3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
volf
Мнения: 1641
Регистриран на: 24 сеп 2012 21:20
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот volf » 24 апр 2017 13:36

Red_Neck написа:
Dachi написа:По твойта логика, ако започне да го дърпа за фанелката извън наказателното и нападателя продължи и падне в наказателното е дузпа?

Много ясно!
Четете бе хора! Само с писане не става ....

За ситуацията снощи, аз не мога да преценя със сигурност дали е дузпа или не е. Факт, че съдията зад вратата сигнализира, а той имаше добър поглед върху ситуацията, но едва ли можеше да прецени хоризонталната линия на нак. поле.
На мен в реално време ми се видя, че ръката е вън, но в посока тъча, .... след няколко повторения се оказа, че съм сгрешил.
Гледах го 10 пъти вече и оставам с впечатлението, че имаше .... носена топка, ... не беше само чукване в ръката ;)

Вие сте привързани към максимата, че една лъжа повторена 100 пъти, става истина?!
От практиката те уведомявам, че ако проявите достойнство в някой случай, няма да се гътнете!
Колкото и да Ви е наплашил Гришата, все пак вероятно сте забелязали, че е висок лев и двадесет и тежи делено на три. Един път годишно се ще намерите вратичка да си помислите и нещо различно от указаното!
Този паралелен Гриша-свят в който живеете може да е забавен, но не Ви е лесно!

Потребителски аватар
volf
Мнения: 1641
Регистриран на: 24 сеп 2012 21:20
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот volf » 24 апр 2017 13:42

vaskonti написа:
volf написа:
redhooligan написа:Аз съм дал стоп кадър от идеална позиция без да имам техниката на Диема Кировска. Сега погледни снимката и ми кажи къде се намира играча на Лудогорец и топката къде го удря? Хайде малко се стегнете. По класния отбор сте,но стига сте разчитали само на съдийте за да побеждавате в нашето първенство. Какво ще кажеш за миналия мач за гола от засада и там ни е подпрял съдията? Може би като легнахте на Дунав и си взехте някой друг лев от тото-то и тогава съдията е бил виновен? Кога ще започнете да пускате Българи да играят за вас? Или 10 бразилци и 1 негър са достатъчни.
P.S. Близнака го не броя за Българин, той е гражданин на България,но от ромски произход :)

Не е идеален стоп кадъра ти, но и от него става ясно! - Виж сенките на футболистите и ще разбереш къде са позиционирани?!

Няма значение дали защитника влиза в полето, има значение къде е топката и ръката. Защитника може да не влиза с крака, но ръката и топката могат да са вътре и това е достатъчно. А чегвъртия съдия е тъкмо на най-доброто място за такава преценка. Освен това прибраната ръка би важала при шут срещу нея, а в случая защитника просто си повежда топката и с това сериозно повлиява на ситуацията. Дузпата може да не е категорична, но има достатъчно основания да се отсъди. Това е едно от положенията, при които каквото и да се отсъди все ще е правилно и все ще има недоволни.

Кажи ми откровено - Вярваш ли си?!
Какво общо има със ситуацията цялото ти това тълкувание?

Потребителски аватар
Долно уйно
Мнения: 5222
Регистриран на: 14 фев 2010 17:28
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот Долно уйно » 24 апр 2017 13:45

Явно снощи много бързо сте сменили канала за да гледате Ел Класико.
От студиото с помощта на софтуер направиха графика, на която перфектно се вижда, че играта с ръка на защитника на Лудогорец е на около един метър извън наказателното поле.
Пародийна Перуканова Лига a.k.a. ППЛ, Made in Bulgaristan

Потребителски аватар
Долно уйно
Мнения: 5222
Регистриран на: 14 фев 2010 17:28
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот Долно уйно » 24 апр 2017 14:02

Red_Neck написа:Гледах го 10 пъти вече и оставам с впечатлението, че имаше .... носена топка, ... не беше само чукване в ръката ;)

Какво, като има носене?
Да разбирам ли, че ако хванеш с ръка топката в наказателното поле и я изнесен извън него не се отсъжда дузпа?

Тук след всеки мач пренаписвате футболните правила.
Пародийна Перуканова Лига a.k.a. ППЛ, Made in Bulgaristan

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот vaskonti » 24 апр 2017 14:19

volf написа:
vaskonti написа:
volf написа:
redhooligan написа:Аз съм дал стоп кадър от идеална позиция без да имам техниката на Диема Кировска. Сега погледни снимката и ми кажи къде се намира играча на Лудогорец и топката къде го удря? Хайде малко се стегнете. По класния отбор сте,но стига сте разчитали само на съдийте за да побеждавате в нашето първенство. Какво ще кажеш за миналия мач за гола от засада и там ни е подпрял съдията? Може би като легнахте на Дунав и си взехте някой друг лев от тото-то и тогава съдията е бил виновен? Кога ще започнете да пускате Българи да играят за вас? Или 10 бразилци и 1 негър са достатъчни.
P.S. Близнака го не броя за Българин, той е гражданин на България,но от ромски произход :)

Не е идеален стоп кадъра ти, но и от него става ясно! - Виж сенките на футболистите и ще разбереш къде са позиционирани?!

Няма значение дали защитника влиза в полето, има значение къде е топката и ръката. Защитника може да не влиза с крака, но ръката и топката могат да са вътре и това е достатъчно. А чегвъртия съдия е тъкмо на най-доброто място за такава преценка. Освен това прибраната ръка би важала при шут срещу нея, а в случая защитника просто си повежда топката и с това сериозно повлиява на ситуацията. Дузпата може да не е категорична, но има достатъчно основания да се отсъди. Това е едно от положенията, при които каквото и да се отсъди все ще е правилно и все ще има недоволни.

Кажи ми откровено - Вярваш ли си?!
Какво общо има със ситуацията цялото ти това тълкувание?

Ако за теб това са два метра - http://www.vbox7.com/play:fa03dddcc4&start=30 значи имаш голям проблем. Аз виждам, че с десния крак Паломино вече е подминал ъгъла на полето и при това положение къде ли се намира ръката и топката. Не знам какви графики трябва да начертаеш, че да го изкараш 2 метра назад.
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот vaskonti » 24 апр 2017 14:22

Долно уйно написа:
Red_Neck написа:Гледах го 10 пъти вече и оставам с впечатлението, че имаше .... носена топка, ... не беше само чукване в ръката ;)

Какво, като има носене?
Да разбирам ли, че ако хванеш с ръка топката в наказателното поле и я изнесен извън него не се отсъжда дузпа?

Тук след всеки мач пренаписвате футболните правила.

Напротив, дузпа се отсъжда. Отчита се мястото, което облагодетелства най-много нападателя - при продължително дърпане нарушението се свири в най-крайната достигната точка, а не в началото. Ако защитника вземе топката с ръце и я занесе в тъч, не се свири тъч, а дузпа.
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

Потребителски аватар
Долно уйно
Мнения: 5222
Регистриран на: 14 фев 2010 17:28
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот Долно уйно » 24 апр 2017 14:35

Ако ми кажеш сега защо правиш аналог между две различни нарушения ще съм благодарен.

Игра с ръка е един вид нарушение
Спъване е друг вид
Задържане е трети вид
и т.н.
Пародийна Перуканова Лига a.k.a. ППЛ, Made in Bulgaristan

Потребителски аватар
Долно уйно
Мнения: 5222
Регистриран на: 14 фев 2010 17:28
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот Долно уйно » 24 апр 2017 15:12

Прекрасна гледна точка, но ми е интересно, защо се пускат снимки само от камерата зад вратата :lol:

Изображение
Изображение
Пародийна Перуканова Лига a.k.a. ППЛ, Made in Bulgaristan

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот vaskonti » 24 апр 2017 15:22

Долно уйно написа:Ако ми кажеш сега защо правиш аналог между две различни нарушения ще съм благодарен.

Игра с ръка е един вид нарушение
Спъване е друг вид
Задържане е трети вид
и т.н.

Би трябвало да е очевидно...
Спъването е еднократно действие. След него нападателя може да залита още 5 метра и да падне, но нарушението се връща назад. НО, забележи - ако нападателят не падне, а продължи, се свири авантаж. Това е важен ключов момент, защото....

Едно задържане може да продължи 20-30 метра и ако нападателя все пак успява да има предимство, то не се свири нищо докато 1.той не се отскубне и в този случай аватажът, пуснат още от първото задържане продължи или 2. нападателят в крайна сметка падне или спре и в този случай нарушението е там, където е паднал, тоест където авантажът вече не действа. В противен случай се облагодетелства този, който извършва нарушението, а не потърпевшия.

Подобна е логиката при игра с ръка - има разлика между удар по топката с ръка и носена топка. В конкретния случай говорим за носена топка и след като по време на ”носенето” имаме застъпване на полето, значи се гледа кое отсъждане не ощетява нападението.

С две думи - при моментни нарушения, като спъване или удар, мястото на наказателния е на точката, където са извършени. При продължителни нарушения, като продължително дърпане и носена топка, мястото на наказателния удар е най-далечното(или най-изгодното) достигнато от нападателя. Целта е да се компенсира ощетената страна, а не да се намали тежестта на нарушенията.

Каква логика има в това, ако защитника дърпа 20 метра нападателят, като последните 5 да са в наказателното поле, съдията да върне нарушението обратно 20 метра назад? Грешка ли ще е ако свири дузпа? Същата е логиката и с носената топка - няма значение дали са 20 метра или 20 сантиметра.
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот vaskonti » 24 апр 2017 15:25

Долно уйно написа:Прекрасна гледна точка, но ми е интересно, защо се пускат снимки само от камерата зад вратата :lol:

Изображение
Изображение

Защо не пуснеш кадър и от момента, който съм ти дал по-горе? Нали това ти казвам - тук имаме носена топка, не просто удар. Да не говорим, че на първата снима топката е още на крака на Десподов. Какво точно ни казваш с нея, ти си знаеш.
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта