Културна тема.

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Bartolomej
Мнения: 3641
Регистриран на: 26 май 2009 22:26
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Културна тема.

Мнениеот Bartolomej » 20 сеп 2012 18:32

Хиндо Касимов ми са пада леко роднина , но нямам никакви смопеми за него , а майка му - баба Марийка дето държеше фурната зад Кирил и Методий почина някъде края на 90-те я помна много добре .
▒▓█▀▄▀▄ Ч Е Р Н О М О Р Е Ц ▀▄▀▄█▓▒
Акулите нападат само от глад или при самозащита

Потребителски аватар
Devian
Мнения: 1555
Регистриран на: 11 яну 2010 00:17
Контакти:

Re: Културна тема.

Мнениеот Devian » 22 сеп 2012 18:58

Венда Райкова ми беше преподавател по литература. Може и Bourgas да е имал честта да му преподава ;) Често ни разправяше за Петя Дубарова,на която също е била преподавател.Иначе към изброените ще добавя и академик Никола Съботинов, председател на БАН ,за да не остава впечатлението, че Бургас е родно място единствено на "отвеяни"личности от сферата на културата и е далече от реалноста и точните науки.
В БУРГАС СЕ АЗ РОДИХ,
И ТРАДИЦИЯТА ПРОДЪЛЖИХ,
ГРАДА ДА ОБИЧАМ,
В ЧЕРНОМОРЕЦ ДА СЕ ВРИЧАМ!

Потребителски аватар
subzero
Мнения: 6154
Регистриран на: 26 фев 2011 21:50
Контакти:

Re: Културна тема.

Мнениеот subzero » 22 сеп 2012 22:39

Изображение
ПЕТЯ СТОЙКОВА - хореограф, основател на ДЮН
Родена на 25.11.1973 в Бургас

Създател и хореограф е на единствената независима компания за съвременен танц извън столицата – Танцова компания ДЮН в гр. Бургас

Мацката е много добра и заслужава да е тук. ;)
[center]Изображение[/center]
[center]ЧЕРНОМОРЕЦ БУРГАС-вчера,днес,утре и завинаги !![/center]

El greco
Мнения: 588
Регистриран на: 07 юли 2009 19:30
Контакти:

Re: Културна тема.

Мнениеот El greco » 02 окт 2012 21:27

Ах , момчета като чета тези неща ми се реве направо ..... Майката му е.... тия селендури , които напълниха града ни ... Отговорете ми , колко дискотеки , които не са чалга просъществуваха в Бургас .... колко рок клуба останаха ? Няма го онзи творчески Бургаски Дух ... няма го , мамка му !

Потребителски аватар
калпазанчо
Мнения: 3482
Регистриран на: 22 ное 2010 15:20
Контакти:

Re: Културна тема.

Мнениеот калпазанчо » 11 окт 2012 15:47

Попадна ми много интересна книга - "Лица" с автор Румяна Емануилиду. Там са събрани беседите и с много известни българи. Има и много интересно интервю с Георги Баев (интервюто е от 1999г.). Бил е лудо влюбен в Бургас и морето, като споделя, че никога не с е е къпал в него, нито се е качвал в лодка дори. Освен това е бил луд на тема футрбол, като дори е бил футболист на Левски Бургас от 1941 г.!
[center]Member of Old School Boys [/center]

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Re: Културна тема.

Мнениеот South_Park » 28 апр 2013 19:50

Ако е възможно и същевременно непротиворечащо на моралните ценности на автора, предлагам темата да се преименува на "Акуратна".
Надявям се че ще намеря последователи , които да подкрепят справедливото ми искане :?

Също така, за да не е напразно мнението ми, ще ви насоча към следната книга :

Самозащита с думи. Как да парираме простащината


Автор:
Барбара Беркхан

Резюме: Нападението с думи може да е толкова болезнено, колкото и плесницата по лицето. Повечето хора не могат да реагират на такава атака. Едва по-късно им хрумва остроумна забележка или се възмущават и веднага отвръщат нещо, което води до безкрайна въртележка от удари и в крайна сметка до безсмислен конфликт.

Барбара Беркхан следва принципа на айкидо и пренася бойното изкуство в света на общуването. Тя представя в книгата си 12 стратегии, с които можете да дадете контра на всяка словесна нападка.

ТУК ЩЕ НАУЧИТЕ:

• Как да отбивате атаки, без да се нараните;

• Как да отговорите, ако ви обидят;

• Как да обърквате нападателя и да го оставите да си говори на вятъра;

• Как да обезвреждате необективна критика;

• Как да парализирате нападателя с мил комплимент.

Тренировъчната част на книгата ви предлага методи за подобряване на вашата съобразителност и находчивост.

Не се колебайте, не разхищавайте сили да се ядосвате на глупави и обидни нападки! Сложете край на непочтените подмятания. Тази книга ще ви помогне да изградите лична мощ и увереност в общуването.

Изображение
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]

Потребителски аватар
Siegfried
Мнения: 7151
Регистриран на: 01 окт 2009 18:56
Местоположение: Челсиландия
Контакти:

Re: Културна тема.

Мнениеот Siegfried » 30 авг 2013 19:40

Образцова тема :!: :!: :!:
[center][wrapimg=]http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/football-manager-2013-manager-stories/294163d1356366440-my-chelsea-fc-reign-banner-chelsea_1.png[/wrapimg][/center]


Върни се в “Черноморец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта