мисля, че Де Хея им дава супер много сигурност - ако беше Миньоле или Браво на вратата им - паниката щеше да е пълна.

Дори не беше близо до корнер това, нямам идея какво видя съдията

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Thsmith » 25 ное 2017 18:39

sunscres92 написа:Аз пък мисля, че Де Хея им дава супер много сигурност - ако беше Миньоле или Браво на вратата им - паниката щеше да е пълна.

Дори не беше близо до корнер това, нямам идея какво видя съдията


Ми виж как играят с Фил Джоунс примерно. Човека не е никакъв супериграч. Даже си е откровено обикновен и вечно чуплив играч. Само дето играе с много малък праг на непредизвикани грешки и като цяло играта е в пъти по стабилна с него. Всички около него играят по-добре във фаза защита.

Косчелни като излезе има подобен ефект за Арсенал, но той е принципно и по добър като индивидуални качества. Изкарат ли го и става страшно отзад..

sunscres92 написа:Аз пък мисля, че Де Хея им дава супер много сигурност - ако беше Миньоле или Браво на вратата им - паниката щеше да е пълна.

Дори не беше близо до корнер това, нямам идея какво видя съдията

Принципно, почти нищо : ) Тези неща се виждат най-трудно и е в много случай въпрос на инстинкт и език на тялото на играча.
Пробвай някой път и ще видиш, че това са най-трудните положения за даден лайнсмен.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Furious_Monk » 25 ное 2017 20:16

Доста е относително това с потенциала. Ако го сравняваш с този на двата отбора по онова време.

Погледни отбора с който работи Почетино.

Дани Роуз(юноша) Тони "Дългото име",( нереализирал се в Атлетико футболист), Вертонген(дошъл от Аякс за сравнително малка сума), Кристиан Ериксен( същата работа), Хари Кейн(юноша на отбора), Муса Дембеле(дошъл от Фулъм), Али( някъде от английските мъгливи зони), Дайер от Португалия... Само Ламела, Санчес и Уинаяма са по-скъпите имена в състава му.

Изглежда, че въпреки по-големия потенциал на Тотнъм, Почетиновата му версия далеч не е чак толкова скъпа и неспособна да бъде достигната от отбор от ранга на Евертън.

Пак го казвам, не идеализирам Почетино, дори съм леко раздразнен от целия този хайп около него, но той е и същевременно добра основа за сравнение за това как трябва да се работи за да може един средняк да се развие с годините.

Нещо което при Мойс не се получи. Евертън си стоеше само на едно ниво, но проблемът е, че доста нови лица се появиха в лигата, никой не знае дали Мойсовият Евертън би могъл да задържи това стабилно средно ниво в лигата. За развитие и дума не може да става...

В момента Уест Хям е идеално място да покаже на какво е способен.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Thsmith » 25 ное 2017 20:21

Абе кво мамка му става? Валенсия беше с лента на извратеняци, Хендерсън е със лента на педофили и ко и Кейхил е с лента със знака на тези болни хора... Ква е пък тази кампания мамка им?
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта