4 кръг/ Пирин - Черно море / 04.08 (петък) - 21.00

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 4 кръг/ Пирин - Черно море / 04.08 (петък) - 21.00

Мнениеот yavorescu » 01 авг 2017 16:21

Мариян ми допада, не ми допада да е поставен като крило, а всъщност да играе в центъра. Вече втори мач е така и е истинско чудо, че не сме инкасирали гол, след като Мартин е сам по целия ляв фланг. Ако забеляза, след смяната на Мариян срещу Дунав Жоро се премести отляво и вече подсигуряването беше налице. Мариян или го дърпа инстинктивно към центъра (не е изненада), или има изрични инструкции от Гонзо да не уплътнява фланга. Ако е първото, ще страдаме. Ако е второто, пак ще страдаме.

Потребителски аватар
violetovgeneral
Мнения: 380
Регистриран на: 11 дек 2015 22:33
Контакти:

Re: 4 кръг/ Пирин - Черно море / 04.08 (петък) - 21.00

Мнениеот violetovgeneral » 01 авг 2017 16:29

Е чак толкова не съм отворен,но досега Мариян се справя отлично,а си напълно прав,че Марто беше навсякъде.Но нали за това е млад и има нужната енергия,когато поостарее,ще има нужния опит.И все пак кой от полузащитата би останал на пейката според теб?Огнянов?Но нали е Ц.П.?

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 4 кръг/ Пирин - Черно море / 04.08 (петък) - 21.00

Мнениеот yavorescu » 01 авг 2017 16:43

Марто няма да може да е навсякъде всеки мач, достатъчно е някой от по-добрите треньори на съперниците ни да види пролуката и да експлоатира тази уязвимост.

За мен Мариян трябва да играе като атакуващ халф, а Божилов да го сменя само в определени мачове. Старокин като опорен в мачовете срещу по-твърди и по-сериозни съперници, иначе Цветков. Третият един измежду Жоро, Цветков или Огнянов в зависимост от съперника. Нищо не пречи и Гонзо да ротира халфовете в зависимост от формата, съперника и времето за почивка между два мача. Дай боже всички да са във форма и да има главоболия с избора на титулярен състав. Да се опиташ да включиш всички добри футболисти, като ги разхвърляш на непривични постове, не е решение. Поне не е решение с перманентен характер.

Потребителски аватар
violetovgeneral
Мнения: 380
Регистриран на: 11 дек 2015 22:33
Контакти:

Re: 4 кръг/ Пирин - Черно море / 04.08 (петък) - 21.00

Мнениеот violetovgeneral » 01 авг 2017 17:22

Да,а не трябва ли според съперника и да променим схемата?Примерно като 4-4-2?Разбира се аз не съм Гонзо и за това пиша тук,но все си мисля,че имаме необходимите играчи за нея?

sicilianecat
Мнения: 748
Регистриран на: 23 май 2016 21:22
Контакти:

Re: 4 кръг/ Пирин - Черно море / 04.08 (петък) - 21.00

Мнениеот sicilianecat » 01 авг 2017 17:25

Миналата година срещу Пирин - Кузма направи много силен мач, аз бих го пуснал вместо Чунчуков, последният нещо ми се струва не много концентриран в атака и трябва малко да почине. Витиня няма да е титуляр, лекува дълго време контузия, а Марто Костадинов е в супер форма и ще започне като ляв бек, общо взето когато един отбор върви е златно правило да не се ''пипа'', не очаквам кой знае какви промени, единственото очаквано е, че Шерифа ще се върне отзад да партнира на Хасани, а Цветков ще отиде напред, при тези обстоятелства е възможно да излезем и без чист нападател или обичайната фалшива девятка да е Божилов.

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 4 кръг/ Пирин - Черно море / 04.08 (петък) - 21.00

Мнениеот yavorescu » 01 авг 2017 17:41

Съгласен съм, освен това Кузма е с по-добра физическа издържливост и е една идея по-агресивен, които са необходими качества за съперник като Пирин. При включванията си срещу Верея и Дунав показа, че има желание, хъс, а сякаш и възможности да се бори за титулярно място.

Чунчуков ми харесва много, само не ми се нрави, че почти винаги играе за нарушение и много лесно пада. В Ботев не беше така, явно този неприятен елемент от играта му са му го втълпили от Лудогорец.

Относно формациите съм коментирал и преди, повече нападатели не означава непременно по-офанзивен футбол. При диамантените формации липсва широчина на атаката (Левски го демонстрираха ярко в някои мачове), а за класическото 4-4-2 трябват яки халфове, може би Старокин и Цветков като партньори. Според мен нито Божилов, нито Огнянов биха се справили в такава формация. Огнянов игра така в Ботев при Овчий, но беше на фланга при неговата формация 4-4-2 без крила. Кольовата схема 3-4-3 беше интересна, но и рискована. При всички случаи, формация не се сменя ей така изведнъж, трябва да се тренира сериозно при подготовката и по възможност да се изпробва в контроли. Гонзо за 160 мача като треньор е ползвал винаги една и съща формация, не вярвам да тръгне да експериментира точно сега.

Радуканов е лисица и се подготвя много добре за мачовете, затова може би е добра идея да го изненадаме с нещо. Да излезем в трети пореден мач с един състав ще го улесни.

Потребителски аватар
violetovgeneral
Мнения: 380
Регистриран на: 11 дек 2015 22:33
Контакти:

Re: 4 кръг/ Пирин - Черно море / 04.08 (петък) - 21.00

Мнениеот violetovgeneral » 01 авг 2017 17:45

ОЛЕ само не ми забивайте Чунчука...Любимец ми е ;) Да и за мен е така,кой,каквото показва и в каквато форма е.Ами радва ме от цялата работа,че си имаме вече конкуренция ...И съм сигурен,че състава,ще ни изненада...Мисля,че Витиня въпреки всичко,ще е титуляр.

sicilianecat
Мнения: 748
Регистриран на: 23 май 2016 21:22
Контакти:

Re: 4 кръг/ Пирин - Черно море / 04.08 (петък) - 21.00

Мнениеот sicilianecat » 01 авг 2017 18:52

При завръщането на Шерифа в защита и изтеглянето напред на Сашо Цветков, някой в предни позиции ще е излишен и на този етап фаворит да седне на пейката ще е Чунчуков, а както вече споменах, много е вероятно да играем с фалшива 9-ка.

Потребителски аватар
violetovgeneral
Мнения: 380
Регистриран на: 11 дек 2015 22:33
Контакти:

Re: 4 кръг/ Пирин - Черно море / 04.08 (петък) - 21.00

Мнениеот violetovgeneral » 01 авг 2017 19:02

Браво.Много се радвам,че коментираме само нашият отбор и така трябва да е.Сигурен съм в победата,а Чунчуков ми го оставете на мен :) Ще му тръгне!

dans1913
Мнения: 110
Регистриран на: 12 апр 2010 20:54
Контакти:

Re: 4 кръг/ Пирин - Черно море / 04.08 (петък) - 21.00

Мнениеот dans1913 » 02 авг 2017 00:21

Михайлов
Сукуп Александров Хасани Витиня
Старокин
Зехиров Цветков Жоро Костадинов
Кузма

Това е състава, Божилов и Огнянов си ги слагам при Балджо и Коконов. Чунчуков е поредният ялов нападател и който не го вижда е сляп, за три кръга изтърва точно 4 100%ви положения....няма такъв напАдател. Сещам се за Румен Шанкулов :) :) :) :) :) :) :)


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта