Добре дошли в А група!

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5142
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Добре дошли в А група!

Мнениеот ogrizko » 22 май 2018 11:41

Смятате ли, че трябва да се дават някакви бонуси на клубовете, които идват от Б група?! Подобно на Англия, когато тимовете идват от Чемпиъншип във Висшата Лига и им дават към 100 млн. или нещо от сорта с цел да са равностойни на отборите във Висшата Лига. Искаме да гледаме по-равностойни и по-стойностни мачове, обаче да не се минат БФС да хвърлят по някой лев? Едни 300 000лв. примерно могат да помогнат на отборите дето влизат в елита евентуално да направят дори трансфер, или да предложат по-добри финансови условия на играчите и да ги задържат. Смятате ли, че това трябва да бъде въведено и в родната Висша Лига, за да се увеличи конкуренцията, интереса, стойността на мачовете и т.н.?! :roll: На мен ми изглежда като добра идея.
Изображение

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 22990
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот W84me » 22 май 2018 11:59

ogrizko написа:Смятате ли, че трябва да се дават някакви бонуси на клубовете, които идват от Б група?! Подобно на Англия, когато тимовете идват от Чемпиъншип във Висшата Лига и им дават към 100 млн. или нещо от сорта с цел да са равностойни на отборите във Висшата Лига. Искаме да гледаме по-равностойни и по-стойностни мачове, обаче да не се минат БФС да хвърлят по някой лев? Едни 300 000лв. примерно могат да помогнат на отборите дето влизат в елита евентуално да направят дори трансфер, или да предложат по-добри финансови условия на играчите и да ги задържат. Смятате ли, че това трябва да бъде въведено и в родната Висша Лига, за да се увеличи конкуренцията, интереса, стойността на мачовете и т.н.?! :roll: На мен ми изглежда като добра идея.

Кой ще влезе в А група с тоя регламент? Изпадане няма! :mrgreen:
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
sslevski
Мнения: 3111
Регистриран на: 30 май 2009 16:07
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот sslevski » 22 май 2018 12:37

Напротив ще искат да изпаднат и пак да влезнат за да им дадът 300000. При оставане не получаваш тоя бонус. ;)

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот doktora25 » 22 май 2018 13:08

Като идея не е лошо. Трябва обаче и значително да се увеличи прозрачността и регулацията на паричните потоци в българския футбол. Кой дава, по колко дава, за какво ги дава и за какво има право да харчи. Ако се даде подобна сума не да потъне в нечий престъпен мутренски джоб, а клубът да бъде задължен да я инвестира в отбора, школата или евентуално в инфраструктурата.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

saract
Мнения: 3270
Регистриран на: 21 авг 2013 16:37
Местоположение: Източна Антарктида
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот saract » 22 май 2018 13:25

А откъде да дойдат тези 300 000 лева?

Потребителски аватар
JohnnieWalker
Мнения: 3373
Регистриран на: 11 сеп 2008 07:42
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот JohnnieWalker » 22 май 2018 13:32

saract написа:А откъде да дойдат тези 300 000 лева?


Диема Екстра - 15 лв / месец :mrgreen:

saract
Мнения: 3270
Регистриран на: 21 авг 2013 16:37
Местоположение: Източна Антарктида
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот saract » 22 май 2018 13:39

JohnnieWalker написа:
saract написа:А откъде да дойдат тези 300 000 лева?


Диема Екстра - 15 лв / месец :mrgreen:

Те едни плащачи.......

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5142
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот ogrizko » 22 май 2018 14:20

doktora25 написа:Като идея не е лошо. Трябва обаче и значително да се увеличи прозрачността и регулацията на паричните потоци в българския футбол. Кой дава, по колко дава, за какво ги дава и за какво има право да харчи. Ако се даде подобна сума не да потъне в нечий престъпен мутренски джоб, а клубът да бъде задължен да я инвестира в отбора, школата или евентуално в инфраструктурата.

Да, задължително трябва да има и някаква прозрачност. Освен това би следвало и видеоповторенията според мен да се въведат, за да са нещата по-справедливи. Вчера за пореден път видяхме как Витоша вкара втория гол от засада, която дори беше маркирана от страничния рефер!!!

Според мен има достатъчно пари в БФС - в крайна сметка нали имаха пари да си вдигнат нова централа за не знам колко милиони, да направят база за националния отбор и разни такива. Явно пари има достатъчно, а аз лично вярвам и че в нечии джобове отиват достатъчно. И точно затова си мисля как може да се разпределят тия пари, така че да са от някаква полза за футбола ни.

Примерно Витоша ако бяха подкрепени с 300 0000лв, може би нямаше да бъдат боксова круша цял сезон, а щяха да вземат мерки да са по-боеспособни за А група. Колкото повече е конкуренцията, толкова по-добре за всички отбори като цяло. Представителите ни в Европа вероятно ще се представят малко по-добре, защото трябва и те съответно да вдигнат наистина нивото, за да може да са на челните места в едно по-силно и равностойно първенство. Оттам ще се увеличи и зрителския интерес, ще има по-завързани и качествени мачове. Значи, отвсякъде се казва, че трябват пари да вървят нещата .....ама не се мисли как може да се поощри развитието на футбола ни! В Англия хората са го измислили и затова имат толкова интересен продукт за неутралния зрител ...тоя сезон последния отбор дето беше Уест Бромич последните кръгове победи Манчестър Юнайтед, Тотнъм ..и направи Х с Ливърпул! Така искам и в България ...Витоша да има шанса да направи нещо дори срещу Лудогорец, ако оттам подценят мача! Както и срещу Левски, ЦСКА и Черно море!

Смешно е, че имаме 14 отбора ......1 боксова круша, 1 без финанси, 1 отбор средно европейско ниво, 4-5 дето се мъчат да играят футбол... даже сега ми хрумва примерно, че ако в баража между представителя на А група и представителя на Б група победи отбора от А група, може да се дава 100 000лв. за подсилване. Примерно, сега Витоша ще играе срещу Локо Сф ...ако Локо Сф победи им се дава 300 000лв, ако Витоша победи и ОСТАНЕ в А група - 100 000лв. :idea: Да, БФС ще се наложи да се бръкне между 500 000 и 900 000лв не сезон, обаче ще гледаме малко по-качествен и конкурентен футбол!

И задължително тия пари да има прозрачност и да се инвестират в клуба, играчи, заплати с цел вдигане нивото на отбора :!: Да не може да потъват по джобовете на президенти, изп. директори и т.н. :roll:
Изображение

Потребителски аватар
stpehenhunt11
Мнения: 311
Регистриран на: 24 дек 2009 12:50
Skype: zveko_1995
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот stpehenhunt11 » 22 май 2018 14:22

ogrizko написа:Смятате ли, че трябва да се дават някакви бонуси на клубовете, които идват от Б група?! Подобно на Англия, когато тимовете идват от Чемпиъншип във Висшата Лига и им дават към 100 млн. или нещо от сорта с цел да са равностойни на отборите във Висшата Лига. Искаме да гледаме по-равностойни и по-стойностни мачове, обаче да не се минат БФС да хвърлят по някой лев? Едни 300 000лв. примерно могат да помогнат на отборите дето влизат в елита евентуално да направят дори трансфер, или да предложат по-добри финансови условия на играчите и да ги задържат. Смятате ли, че това трябва да бъде въведено и в родната Висша Лига, за да се увеличи конкуренцията, интереса, стойността на мачовете и т.н.?! :roll: На мен ми изглежда като добра идея.

В англия им дават 100 млн като се включват и правата за гледамостта през следващия сезон . В англия се гледа, ходи се по мачове , купуват се артикули . В България нито някой гледа , хората ходятс тениски АКАБ 1312 , Мърда бойс не знам си какви и артикули НЕ купуват. В България футболът е полу-професионален и се държи професионален изцяло изкуствено . Нито един от спонсорите не си връща парите както става в Англия, (може би само Ефбет и Еврофтубол и другите бетове) В България единственият отбор който стъпва на някакво ниво е Разград. Другите просто няма да ги кометнирам. Разград си пълнят стадиончето, продават си футболисти , купуват си качествени такива , играят си в Европа , пари си изкарват. А тия от Б група просто нямат нищо общо с футбола и всяка една инвестиция там би била грешна. Царско село нямат и един фен , то това до преди 2 години беше просто едно футболно игрище :D на Локото стадиона е опасен за ходене , там със закон трябва да се забрани да ходи публика ако евентуално бият Бойковските тигри на баража.
https://www.facebook.com/worldoftheshirts?fref=ts Луд колекционер на тениски :) :)

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5142
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот ogrizko » 22 май 2018 14:33

stpehenhunt11 написа:В англия им дават 100 млн като се включват и правата за гледамостта през следващия сезон . В англия се гледа, ходи се по мачове , купуват се артикули . В България нито някой гледа , хората ходятс тениски АКАБ 1312 , Мърда бойс не знам си какви и артикули НЕ купуват. В България футболът е полу-професионален и се държи професионален изцяло изкуствено . Нито един от спонсорите не си връща парите както става в Англия, (може би само Ефбет и Еврофтубол и другите бетове) В България единственият отбор който стъпва на някакво ниво е Разград. Другите просто няма да ги кометнирам. Разград си пълнят стадиончето, продават си футболисти , купуват си качествени такива , играят си в Европа , пари си изкарват. А тия от Б група просто нямат нищо общо с футбола и всяка една инвестиция там би била грешна. Царско село нямат и един фен , то това до преди 2 години беше просто едно футболно игрище :D на Локото стадиона е опасен за ходене , там със закон трябва да се забрани да ходи публика ако евентуално бият Бойковските тигри на баража.

Принципно е така. И затова да не правим нищо по въпроса и да чакаме нещата да се променят от само себе си?! :shock: Какво да направя като мозъка ми обикновено работи в посока как да променям и подобрявам нещата ..и не говоря само за футбол, щото повече премиер на България искам да стана. Не, че има значение какво искам ..но там съм пълен с идеи специално като гледам всичката простотия около себе си. Всичко може да се промени ако се работи в посока да се промени :!: Ако не се работи ..нали се сещаш?! Всичко ще е както го описваш и вероятно да става още по-зле....

Три решения, които аз бих взел като президент на БФС на момента:
1. Въвеждане на видео повторенията
2. Бонуси за отборите идващи от Б група с цел вдигане на нивото и конкуренцията на А група
3. Адекватни мерки за безопасност по стадионите

По последната точка. Веднага слагам доживотна забрана да се посещават мачове на двамата нацистки малчугана и родителите им. Както и на господина с бомбичката. Може и още да ходят на мачове изрисувани по тоя начин и с бомби ...ама вече ще са поне с 3-ма по-малко! И следващия ще се замисли :roll: И така се започва да се случва промяната......
Изображение


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта