2 Кръг/ ЦСКА - Крумовград /21.07.2023/ 21:15 ч.

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3736
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 2 Кръг/ ЦСКА - Крумовград /21.07.2023/ 21:15 ч.

Мнениеот danko_sot » 23 юли 2023 14:29

Ясно е, че Илич се почувства застрашен след само един разочароващ мач в Пазарджик и затова се застрахова за втория мач с това 3-5-2. Аз го разбирам, в ЦСКА никой не чака и всеки гледа да спаси кожата. Но за собствениците и феновете ще бъде много важно през този сезон да видим развитие в играта на тима и тактическата вариативност. С това 3-5-2 ЦСКА не може да се развие. Да може да сме малко по-добри от миналия сезон с новите играчи, но пак ще разчитаме на минимални победи и най-вероятно ще са голяма рядкост мачовете, в които ЦСКА ще доминира явно над съперниците и ще показва красива и резултатна игра.
В същото време Лудогорец, който страдаше първите два мача, направи два-три силни трансфера и веднага състава им се избистри. Това е, защото те имат облик и стил и новите играчи веднага запълват липсващите места в пъзела. И за жалост ми се струва, че тази година делиорманци ще бъдат по-силни от предходната. Така че ние ако не подобрим много играта и стила си, титла пак няма да видим в края на сезона.
Иначе е хубаво е да имаме поне две тактически постройки, в които да можем да играем, но засега само това 3-5-2 като че ли върши работа. Играчите са често ротирани, постовете им също биват променяни и в крайна сметка ние не можем да кажем, че имаме ясно изразен облик, както Лудогорец и дори Левски.
С оглед на всички тези ротации и превключване на стиловете от 4-1-4-1 в подготовката и взимане на играчи за новата постройка и преминаване сега към 3-5-2, а и неясно бъдеще как точно ще продължим да играем е трудно да се определи и какъв тип точно играчи ни трябват, ако селекцията продължи. Все си мисля, че от настоящата перспектива най-много се нуждаем от още един дефанзивен халф, но поливалентен, който е добър и в защита и в атака, така че когато го поставим до Линдсет те двамата да могат да се справят в средата, поделяйки си работата в двете фази на играта. Тогава Хайнц ще бъде малко по-освободен в атака, Кареасо ще може да мине на крилото, защото преди да дойде при нас той номинално си е бил най-вече крило. Асприля и Шагоян също могат да бъдат ползвани там, а ще се отворят шансове и за Антонов. В атака сме обезпечени, там просто трябва играчите да се стегнат и да покажат сериозно отношение и постоянство.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
kolokolo
Мнения: 1571
Регистриран на: 24 май 2009 14:29
Контакти:

Re: 2 Кръг/ ЦСКА - Крумовград /21.07.2023/ 21:15 ч.

Мнениеот kolokolo » 23 юли 2023 15:18

danko_sot написа: С това 3-5-2 ЦСКА не може да се развие.

Маса топотбори играят 3-5-2 , само на нашите кръчмарски специалисти не ги кефи . За нас тази схема дава най-добри резултати , последната година го показа . Няма смисъл да сменяш нещо което работи .
realno написа:
ЦСКА се шегуват на една наша нормална загуба...

Евроидиот Подуене - Хамрун Спартанс(Малта) 2:6
Нормално .

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3736
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 2 Кръг/ ЦСКА - Крумовград /21.07.2023/ 21:15 ч.

Мнениеот danko_sot » 23 юли 2023 16:25

Ако играем само някои мачове 3-5-2 аз нямам проблем. Въпросът е, че не трябва тази схема да ни е основна, а камоли да играем само с нея по няколко причини:.
Селекцията е правена за друга схема на игра. Доказателство са мачовете от подготовката, където играхме с друга тактическа постройка, купено крило в лицето на Асприля, къс състав за 3-5-2 (имаме четирима цз от играещи 3 титуляри).
Другото, което е, че преди ококо 2 години при нас дойде един много качествен според мен треньор, който залагаше изцяло на 3-5-2 и би Рома с тази схема. Само че и тогава имаше други играчи в състава, които нямаше как да получат шанс при тази формация, което водеше до тяхното обезценяване, а знаем каква беше политиката на Ганчев тогава. И този треньор много скоро си отиде.
Освен това има мнения, че тази схема срещу много затворени тимове не е толкова подходяща. Да, бихме Рома с нея, ама като ти забъркат някой бетон не е лошо да отвориш играта и по крилата.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

sly
Мнения: 387
Регистриран на: 19 фев 2012 19:32
Контакти:

Re: 2 Кръг/ ЦСКА - Крумовград /21.07.2023/ 21:15 ч.

Мнениеот sly » 24 юли 2023 00:28

И все пак в сравнение с мача срещу Хебър бяхме доста по-добре ,на отбора малко му липсва играч като Маурисио Гарсез, това бразилче понякога го плюехме ,но изнасяше много топки напред. Сега да се надяваме че отдясно Асприля ще влезе в час по скоро за да уплътни и десния фланг. От ляво Санянг добре си върши работата. Класата я имаме остава малко да вдигнат темпото и нещата ще се получат.
Само ЦСКА

sly
Мнения: 387
Регистриран на: 19 фев 2012 19:32
Контакти:

Re: 2 Кръг/ ЦСКА - Крумовград /21.07.2023/ 21:15 ч.

Мнениеот sly » 24 юли 2023 00:39

BRF написа:
CSKA 78 написа:Знам ли?! Видя ли числата как бият, при това на по-голяма жега?! За сегашната селекция са дадени много пари, даже сме направили рекорд по похарчени пари за трансфери! И никой няма да чака Илич! Крумовград вчера ни правеха дълбока преса на Армията с играчи, които са десетки пъти по-евтини от нашите! И почти всичките техни играчи бяха дебютанти, ако не се брои мачът им срещу Лц! Та...проблемът май е в треньора!

Не съм гледал числата и слабо ме вълнуват,обаче гледах гола на Меси в последната минута!Да имаш Меси и Бускетс и едвам да биеш по твоята логика си е за оставка!Вчера играха Петров,Турицов,Дончев,Шопов,Папазов,това видях аз!Освен това още не са отбор нашите,но класата в отбора си личи от километри,на треньора също!

Всички се радваме за тези пет момчета, мисля че Шопов е вдигнал нивото спрямо миналия сезон, а Дончев и Папазов им трябва малко късмет за да използват шансовете си както Петров го направи миналия сезон.

gihuelo
Мнения: 5929
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: 2 Кръг/ ЦСКА - Крумовград /21.07.2023/ 21:15 ч.

Мнениеот gihuelo » 24 юли 2023 00:52

sly написа:
BRF написа:
CSKA 78 написа:Знам ли?! Видя ли числата как бият, при това на по-голяма жега?! За сегашната селекция са дадени много пари, даже сме направили рекорд по похарчени пари за трансфери! И никой няма да чака Илич! Крумовград вчера ни правеха дълбока преса на Армията с играчи, които са десетки пъти по-евтини от нашите! И почти всичките техни играчи бяха дебютанти, ако не се брои мачът им срещу Лц! Та...проблемът май е в треньора!

Не съм гледал числата и слабо ме вълнуват,обаче гледах гола на Меси в последната минута!Да имаш Меси и Бускетс и едвам да биеш по твоята логика си е за оставка!Вчера играха Петров,Турицов,Дончев,Шопов,Папазов,това видях аз!Освен това още не са отбор нашите,но класата в отбора си личи от километри,на треньора също!

Всички се радваме за тези пет момчета, мисля че Шопов е вдигнал нивото спрямо миналия сезон, а Дончев и Папазов им трябва малко късмет за да използват шансовете си както Петров го направи миналия сезон.


Меси ако дойде в ЦСКА съм сигурен че Илич ще го сложи ляво крило :)


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта