Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12709
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот BRF » 08 май 2024 12:09

peliforewer написа:
BRF написа:
djd написа:
Ozzimozzi написа:От позицията на времето ще може да се направи по-трезва оценка на управлението на Ганчев. Ако нещата със стадиона станат и той бъде завършен, дори само това да е неговият принос, за мен управлението ще е успешно. Времето ще покаже.

И сега може да се направи трезва оценка.
От спортно-техническа страна не съм особено доволен от неговото управление. Тези безумни смени и назначения на треньори, хаотично привличане на футболисти не доведоха до изграждане на отбори, то нямаше и как тази политика да доведе до това. Ние бяхме спаринг партньор на делиорманци. За мен винаги ще остане съмнение дали тази политика не е била целенасочена, дали не е имало поставено такова условие - да не ставаме шампиони.
Откъм клубна страна има един все още спорен въпрос. Можеше ли стария клуб да бъде спасен изобщо? Ако не, то това, което направи Гришата, си заслужава големи почести. Купи емблемата, плати спортните дългове на старото дружество, новото е признато от ФИФА за спортен наследник на старото, няма дългове към държавата и към служители, играчи, треньори.

Трудно някой може да отговори,но по-скоро твърдо към НЕ е моя отговор!Който си спомня онези години ,трябва да помни и всичката борба която се хвърли от всички нас!Как всички ни призоваваха да отидем във В група за да изчистим дълговете и как под давлението на феновете го направихме!Гордо си стояхме зад ЦСКА и във В група!Оказа се една голяма лъжа това,за БотевЪ например можеше да се смени дружеството и да започне от В група,на нас не ни позволиха да го сменим!После като спечелихме промоция за Б група се оказа,че няма да ти допуднат с това дружество защото има задължения!Това беше плана за убийството на ЦСКА!Когато се пуснаха документи за фарит на дружеството и синдика даде време за предавяване на претенци 141 човека го направиха!Отделно от това много не го направиха и търсиха права през ФИФА и понеже ЦСКА си е ЦСКА миналата година и на тях се платиха 3 или 4 милиона!Просто ако не се бе минало през закриване на това дружество ,винаги щеше да изскача някой да иска нещо!Просто това беше целта на хората на простия селяндур-комплексар ББ простото говедо и поставените му лица пияните титани!

Някои много бързо забравиха как се сменяха правилниците за да може новото дружество ЦСКА да не започва от В група, а от Б окръжна, как се забраняваше на ЦСКА във В група да играе по едно и също време с отборите от А група защото феновете гледаха Канал 3, а не платените тв на Домусчиев.

Много хора забравиха много неща които се случиха от 2008 до 2016 ,аз не съм!

gihuelo
Мнения: 5820
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот gihuelo » 08 май 2024 12:31

ЦСКА обмисля големи промени и в детско-юношеската си школа, научи БЛИЦ. Най-вероятно рокади ще има при треньорите, които водят различните възрастови формации.

Особено е голям проблемът при отбора на ЦСКА U15, който се представя далеч от поставените цели и задачи, характерни за „армейския“ клуб. Тимът едва крета на фаталното 13-о място, където е само на една точка от зоната на изпадащите. Има пет поредни загуби в последните пет мача, едната от които е 0:5 от Лудогорец в Разград.

Треньор на родените през 2009 година момчета е Росен Стоянов. Родители твърдят, че е имало период, в който наставникът „забравял“ да ходи на работа и да води тренировките. Това се повторило три-четири пъти.

Други са на противоположното мнение: "Росен е изключително принципен и притежава необходимия лиценз. Обвиняват го в нечувана глупост. В нещо, което не е присъщо за него".

Почти сигурно обаче ще се стигне до неговата раздяла след края на сезона. Особено при положение, че ЦСКА изпадне.

Отборите U16 и U17 от „червената“ академия не са толкова зле в класирането, но са далеч от първото място. U16 е трети, но на цели 17 точки от върха, окупиран от Лудогорец. U17 пък е пети.

Юношите старша на ЦСКА, родени през 2006 година, са единственият лъч на надеждата, след като се класираха на финала за Купата на БФС. Те ще спорят за трофея със Септември.

Децата на ЦСКА, родени 2010 година, отпаднаха на четвъртфиналите на същия турнир от Лудогорец.

Източници във футболните среди твърдят, че предстои сериозен разговор и с шефа на академията Костадин Ангелов. Те не изключват вероятността и тук да има рокада, въпреки че засега от Борисовата градина твърдо стоят зад него. Казано метафорично - Лаптопа работел нормално и не забивал. Засега... За разлика от U16, 17 и особено 15. И изниква въпросът дали все пак ЦСКА няма да си смени лаптопа.. БЛИЦ СПОРТ
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Росен Стоянов дойде август месец миналата по някакъв начин от Витоша Бистрица заедно с няколко момчета от там.
Не знам на кой е бил избор и какво са видяли в него но след девет месеца работа се борим да не изпаднем при U-15.
Последна промяна от gihuelo на 08 май 2024 13:04, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3801
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот ivo55 » 08 май 2024 13:01

peliforewer написа:Учудвам се, че фенове на ЦСКА не са наясно, че Гриша Ганчев и сега Фондацията използват името на Христо Стоичков като реклама за ЦСКА и затова са му дали тези 20% от акциите.Собствениците ползват името и популярността на един от най-големите футболисти в света, те не чакат финансиране от Ицо.Тази пресконференция не роди сензации, но отговори на въпросите които на този етап ни вълнуват, реконструкцията на Армията, ще остане ли Стамен Белчев треньор, ще има ли най-после нормална селекция в ЦСКА, какво ще стане с детско-юношеските формации на клуба, успокоиха се служителите, че съкращения няма да има.Някои искаха по-голяма представителност на пресконференцията от страна на клуба, но да не забравяме, че Ганчеви се оттеглиха преди броени дни и нещата в ЦСКА сега се напасват.Да се надяваме, че след края на шампионата ще се внесе повече конкретика за бъдещето на ЦСКА, но не вярвам някой който другата седмица ще внесе 28 млн.лв и то 10 месеца преди крайния срок от името на ЦСКА за да се продължи строежа на Армията да не е със сериозни намерения за бъдещето на клуба.А не знам как въобще може да се говори за ДП и ББ когато се говори за ЦСКА, ако тези двамата имаха нещо общо с ЦСКА досега вече Армията щеше да е почти построена, а не някакъв си мишок от Красна поляна или Красно село да се прави на интересен.Ако следите как се случват нещата при Левски ще си отговорите на много въпроси сами.Навремето Иво Тонев изненада дори и Батков като заяви, че започва ремонт на Герена и за два месеца беше подготвена цялата документация, бяха намерени строителни фирми които да работят без пари.Когато се появи Диксън в Левски, ББ изненадващо вкара Левски на челно място в списъка за отдаване на 35 годишна безплатна концесия, а Сираков заяви на Могилката, че Левски трябва да си вземе стадиона на концесия за да се случи проекта и си позволи да заплаши институциите които решават това.След като Диксън си би камшика и не се виждаше как Сираков ще намери балами да му строят без пари концесията беше смачкана.След като стана ясно, че въпреки дългите години спънки, доноси и бюрокрация ЦСКА ще прави нов стадион Сираков веднага проплака, че и Левски трябва да има нов стадион и затова през февруари създадоха дружество за строеж на нов стадион.За да задвижат започването на строеж на Г.Аспарухов Областната управа светкавично прехвърли комплекс Г. Аспарухов на Общината и през април комплексът стана общинска собственост.Само, че тук Левски удариха на камък и си вкараха автогол, те не отчетоха, че в Общината вече са други хора и сега ще им се наложи да плащат наем за стадиона https://btvsport.bg/bgfootball/levski-b ... erena.html. Позволих си да Ви занимавам подробно с тези неща за да разберете как институциите решават казуси свързани с ЦСКА и Левски.

Само в България собственост се обвързва с даване на пари. В нормалните държави по принцип е обратното :mrgreen: .

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3801
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот ivo55 » 08 май 2024 13:08

danko_sot написа:Само да ви кажа- Който завърши стадиона накрая, той ще обере лаврите. Тва, че Гришата се бил преборил за построяването му много бързо ще се забрави, а и в крайна сметка по-важното е да се направи самото построяване, отколкото да се извоюва правото му, въпреки че не отричам трудностите и борбата и за последното.

Факт е, че последната почти година след идването на НЕМ клубът изглеждаше като безпилотен летящ обект и аз съм го писал това нещо няколко пъти, задавайки въпроса: Има ли пилот в самолета?

Определено липсваше твърда ръка в ЦСКА и тя липсва от много време и това също съм го писал доста пъти тук. ЦСКА има нужда от лидери в управлението и от силни хора, но отгоре на пирамидата трябва да има един главнокомандващ, който много добре да знае какво прави. Това може да е само или Собственика или човек, на който той е поверил тази роля и му има пълно доверие, независимо дали ще се води президент или главен мениджър. В противен случай ако се остане в сегашната структура с неясни функции и управленска йерархия, ще има проблеми. Иначе е ясно, че в момента Стоянчо има най-голямата власт, макар и скрита засега.

За мен ГГ е затворена страница. Не виждам кой знае какъв смисъл да го коментираме толкова.

По-интересно е какви ще са действията на новото ръководство сега. Сам Фичо каза, че съставът е силно разбалансиран, което пречи на отборът да се представя на ниво.

Доста ще е трудно да решат за някои играчи според мен, но..... дори и да има грешки, трябва да се вземат решения.

За мен лично Матай даде доста, но над 30 с операция на връзки и при наличие на Кордоба, на холандеца спокойно може да не се предложи договор.

Бусато явно остава.

За Махмутович казаха, че той не е доволен и ще напусне. Иначе за резерва е перфектен.

Християн трябва да е новият капитан!

Турицката трябваше още миналия сезон да го шитнат някъде.

Каранги-маранги, Асприли и т.н. по-скоро ще бъдат разкарани.

Мисля, че и Юга по-скоро ще бъде продаден, който да е треньор. Новият гамбиец, който се спряга, може да направи тандем със Скаршем или друг.

На Кареасо ще се търси нова роля, въпреки че се представя в последно време добре в средата.

Ще се залага на повече българи със сигурност, особено по крилата се очертава това. Йорданов от Пирин, другото крило, което ни вкара гол, Стойчев ще се възстанови. Някои от Антонов, Чорбаджийски и Папазов може да получи шанс.

На 99 процента очаквам Любо Пенев начело следващия сезон.

Това е малко като да се пребориш да се ожениш за някаква булка, ама детето да го е избачкал някой друг :)

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3680
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот danko_sot » 08 май 2024 15:22

ivo55 написа:
danko_sot написа:Само да ви кажа- Който завърши стадиона накрая, той ще обере лаврите. Тва, че Гришата се бил преборил за построяването му много бързо ще се забрави, а и в крайна сметка по-важното е да се направи самото построяване, отколкото да се извоюва правото му, въпреки че не отричам трудностите и борбата и за последното.

Факт е, че последната почти година след идването на НЕМ клубът изглеждаше като безпилотен летящ обект и аз съм го писал това нещо няколко пъти, задавайки въпроса: Има ли пилот в самолета?

Определено липсваше твърда ръка в ЦСКА и тя липсва от много време и това също съм го писал доста пъти тук. ЦСКА има нужда от лидери в управлението и от силни хора, но отгоре на пирамидата трябва да има един главнокомандващ, който много добре да знае какво прави. Това може да е само или Собственика или човек, на който той е поверил тази роля и му има пълно доверие, независимо дали ще се води президент или главен мениджър. В противен случай ако се остане в сегашната структура с неясни функции и управленска йерархия, ще има проблеми. Иначе е ясно, че в момента Стоянчо има най-голямата власт, макар и скрита засега.

За мен ГГ е затворена страница. Не виждам кой знае какъв смисъл да го коментираме толкова.

По-интересно е какви ще са действията на новото ръководство сега. Сам Фичо каза, че съставът е силно разбалансиран, което пречи на отборът да се представя на ниво.

Доста ще е трудно да решат за някои играчи според мен, но..... дори и да има грешки, трябва да се вземат решения.

За мен лично Матай даде доста, но над 30 с операция на връзки и при наличие на Кордоба, на холандеца спокойно може да не се предложи договор.

Бусато явно остава.

За Махмутович казаха, че той не е доволен и ще напусне. Иначе за резерва е перфектен.

Християн трябва да е новият капитан!

Турицката трябваше още миналия сезон да го шитнат някъде.

Каранги-маранги, Асприли и т.н. по-скоро ще бъдат разкарани.

Мисля, че и Юга по-скоро ще бъде продаден, който да е треньор. Новият гамбиец, който се спряга, може да направи тандем със Скаршем или друг.

На Кареасо ще се търси нова роля, въпреки че се представя в последно време добре в средата.

Ще се залага на повече българи със сигурност, особено по крилата се очертава това. Йорданов от Пирин, другото крило, което ни вкара гол, Стойчев ще се възстанови. Някои от Антонов, Чорбаджийски и Папазов може да получи шанс.

На 99 процента очаквам Любо Пенев начело следващия сезон.

Това е малко като да се пребориш да се ожениш за някаква булка, ама детето да го е избачкал някой друг :)


E да де, ама аз доколкото разбрах другата седмица от "Спорт и .................................." се внасяли някакви си 26 млн за стадиона или колко там бяха :idea: :!: :?:

Гришата дали щеше да ги внесе тия пари, хм........... :roll:
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

gihuelo
Мнения: 5820
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот gihuelo » 08 май 2024 20:06

Втора лига ще претърпи промени, като дублиращите отбори на ЦСКА-София и Ботев (Пловдив) ще попълнят групата до 20. От БФС разкриха, че е имало вариант за две групи от по 12 отбора, но предложението е било отхвърлено. Два клуба от Втора лига ще влизат директно в елита и други два ще играят бараж срещу отборите на 13-о и 14-о място в долната осмица в Първа лига.


Нашия дубъл играеше във Б група и не разбрах причината поради която беше изваден доброволно от там.
Удобно е и за юношите които не получават достатъчно шанс в А отбора, както и за контузени и за такива които не са попаднали в групата за даден мач.
Примерно Канцлера вместо да го пращаме по Босна спокойно може да цъка в Б група.
Разбира за такъв отбор трябват и още финанси.

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3680
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот danko_sot » 08 май 2024 20:11

Red_Neck написа:
danko_sot написа:.......
На 99 процента очаквам Любо Пенев начело следващия сезон.

Чудесно!
5-ти път, майка и баща! :))))
Явно мотиката ще я настъпваме докато се счупи сапа ;)))))



Кой друг от треньорите в България е по-подходящ от него?
Трябват ни лидери, не послушковци и мишоци!
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6107
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот MASTER_COOL » 08 май 2024 20:59

Любо е силен първите 3,4 месеца, след това влиза в конфликт с играчи и ръководители и всичко приключва
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3801
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот ivo55 » 08 май 2024 21:13

С ръководителите, които визираш, всеки от треньорите с характер влезе в конфликт.

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3680
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот danko_sot » 08 май 2024 21:31

Има го тоя риск с Любо, да. Но и с други треньори ще има рискове. А пък може и ръководството да е имало вина при някое от напусканията му.
Освен това му е крайно време да улегне на Любо. Тая година изкара цял сезон в Хебър без скандали и простотии.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта