Евро 2016 | ФИНАЛ: Португалия - Франция - 0:0 (1:0 aet)

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, modor, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13203
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Евро 2016 | ФИНАЛ: Португалия - Франция - 0:0 (1:0 aet)

Мнениеот sapio0o » 10 юли 2016 10:26

Изображение

Изображение

Изображение

Стадион - Стад дьо Франс - Капацитет: 81,338

Изображение


Съдия: Марк Клатенбърг
Изображение

Пряко по БНТ/БНТ(HD) / Nova/Diema Sport

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32322
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Евро 2016 | ФИНАЛ: Португалия - Франция / 10.07 / 22:00ч

Мнениеот modor » 10 юли 2016 10:50

Дано се получи хубав финал. Глас за Франция :)
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

g3_ev2
Мнения: 894
Регистриран на: 14 май 2010 13:28
Skype: g3_ev2
Контакти:

Re: Евро 2016 | ФИНАЛ: Португалия - Франция / 10.07 / 22:00ч

Мнениеот g3_ev2 » 10 юли 2016 11:11

Снощи имах възможността да гледам втори път полуфинала Франция - Германия. Винаги съм уважавал сътворената реалност на терена, респектиран съм от израстването на френския отбор, но, ръка на сърце, такъв късмет, какъвто имаха французите срещу Германия мога да сравня само с късмета на България в скорошната им победа срещу Португалия (контролен мач).

Първо - най - силният защитник на Гемания, Матс Хумелс, с бетонните си покрития и фантастичните инициирания на преходи в атака, беше наказан. Второ - когато двата отбора, след едно полувреме на пълна безпомощност на Франция, бяха вече почти в съблекалнята и концентрацията бе паднала (на едните - че отлагат отрязването на френските глави за второто полувреме, на другите - че кошмарът на първото полувреме приключва), Хектор изчисти една топка в корнер, необезпокояван от никого. При корнера пък Швайни си потвърди името и Гризман вкара. Трето - Боатенг, иницииращ контрите на германците, които набираха все по-застрашителна скорост, се контузи в безобидна ситуация и напусна. Четвърто - току - що влезлият Мустафи направи полу-киф на една елементарна топка и я изплю пред германския пенал, тя стигна до Погба, който детински "отмести" същия Мустафи, за да пусне балонка. За нея пък уникално глупаво закъсня да скочи Хьоведес, пролича си, че Жиру ще спечели топката и Нойер реши аварийно да се включи, но само отклони топката, след което хитрецът Гризман му я мушна между краката (както е и канонът за подобни случаи). Оттук нататък последва германска бомбардировка "над Ковънтри", но топката просто отказа да влезе във френската врата.

Според мен французите се изчерпиха емоционално в този мач! Футболът си е футбол, домакинството си е домакинство, но нищо чудно португалците да повторят номера с равенство в игровото време ( с накъсване на играта, лежане и пр.) и да я докарат до печеливши за тях дузпи!

Потребителски аватар
Аврамов
Мнения: 451
Регистриран на: 31 юли 2014 15:52
Контакти:

Re: Евро 2016 | ФИНАЛ: Португалия - Франция / 10.07 / 22:00ч

Мнениеот Аврамов » 10 юли 2016 11:11

Моето лично мнение е, че и двата отбора като цяло не заслужават да са на финал. Франция игра на приливи и отливи на първенството, а на полуфинала отстрани Германия с категорична съдийска помощ. Португалия пък се добра дотук като трети отбор от своята група, единствено благодарение на новите правила на това европейско.

За мен истинският финал вече се състоя и той бе Германия : Италия - двата отбора, които показаха най-стойностен и постоянен футбол на първенството.

insaneboy
Мнения: 17
Регистриран на: 17 окт 2015 23:58
Контакти:

Re: Евро 2016 | ФИНАЛ: Португалия - Франция / 10.07 / 22:00ч

Мнениеот insaneboy » 10 юли 2016 11:19

100%-ова победа за Португалия с гол в добавеното време или дузпи.

На линия
Vladislav
Мнения: 1592
Регистриран на: 28 сеп 2010 08:14
Контакти:

Re: Евро 2016 | ФИНАЛ: Португалия - Франция / 10.07 / 22:00ч

Мнениеот Vladislav » 10 юли 2016 12:01

Щом финала е между тези два отбора искам Португалия да спечели. Роналдо може да е леке, егоцентрик, позьор и всичко каквото се говори, но няма спор че е и голям футболист. Има всичко като индивидуални награди, с клубовете си е спечелил всичко каквото може да се спечели... нека вземе трофей и на национално ниво.
Франция според мен беше подпряна в предния си мач. А и освен всичко това е Европейско първенство, а не Купа на Африканските Нации.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Евро 2016 | ФИНАЛ: Португалия - Франция / 10.07 / 22:00ч

Мнениеот doktora25 » 10 юли 2016 12:20

Само дузпи могат да ме изкарат от апатията от този мач. Добре поне че не е Испания-Португалия, че тогава сигурно нямаше и да го гледам. Единственото хубаво е, че втори играч на Байерн ще се окичи с титла това лято след Видал. Дано да отбележи и гол.

Не съм обаче на мнение, че класирането и на двата отбора е незаслужено. И на мен ми се искаше финал Германия-Италия, но едно че жребият не го допусна, второ-аз не видях с какво Германия превъзхождаше Франция на полуфинала (освен с владението на топката, което за мен няма абсолютно никакво значение) - с повече чисти положения ли, с по-остри и хитри атаки ли, с по-стабилна защита ли, с по-дълга скамейка и балансиран състав ли, с по-добра форма на нападателите ли, с по-малко индивидуални грешки ли? Германия за мое съжаление имаше само един силен мач (срещу Словакия) и със същата като на полуфинала игра успя да победи Италия, но това не е шампионската игра, която трябва да бъде. Имаше ли нещо общо показаното от Бундестима след получаването на 2-та гола с поведението им преди 4 години срещу Италия при сходна ситуация?
Португалия и те бяха лишени от услугите на един от тримата си най-добри, хайде 4-мата от мен да мине :) , от техния Хумелс, но неговата липса не се забеляза и изиграха най-силния си мач във важен момент.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Вълчан
Мнения: 4261
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Евро 2016 | ФИНАЛ: Португалия - Франция / 10.07 / 22:00ч

Мнениеот Вълчан » 10 юли 2016 12:37

Португалия ще направи наи силният си мач.Роналдо ще се разиграе и ще изоре терена.Твърда победа за моят фаворит със 2-0.Французите ще оплетат краката от притеснение.По принцип е редно те да станат шампиони и да успокоят малко националното си самочувствие предвид тези атаки към тях от мюсюлманската сган.

Потребителски аватар
Аврамов
Мнения: 451
Регистриран на: 31 юли 2014 15:52
Контакти:

Re: Евро 2016 | ФИНАЛ: Португалия - Франция / 10.07 / 22:00ч

Мнениеот Аврамов » 10 юли 2016 12:48

Приятелю докторе,

Германия действително игра под възможностите си в мача срещу Франция и с тотално осакатен състав. Въпреки това обаче немците надиграха франсетата, владееха повече топката, създадоха повече чисти положения, отправиха повече точни удари във врата и дори уцелиха греда. Но какво повече да направиш срещу един равностоен като цяло съперник, след като съдията те закопава с абсолютно пресилена дузпа в 46 мин., а след това и с нередовен втори гол? Едва ли има отбор в света, който не би се сринал при подобни обстоятелства, но немците се държаха до последно на ниво и в последните минути имаха няколко чисти положения, а вероятно и дузпа срещу Лерой Зане, въпреки че французите се уплашиха и не повториха ситуацията. За мен Германия и Италия бяха най-добри на това първенство.
Колкото до мача довечера, очаквам Португалия да надиграе французите тактически и да победи, но дали ще може да победи мафията УЕФА дълбоко се съмнявам, щом германците не успяха.

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8885
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Евро 2016 | ФИНАЛ: Португалия - Франция / 10.07 / 22:00ч

Мнениеот bilyaletdinov » 10 юли 2016 12:55

Аврамов написа:Приятелю докторе,

Германия действително игра под възможностите си в мача срещу Франция и с тотално осакатен състав. Въпреки това обаче немците надиграха франсетата, владееха повече топката, създадоха повече чисти положения, отправиха повече точни удари във врата и дори уцелиха греда. Но какво повече да направиш срещу един равностоен като цяло съперник, след като съдията те закопава с абсолютно пресилена дузпа в 46 мин., а след това и с нередовен втори гол? Едва ли има отбор в света, който не би се сринал при подобни обстоятелства, но немците се държаха до последно на ниво и в последните минути имаха няколко чисти положения, а вероятно и дузпа срещу Лерой Зане, въпреки че французите се уплашиха и не повториха ситуацията. За мен Германия и Италия бяха най-добри на това първенство.
Колкото до мача довечера, очаквам Португалия да надиграе французите тактически и да победи, но дали ще може да победи мафията УЕФА дълбоко се съмнявам, щом германците не успяха.


Германия били с осакатен състав :lol: :lol: :lol: А Италия с с какъв отбор едва не ги отстрани :lol:

Твърдо за Франция. Показват характер момчетата, имаше няколоко момента, в които можеха да се пречупят, но устояха. Дешан е изградил отбор този път. Много правилно за климата в отбора беше да разкарат арабина.
Португалия си стигна по терлици на финала, което за мен показва колко слаб е този формат, в който 3ия отбор получава по-голямо предимство спрямо първия в групата. Това е положението, пък и на Ронката много ще му дойде с връзвацията тая година ;)


И този път ще победиш шампионе!


Върни се в “Euro 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта