Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
greenpeak
Мнения: 4414
Регистриран на: 08 мар 2009 19:53
Местоположение: greenpeak@abv.bg
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот greenpeak » 20 апр 2023 17:10

Родриго Енрике: Гледам почти всички мачове на Черно море и съм доволен от това, което виждам https://sportal.bg/news-2023042012523807350

Потребителски аватар
moreto vn
Мнения: 1535
Регистриран на: 03 ное 2011 17:56
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот moreto vn » 08 май 2023 11:22

Между другото нашето момче Марто Минчев донесе победата на Спарта Прага.Пожелавам му шампионска титла!
https://youtu.be/sYntMER0MtI

Потребителски аватар
Eastern
Мнения: 579
Регистриран на: 24 мар 2015 09:31
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот Eastern » 08 май 2023 12:24

moreto vn написа:Между другото нашето момче Марто Минчев донесе победата на Спарта Прага.Пожелавам му шампионска титла!
https://youtu.be/sYntMER0MtI

Браво на Марто, много самочувствие лъха от този гол! След дълга адаптация, този сезон се вижда голямо израстване!

Ent
Мнения: 461
Регистриран на: 16 юли 2021 22:52
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот Ent » 21 май 2023 19:35

Вальо Йосков с гол, който изпраща плебеите към любимата им дестинация.

Потребителски аватар
moreto vn
Мнения: 1535
Регистриран на: 03 ное 2011 17:56
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот moreto vn » 24 май 2023 10:54

Шампионска титла за Марто Минчев и Спарта Прага!

ShooterMan
Мнения: 7830
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот ShooterMan » 24 май 2023 11:06

Честито на Марто! Заслужен триумф след много труд и упорство в адаптацията, което не е леко за така млад играч напуснал Родината си едва на 19 г. Имаше определено основна роля за титлата, вкл. и с решаващи голове и асистенции. Надявам се, че онзи некъдърник - сърбина да се вземе в ръце....
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Sole
Мнения: 4570
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот Sole » 24 май 2023 21:44

Юноша на Черно море стана шампион на Чехия
24.05.2023
Снимка: Chernomorepfc.bg

Юношата на Черно море Мартин Минчев стана шампион на Чехия с екипа на Спарта (Прага). Така за втора поредна година футболист, който е продукт на школата на „моряците“, вдига трофея в чужда държава. През сезон 2021/22 това стори Илиан Илиев-младши в Кипър.

Мартин Минчев имаше голям принос за успеха на Спарта. Той записа 33 участия в общо 41 двубоя на тима. В тях нападателят реализира седем гола и даде три асистенции. Така той подобри показателите си от миналия сезон, в който се разписа пет пъти и даде четири голови паса в 35 срещи.

Друг юноша на варненци – Георги Китанов, също продължава да играе успешно зад граница, изявявайки се успешно в Малта.

ПФК Черно море поздравява тримата футболисти за силните им изяви в чужбина, с което допринасят за имиджа на детско-юношеската школа на „зелено-белите“, пише на официалния сайт на клуба.


Delija
Мнения: 341
Регистриран на: 03 юли 2016 16:28
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот Delija » 29 юни 2023 21:02

https://vsport.bg/martin-minchev-usestham-che-utbolistite-i-fenovete-na-cherno-more-sa-stanali-osthe-po-zadruzhni/?fbclid=IwAR1YkeHjCEevox0RKoXiZVWMwsIvEZDSpGzpQuU6G5lHNMgUSLGdtVm-Ato


Мартин Минчев: Усещам, че футболистите и феновете на Черно море са станали още по-задружни
29.06.2023 - 13:43 0Коментари Vsport

Мартин Минчев, Илиан Илиев - младши

Юношата на Черно море Мартин Минчев е от онези наши футболисти, които могат да станат част от едно по-успешно бъдеще на държавния тим. Минчев е само на 22 години, но предвид страхотните му футболни качества и интелект на терена, той отдавна е в националния отбор на България.

През изминалия сезон варненецът имаше повод за радост с клубния си тим Спарта Прага, с който за първи път стана шампион на Чехия. Това бе и първа титла за чешкия гранд след деветгодишна пауза. В специално интервю за Nostrabet.com Мартин Минчев говори за първия си значим триумф в кариерата и анализира представянето си през изтеклата кампания.

Г-н Минчев, доволен ли сте от играта си през изминалото първенство в Чехия?
– Не бих казал, че оценката ми е отлична, тъй като искам да играя повече за Спарта. Но за този шанс, който ми се даде, мисля, че оправдах доверието с голове и асистенции, които се оказаха ключови и важни за първото място. Амбициите ми са обаче да играя по-редовно.

На кой пост Ви използва датският треньор на клуба и какво изискваше от Вас?
– Играех в зависимост от тактическата ни постройка, основно зад нападателя или като чист нападател. За мен обаче това няма особено значение, тъй като съм свикнал да се справям на всеки пост в атака. Иначе от мен се искаше да внасям острота в предни позиции, да бележа голове и да участвам в головите атаки.

Има ли много чужденци в Спарта и такива, които са Ви конкуренти?
– В отбора сме осем чужденци, които са европейци, а за всеки пост се конкурират най-малко по двама. Това за мен е полезно, тъй като голямата вътрешна конкуренция ми помага да се развивам и да се старая да поддържам постоянно добро игрово ниво.

Как Спарта стигна до титлата?
– Имахме труден старт, тъй като в началото на сезона направихме грешни стъпки и в пет мача поред завършихме наравно. След зимната пауза обаче и нашите конкуренти се издъниха, а ние записахме серия от победи и натрупахме точки. Ключов се оказа успехът над основния ни опонент Славия Прага, след който се откъснахме пред тях с 5 точки 3 кръга преди края. В следващите две срещи записахме победа и равен, и вече бяхме недостижими на върха преди последното ни домакинство.

Как отпразнувахте първата титла след 9 години?
– Всички бяха много щастливи. Нашите привърженици нахлуха на терена след края на мача, който ни направи шампиони. После отново нахлуха на терена и след последното ни домакинство. Имаше една импровизирана сцена около центъра, на която ликувахме с титлата и представяха всеки един от нас, а феновете наоколо ни аплодираха.

Какъв е стилът на игра на Спарта?
– Треньорът държи да сме доминиращият отбор. Да играем с топката и да атакуваме, което на мен ми харесва. С това се отличавахме и от другите, но когато трябваше да търсим и резултати напролет, действахме по-умно и прагматично.

Има ли разлика между нашето и чешкото първенство?
– В Чехия се играе директен футбол, има повече единоборства, повече тичане. Като цяло са по-подготвени футболистите физически и тактически. Аз винаги съм твърдял, че в България имаме технически добри играчи, но когато излезеш навън, тогава разбираш къде си изостанал.

Пред колко публика игра Спарта?
– Преди да се завърнем в битката за титлата, идваха по 13-14 хиляди зрители, но след като стана ясно, че можем да станем шампиони, стадионът ни вече беше пълен и на всеки мач присъстваха по 19-20 хиляди фенове.

Как върви лятната селекция на Спарта и къде ще се подготвяте?
– До този момент са привлечени един чех и един чужденец, а след седмица ни предстои предсезонен лагер в Австрия, където ще се проведе същинската част от подготовката.

Целите ви през новия сезон?
– Да защитим шампионската си титла, а в Европа да влезем в групите на Шампионска лига. Ние започваме от третия предварителен кръг и ще разполагаме с достатъчно време, за да се подготвим.

Следите ли родния си Черно море?
– Разбира се. Следя всеки мач на отбора и усещам, че футболисти и фенове са станали още по-задружни. Отборът показа, че израства от мач на мач и е в състояние да се противопоставя успешно на най-добрите у нас. Ако този сезон малко не му достигна за по-високо класиране, то през следващия съм убеден, че ще го постигне.

Да разбирам ли, че очаквате „моряците“ да се борят за медали и Европа?
– Това е съвсем логично, след като Черно море има сработен състав, с ярки индивидуалности и изграден отборен стил на игра. Виждам, че родният ми тим започна с убедителни победи в контролите, надявам се да започне с победа и в новото първенство и после да продължи да печели и да радва с играта си.

Иван Дюлгеров и Виктор Попов също като Вас са юноши на Черно море и национали. С представителния тим пък сега тренират 11 юноши. Какво мислите за тази политика на „Тича“?
– Това е пътят и това прави доволни всички симпатизанти на Черно море. Тази приемственост, тази практика в клуба трябва да се запази, за да знаят поколенията таланти в нашата школа, че ако показват, че заслужават, ще получават шанс да се наложат при батковците.
Винаги мога да се похваля, че съм играл за три великолепни клуба: Цървена Звезда, Реал Мадрид и Барселона - Роберт Просинечки

Delija
Мнения: 341
Регистриран на: 03 юли 2016 16:28
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот Delija » 15 юли 2023 14:12

Китайски клуб представи Петър Витанов


Китайският Тяндзън Джинмен Тайгърс официално обяви бившия полузащитник на Локомотив Пловдив Петър Витанов за нов футболист.

Витанов ще играе в китайската Суперлига с любимия си №34 на гърба. Той е петият чуждестранен играч в новия си отбор.

Тяндзън е единственият китайски тим, който не познава вкуса на поражението през 2023 година, но в момента се намира на пето място във временното класиране.

В кариерата си Петър Витанов е играл за ЦСКА, Локомотив София, Верея, Черно море и Локомотив Пловдив, като има 163 мача в родния елит и още осем за националния отбор на България.

https://gong.bg/football-sviat/drugi/multimedia/video/kitajski-klub-predstavi-petyr-vitanov-744293
Винаги мога да се похваля, че съм играл за три великолепни клуба: Цървена Звезда, Реал Мадрид и Барселона - Роберт Просинечки


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта