8 Кръг/ Берое-ЦСКА /02.09.2023/ 21:15 ч.

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Mitata
Мнения: 6654
Регистриран на: 13 юни 2016 12:13
Контакти:

Re: 8 Кръг/ Берое-ЦСКА /02.09.2023/ 21:15 ч.

Мнениеот Mitata » 03 сеп 2023 11:58

danko_sot написа:Дали?!?!
Колко бързо забравяме всичко...... И една хубава победа е способна да заличи всичко!
Даже и тоя Кюстендилеца е написал някакви екзалтирани постове ....
А реално промяна вътре в клуба няма. Всичко си е по старому. Никой не знае какво се случва, кой за какво отговаря, кой дава парите за трансфери, кой селектира играчите и т. н.
И какво ни остава накрая освен да се радваме на второто или третото място?!?! :idea:


Ако отборът вървеше добре нямаше да ме интересува кой за какво отговаря в ЦСКА. Не че и сега се интересувам особено. Е, ако изпадне информация по въпроса, ще я прочета, нищо повече. Очевидно нещо куца в организацията, защото финанси има, а резултатите с малки изключения отсъстват.

Между другото да има развитие по въпроса със стадиона? Не че очаквам такова. Сетих, че преди години Гришата предлагаше да купи терен, където да вдигне новия ни стадион. Предимството бе, че ставаме абсолютно независими от разни чиновници, мразещи ЦСКА и спорта. Дали няма да е по-удачно да се върнем на този вариант, защото имам чувството, че и след 10 години ще продължаваме да играем на опасния за зрители и футболисти стадион "Българска армия"? Ясно е, че ЦСКА е кръвно свързан с армията, но времената се менят, а ние продължаваме да играем на стадион, който не отговаря на нашите нужди и претенции.
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!

CSKArforever
Мнения: 241
Регистриран на: 03 фев 2020 21:16
Контакти:

Re: 8 Кръг/ Берое-ЦСКА /02.09.2023/ 21:15 ч.

Мнениеот CSKArforever » 03 сеп 2023 12:11

От началото на сезона сме пълна трагедия, баш срещу Берое се развихряме :) . Случайност, или джуджи го е купил? Дано да е първото!

Без значение от това обаче, аз оставам песимистично настроен. Всеки път в последните 7 години, когато нещата изглежда, че потръгват и започнем да мечтаем, биваме приземени много тежко. Помня какъв оптимизъм цареше след силните начални месеци на Бруно, или след спечелването на купата с Пенев. Сходни настроения бяха и след класирането в групите и победата срещу Лудогорец в последния мач от есенния полусезон при Стойчо Младенов. Готвехме се за шампиони и със Стамен Белчев, когато играеха Десподов, Каранга, Бодуров, Тиаго... За съжаление всеки наш подобен "възход" биваше бързо потушен с идването на пролетния полусезон или започването на новия, когато необяснимо за мен, настъпваше някакъв тотален хаос в играта и изпадахме в криза.Изключение не направи и отборът на Саша, който беше набързо изритан и заменен с карикатурата Джон Смит.

Намираме се в един безкраен кръговрат на посредственост и подобни "временни възходи", които не са достатъчно трайни, за да запазим ниво, да надградим и да се превърнем в един трайно стойностен отбор. Редуваме си силен със слаб полусезон и това е.

На линия
Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3626
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 8 Кръг/ Берое-ЦСКА /02.09.2023/ 21:15 ч.

Мнениеот danko_sot » 03 сеп 2023 12:32

CSKArforever написа:
Намираме се в един безкраен кръговрат на посредственост и подобни "временни възходи", които не са достатъчно трайни, за да запазим ниво, да надградим и да се превърнем в един трайно стойностен отбор. Редуваме си силен със слаб полусезон и това е.


Така е. И бих допълнил- Намираме се в Република България все пак. Тук всичко е от ден до пладне. Единствено Лудогорец имат някаква по дългосрочна стратегия на развитие. Всички други са леш и карат сезон за сезон. По този начин веднъж на 7-8 години звездите се нареждат и с късмет тук-там може да се направи някое добро представяне в европейските турнири. Много е тежко и трудно да се излезе от тая матрица, в която сме, защото тя е погълнала целият ни футбол.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

На линия
Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3626
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 8 Кръг/ Берое-ЦСКА /02.09.2023/ 21:15 ч.

Мнениеот danko_sot » 03 сеп 2023 13:04

Иначе за мача снощи може доста позитиви да се извадят. Но най-важният е, че най-после се намери подходящата система за тези играчи. Мисля, че този ромб или диамант, както го наричат в средата, ще е основната ни схема този сезон. До този момент се лутахме между 3-5-2, 3-4-3, 4-1-4-1, 4-2-3-1 и други схеми, но никоя не беше сполучлива.
И сега следва малко логично мислене ;)
Как трябва да се правят според мен трансферите в клуб като ЦСКА?!
Треньорското ръководство преценя в какви формации ще играе отбора през сезона. Примерно: 1. основна схема: 4-1-2-1-2 (ромб), резервни схеми: 3-5-2 и 3-4-3 и евентуално 4-4-1-1 (с крила, но не е подходяща с наличните играчи).
Едва след това започват трансферите. Видно е, че ако съм прав, и този сезон ще играем без типични крила. Следователно не ни трябват такъв тип играчи, въпреки че този Светослав Иванов е възможно да може да играе като полузащитник в схема ромб, но аз няма как да знам при положение че не съм го гледал достатъчно. В ромба в центъра са четирима полузащитници- един дефанзивен (Юга) , двама от лявата и от дясната страна Линдсет и Кареасо и един на върха на ромба- Хайнц. В момента на пейката имаме само Шопов, който може да играе в ромб на мястото на Кареасо или Линдсет. Туфегджич не става според мен. Чорбаджийски не го пускат в първия състав въобще. Следователно имаме нужда не от крило или нападател, а от вътрешни халфове, които да могат да играят успешно в ромб. Трябва да са бързи, повратливи, да умеят да пресират и да играят в атака и в защита и да движат бързо топката. Принципно възможно е Светослав Иванов да може да играе на такава позиция, както го прави Кареасо, но ако е типично крило това ще е поредният ни сгрешен трансфер. Поне до следващият треньор, който може да играе схема с крила.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6065
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: 8 Кръг/ Берое-ЦСКА /02.09.2023/ 21:15 ч.

Мнениеот MASTER_COOL » 03 сеп 2023 16:37

Станислав Иванов? Дали има и 1% истина в тези слухове ?
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

На линия
Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3626
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 8 Кръг/ Берое-ЦСКА /02.09.2023/ 21:15 ч.

Мнениеот danko_sot » 03 сеп 2023 18:32

[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: danko_sot, soilwork, W84me и 33 госта