1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Eastern
Мнения: 572
Регистриран на: 24 мар 2015 09:31
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот Eastern » 10 юли 2022 21:30

Честита заслужена победа моряци. Наистина най важни са точките във първият кръг, не че играта ни не беше добра. Като самочувствие и разигравания бяхме супер , единствено не ми хареса агресията ни. Малко бяхме муднички но вярвам че и това ще се изчисти със времето. Споделям мнението на другите за Босанчич но просто може да му трябва повече време за адаптация , иначе Мимито и Клементе изглеждат като доста сериозна класа за нашето първенство. Нямам търпение Жека да се завърне защото със него и Златев който за мен днес беше най добрият на терена ще има много агресия и скорост във предни позиции.
Между другото някой знае ли какво е положението със Исмаил Иса? Онзи ден като си взимах карта го видях на стадиона да разговаря със Илиан и Петьо.

Потребителски аватар
greenpeak
Мнения: 4400
Регистриран на: 08 мар 2009 19:53
Местоположение: greenpeak@abv.bg
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот greenpeak » 10 юли 2022 21:51

Честито на всички. Най-важни за сега са трите точки.

guglata
Мнения: 774
Регистриран на: 07 мар 2012 21:01
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот guglata » 10 юли 2022 22:22

Чудесно начало на първенството, въпреки че не надиграхме Локо Сф. взехме победата. Златев определено има голямо бъдеще и всички се раздадоха. Много се радвам за Виктор откога чакам да го вкара този гол, ще му даде самочувствие и ще вкарва още при честите си включвания. Единственото негативно нещо в мача беше, че пак ни нашариха яко с картони, тенденцията от доста години продължава и ако съдиите продължат в същия дух пак ще берем ядове с наказанията, а ще дойдат и контузии. Но още е рано да се мисли за това, да се порадваме на победата и да се готвим за следващата.

deadlock
Мнения: 125
Регистриран на: 21 апр 2021 12:15
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот deadlock » 10 юли 2022 22:24

Важни три точки за начало на новия сезон. Личеше си от километри, че сме по-добрия отбор. Имаше и позитиви и негативи. Нека първо се почне с лошото:

- много, ама много слаб Курьор в този мач. Изобщо не е във форма и ще е напълно резонно да седне на пейката срещу Славия за сметка на Беншаа.
- колебливи Панов и Дюлгеров. И двамата бяха за мен доста под нивото си, особено Панов, който беше разминаван неведнъж. Дюлгеров отново успяваше да създава напрежение от наглед никакви ситуации с неразчетени излизания.

И да си кажем и наистина хубавите неща:

- като цяло стила ни на игра беше доста приятен. Разигравания, подавания, извеждащи пасове, комбинации. На мен ми допадна, дано да продължаваме в същия дух.
- страхотни Златев, Виктор, Панайотов, Сула, Матеуш и Мимито. Новите изглеждаха наистина много стабилно, особено Матеуш и се надявам само да надграждат. Сула си личеше, че е доста техничен и комбинативен футболист още пролетта, но не знам защо има някакво мнение, че не се раздавал и не ставал. С него става това, което се получи с Родриго - пристигна зимата и му трябваха 5-6 месеца да навлезе в ритъм. Виктор и Панайотов на познатото високо ниво днес. И за финал - Златев наистина ме зарадва много. Изключително остър, бърз комбинаивен и с нелош удар. Момчето даде много, ама много силна заявка за титуляр. Велислав и Сула ще имат много силна конкуренция в негово лице. Бих казал, че дори и Минчев не влезе толкова силно в първите си мачове както Златев.

Надявам се само да надградим след първия мач и да продължаваме с победите. Само Черно Море!
Последна промяна от deadlock на 10 юли 2022 23:42, променено общо 1 път.

ShooterMan
Мнения: 7821
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот ShooterMan » 10 юли 2022 23:23

Много съм доволен от победата! 1-вия кръг е винаги тегаво, нека се сетим какво беше с ЦСело предната година. Днес, като за първи мач - перфектни игрово. От новите се видя, това, което се очакваше и отгоре. За Мимито бяхме наясно, че е голяма класа (за тука), но Матеуш? Хей, това е мнооооого научен играч, а за много невралгичния си пост - безгрешен. Изключително приятно ме изненада класата му днес и съчетан с Мимито и Сула, а вероятно и Алекс е класа - ставаме опасни в центъра водени и от Васката. Ники Златев - уникален, браво, свръхзвуков. Виктор - много се радвам за първия му гол. Има неща, които не ми харесаха. Противно на горни мнения - за мен Босанчич направи много силен мач, направо му се съдра фъча да покрива авантите на Цецо Панов. Всяка трудност на Босанчич идваше не от негова грешка, а от това, че Цецо беше разминат. Най-много не съм доволен от Велев. Влиза - 2 грешки, нищо общо с нивото на отбора. Центрират 2 пъти, стана меле, като нищо 1:1. Айде стига толкова....Според мен игрово сме класа над предния сезон, макар и несработени. Имаш ли халфове - имаш отбор, а такива халфове не сме имали от 2009 г.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 539
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот 'enki' » 10 юли 2022 23:59

Честита победа и от мен!

На мен новите ми харесаха много. Смея да твърдя, че отдавна не сме вземали толкова добри играчи. Не говоря за хърватина, въпреки че и той направи нелош мач, но да изглежда бавен. Матеуш доста впечатлява и колко въздух имаше в края на мача. Определено съм любопитен да видя как ще се развият в следващите мачове. Като за 1-ви мач съм повече от оптимист за тези играчи.

Браво на Вики за гола и че ни донесе победата.

Златев над всички. Абсолютно бижу.

Потребителски аватар
Veso1913
Мнения: 1234
Регистриран на: 04 дек 2008 14:56
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот Veso1913 » 11 юли 2022 09:37

Златев според мен бе играч на мача.Уникално израстване и съжалявам да го кажа,но не е далече денят в който ще напусне Тича с високо вдигната глава.Аз го сравнявах с Минчев,но Златев сякаш се развива по бързо от него,а Марто вече е константата с която сравняваме израстването на младите ни нападатели.Скоро ще ги сравняваме със Златев.Това момче вдигна собствената си летва много високо и сякаш няма таван.Пожелавам му много скороо да е неизменна част от мъжкия национален отбор.Видя се че и синхрона му с Виктор отива на друго ниво.Другият който се наби на очи с класа и спокойствие е Матеус.Това момче нямам идея как е стигнал до България и не е далече момента когато ще пълни предаванията на медиите с играта си.Не искам да изглеждам смешно ,но той ми напомня на играта на Фернандиньо от Сити.Мимито започна да показва най доброто от клиповете които гледах и дава сериозна заявка да бъде основен фактор с Матеус и Васко в средата.Сула даде заявка за силен сезон,явно се е адаптирал към БГ футбола и ще създава много ядове на противниците ни.Другото ново попълнение показва едно различно четене на играта и повече се мъчи да създава ,играейки с едно докосване.Да не забравяме и че асистенцията за гола на Виктор е гова.Не лош дебют,нали?А сега за Боснанчич.Това което видяхме всички е че е бавен.Но нали не очакваме от един ЦЗ висок 1.90 или повече скорост като на Виктор?Това което предложи бе едно спокойствие,добро пласиране,поглед при изнасяне на топката и надмощие във въздуха.Ще му трябва сработване,но това е нещо което важи за всички нови/сякаш без да включвам Матеус /.Според мен както каза и стрелеца ,направихме хем мащабна,хем качествена селекция,наистина на нивото от ОНАЗИ ,когато я правихме ЗА ПАРИ.Очаквам сериозно присъствия този сезон,като се наби на очи бруталното включване от първи кръг на съдиите.Както се казва ПОЧНАХА НИ.А агресията ни въобще не бе като тази на Левски,които получиха за много по брутални нарушения само 1 ЖК по спомен.Тоест-показват ни къде ще пролетуват раците.Относно конкуренцията в защитата -това е нещото което ме притеснява .Може би единственото ми притеснение е това с оглед на пожълтяването на отбора още от 1вии кръг.От уважение не споменавам Мат.Момчето сякаш рязко остаря след трансфера си в Индия.Може би трябва да е опция от пейката вече,за сметка на енергията на Зак.
Заключението ми е ,че Илиан с неговата буквално перфектна работа е закарал любимият ни отбор на следващото ниво в развитието.И ако сте обърнали внимание какво каза Виктор-ами ще се борим за ПЪРВОТО мяст.Не съм чувал подобно изказване на наши играчи до вчера.Пожелавам си го от все сърце!
,,Не ме вади без повод,не ме прибирай без слава"!

Потребителски аватар
greenpeak
Мнения: 4400
Регистриран на: 08 мар 2009 19:53
Местоположение: greenpeak@abv.bg
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот greenpeak » 11 юли 2022 10:03

Не смятам да коментирам селекцията до преди мача с Пирин във Варна Това е 6-ти кръг. След мача с Берое ще си кажа и аз мнението по въпроса.
Първите ни пет мача ще покажат как влизаме в първенството!

П.с.: (Само няколко думи за Матеуш/Матеус (нямам идея как се произнася правилно), бил е юноша на Бенфика, минал е през U-19 на Витория Гимараеш и Пасош де Ферейра. Това му е достатъчно, и е научен футболист. Не случайно мениджър му е D20-Sports (компанията e собственост на Деко, да да онзи същият ;) !)).

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот ogrizko » 11 юли 2022 10:25

лелееееее ...като чета коментарите излиза, че съвсем различен мач съм гледал :) :) :)

повечето казвате, че бековете били зле ....а пък аз от това дето видях раздвижването ни напред особено през първото полувреме беше заслуга изцяло на бековете, че сновяха напред-назад като обезумели и разиграваха стабилно и бързо топката и задържаха по-добре от играчите ни напред... при това положение е нормално да има и някои празни пространства дето противника да използва, но за мен бековете ни бяха на супер ниво и да не говорим, че Виктор и гол вкара даже :)
Сула и Златев пък на мен не ми харесаха особено... Сула играе по-добре в центъра на терена, да се завърти и подаде или като дефанзивен халф и да дава пасове на някого... ако ще играе като крило по-добре му се получава отдясно, където може да навлезе и шутира със силен ляв крак... Златев не казвам, че е играл зле ама играта му е една такава нестабилна, не знае как да задържа топката и трудно успява да излъже противник... силата му е в това да надбяга противник очевидно.... но като цяло на мен играта му ми създава впечатление, че гледа само по-бързо как да се отърве от топката и да е даде на някой друг и вече той ако му върне да пробва да надбяга противника дето е силен... но със сигурност играта на Черно море основно се гради на задържането на топката, така че като Велислав се върне не виждам как Златев би бил титуляр ....Златев може да ни е по-полезен ако играем на контри в някои мачове и има много пространства за надбягване евентуално.... иначе като скорост и удар и центриране е добре ...обаче центриране към Курьор дето трябва да играе с глава?! принципно нямаме типичен таран дето да използва такива центрирания... според мен трябва да се подобрява много в задържането и владението на топката и това да играе 1 на 1 срещу противник ...тогава може да е наистина класа и да е добре за нашия стил на игра :) надявам се да стане, защото е доста млад ..но засега чак такива хвалебствия ми се виждат в повече, защото той самия трябва да си обърне внимание в какво е слаб, как да се подобрява и да се развива.....
Курьор пък мястото му изобщо не беше като централен нападател днес както казах и по принцип той си играе най-добре като ляво крило ...да владее топката, да има възможност за разигравания, лъгане, удари и т.н. ....като централен нападател е притиснат между защитниците и общо взето не може да покаже почти нищо ако противниците са добри ...ако играят зле може и да се получи ама в тоя мач щеше да е много по-добре Беншаа напред, Курьор вляво ...още повече, че Курьор трябва да си вдигне и самочувствието с голове и тогава като иска тренера да го хвърля като централен нападател ...вчера хубаво, че бихме ама напред тактически за мен поне нещата бяха леко объркани с Курьор и Закария ...освен ако Закария няма някакви проблеми за които не знаем....
Бошанчич дори самото изчистване на топката му е ужасно бавно и ще бъде яко ритан от нападателите дето влизат на шпагати ...надявам се да не съм прав, но си мисля, че ще бъде много здраво и кофти ритан и е твърде вероятно да се контузи.... иначе останалите определено новите загатват за качества, но трябва време все пак да видим какво могат :)
Васко Панайотов също ми се стори някак си по-бавен от обикновено и може би при него трябва повече време да влезе във форма... да спре да мисли за ръката или не знам и аз точно ...но като цяло е важен играч за нашия отбор и се радвам, че е на линия :)
Изображение

ShooterMan
Мнения: 7821
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот ShooterMan » 11 юли 2022 11:11

Ееее, Огризко, това за Ники Златев са абсолютно неверни неща. Ще ти кажа следното. Първо - в модерния футбол се играе с едно докосване и точно това ме кефи в Ники, че за разлика от Вили например играе модерен футбол, на скорост, хваща топката и не се занимава с глупости. Виж как се играе във Висшата лига, скорост, агресия. Топката не се задържа днес дори от халфовете, хващат, раздават, всичко днес е едно докосване!!! И като говорим за задържане на топката, то идеята е да се задържа с пасове между играчите, което правихме по уникален начин, начин, който не бях виждал от 2009 г. От халфовете ни вчера и Матеуш играе с едно докосване, крак, глава, никакви рискови отигравания, чете играта, не създава проблеми. Реално този, който може индивидуално да задържа перфектно и го правеше - това беше Мимито, чията техника и повратливост го позволява, но дори и Мимито играе с едно докосване. Другия с качествата на Мимито - Сула също избягва да прави тези неща. Това да хване някой топката, да я задържа, да бави играта на целия отбор, това е футбол-демоде или футбол за 95 минута на ъгловото флагче. Междудругото, не съм убеден, че Мимито е играч зад нападателите, според мен днес беше преквалифициран малко от Илиан. От всички видеа, които гледах, той се чувства доста по-комфортно една идея назад, box-to-box, а играча зад нападателите мисля, че ще бъде Алекс Фернандес, когато бъде картотекиран. От контролите видях, че е доста по-офанзивен от Мимито, много агресивен в атака, стреля, бележи голове. Може и по крилата да играе. Имаме много широчина там....сечено на съдиите хахаха
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта