Меси vs Роналдо - тема/АНКЕТА

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Меси vs Роналдо - тема/АНКЕТА

Можете да изберете само 1 отговор

 
 
Виж резултатите

Потребителски аватар
shotgun blues
Мнения: 13524
Регистриран на: 14 фев 2011 21:01
Контакти:

Меси vs Роналдо - тема/АНКЕТА

Мнениеот shotgun blues » 07 май 2015 10:15

Мисля,че такава тема няма да е излишна във форума,все пак това е вечният спор в последните години.Този спор продължава след всеки мач,кой вкарал повече в Ла Лига,кой ще бъде първи по голове в Шампионската Лига и т.н.Казвайте защо предпочитате Меси или защо предпочитате Роналдо,а пък има и много футболни фенове ,които не им пука и за двамата .

Моето мнение -Роналдо е най-добрият нападател в света.Той вкарва същият брой голове като Меси,без да прави това което Меси прави с топката.Той компенсира с движение,силен е и с двата крака пред вратата ,мотивация винаги да е номер 1 и е може би най-добрият атакуващ играч с глава .

Меси пък според мен е най-добрият футболист в света-той вкарва същият брой голове като Роналдо,но е много по-добър от него с топка в крака,дриблира през няколко играчи и притежава изключителен пас и визия за играта.

дискутирайте :cool:
[wrapimg=choose left or right to float]http://prikachi.com/images/169/6607169H.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
Niksh0
Мнения: 4103
Регистриран на: 13 сеп 2010 18:33
Контакти:

Re: Меси vs Роналдо - тема

Мнениеот Niksh0 » 07 май 2015 10:27

Нали се сещаш, че в темата ще има повече плюене по единия и по другия, от колкото разумни доводи.

Иначе двамата са много различни като тип футболисти и като стил на игра. Трудно може да бъде направено обективно сравнение.
"If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose."

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Меси vs Роналдо - тема

Мнениеот Tommi » 07 май 2015 10:29

В днешно време има само двама футболисти - Меси и всички останали. ;)
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Потребителски аватар
Готвача
Мнения: 2710
Регистриран на: 05 авг 2011 18:46
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Меси vs Роналдо - тема

Мнениеот Готвача » 07 май 2015 10:41

Niksh0 написа:Нали се сещаш, че в темата ще има повече плюене по единия и по другия, от колкото разумни доводи.

Иначе двамата са много различни като тип футболисти и като стил на игра. Трудно може да бъде направено обективно сравнение.

Не виждам за какво би трябвало да се плюе.Колегата с темата е написал съществените разлики между двамата.Аз бих добавил,че Роналдо е кристално чист нападател,докато Меси прави играта да изглежда красива.Има доста нападатели които притежават част от качествата и на двамата,но тези са просто уникални.Не харесвам Реал,но винаги ми прави удоволствие когато гледам впечатляващи изпълнения от КР.Но за мен Меси е най доброто нещо във футбола което съм гледал,заедно със Роналдиньо.Да са живи и здрави и още много години да се опазят от сериозни контузии и да ни радват.
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
В сайт за запознанства-"Търся жена която може да лови ,чисти и готви риба.Да може да копае червеи и да обича секса.Да има мотор и лодка.Моля постнете снимки на мотора и лодката!"

Потребителски аватар
Santiago Munezz
Мнения: 7990
Регистриран на: 25 окт 2010 22:02
Контакти:

Re: Меси vs Роналдо - тема

Мнениеот Santiago Munezz » 07 май 2015 10:43

В момента и двамата са много над останалите,на мен като неутрален ми е трудно да определя кой е по-добър!
[center][wrapimg=]http://media3.acmilan.com/uploads/dwh/multimedia/654-6.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcScaR27gCBKUGF931MqeFZLUIPsQ2DeXwEYHZQTrYrlfS4FIrTI6IXvl7ZGeQ[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
trokadero_
Мнения: 6722
Регистриран на: 21 юли 2014 15:55
Контакти:

Re: Меси vs Роналдо - тема

Мнениеот trokadero_ » 07 май 2015 10:50

Разбира се , че Меси е много по техничният играч , както и по-бърз.
Роналдо си има своите качества , но Меси е по-добър.

Потребителски аватар
ICAKOV_FCB
Мнения: 1118
Регистриран на: 09 ное 2010 22:23

Re: Меси vs Роналдо - тема

Мнениеот ICAKOV_FCB » 07 май 2015 10:50

Вместо да се правят теми по вечния и безкраен въпрос вижте какво става в Испания. Май Меси и Роналдо скоро няма да играят мач от лигата и купата. Дано да бъркам! Иначе по темата: Роналдо е много атлетичен, да не кажа най-атлетичния за всички времена футболист (имам чувството понякога, че ще прескочи стадиона :mrgreen: ), голям голмайстор, при него прошка няма! Докато Меси е повече отборен играч, много по-техничен с много точен, но по лек удар и неземен дрибъл, както и поглед над играта!
[center][wrapimg=]http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01882/messi2_1882105c.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
shotgun blues
Мнения: 13524
Регистриран на: 14 фев 2011 21:01
Контакти:

Re: Меси vs Роналдо - тема

Мнениеот shotgun blues » 07 май 2015 10:53

Един плюс за Роналдо-той е печелил всички трофеи на клубно и индивидуално ниво с два различни отбора,като и в двата бе голмайстора и звездата на отбора,Меси това едва ли ще го постигне,тъй като трудно ще напусне Барселона.

Голям минус и за двамата-едва ли ще спечелят нещо голямо с националните си отбори.За Португалия май е ясно,Меси може би ще има последен шанс в Русия 2018,ама трудно и за него.
[wrapimg=choose left or right to float]http://prikachi.com/images/169/6607169H.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3984
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Меси vs Роналдо - тема

Мнениеот Странджата » 07 май 2015 11:02

Не мога да не се съглася с мението на shotgun blues, че има футболисти с голямо ф и други, които са футболисти-нападатели - с голямо п, както навярно и фитболисти-защитници с голямо з.
Иначе ми е трудно да скрия предпочитанията си към Меси заради артистичността на футбола му в противовес на нарцисизма на Роналдо. Мисля, че Меси може повече неща с топката - най-малкото не му се е случвало да му отнемат топката по начина, по който ми я избиха след клоунадата, която показа в мача Юве. Но че е убийствен нападател, никой не може да му отрече. Но все пак аз бих го сравнявал със Суарес, а не с Меси. Роналдо много ми напомня за Стоичков в най-добрите му години и бих дал предимство на Кучето, макар че съм левскар, най-вече заради балканската му първичност ;)
Лично аз съм раздвоен, ако трябва да сравнявам Меси с Марадона. А Роналдо губи сравнението с Марадона ....
Последна промяна от Странджата на 07 май 2015 11:05, променено общо 2 пъти.

CSKA69
Мнения: 4473
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Меси vs Роналдо - тема

Мнениеот CSKA69 » 07 май 2015 11:03

Аз лично харесвам и двамата и много съжалявам, че няма да ги видим заедно в един отбор (може би на по 34-35 години шейховете в ПСЖ или Манчестър Сити биха ги събрали :lol:) В Барса обаче, за мен Роналдиньо и Ривалдо ще си ми останат любимци като най-силните играчи на този тим, които съм гледал, а в Реал - разбира се, Зидан!
Изображение

Изображение


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта