10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Veso1913
Мнения: 1247
Регистриран на: 04 дек 2008 14:56
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот Veso1913 » 07 сеп 2022 11:37

Всички знаем,че Иса е варианта "запълване на дупка" .За да не се отвори много голяма такава,при положение че се знаеше за интереса към Жека,Илиоан реши да се подсигури с Иса,който макар и да не е в първа младост,или супер форма,има няколко основни предимства.
1.Иса знаеше че много трудно ще си намери отбор и затова се съгласи да изчака евентуалната продажба на Жека.
2.Обстановката е пределно ясна за човек бил в този отбор и знаещ какво точно изисква Илиан=лесна адаптация
3.Иса си проведе пълна подготовка с отбора=не е неподготвен
4.Илиан знае много добре какво може да се очаква от Иса,при положение че е бил цяла година извън футбола и въпреки това е склонен да го ползва поне за 4 месеца.Тоест си оставя вратичка за нов нападател,който да бъде взет по всяко време+необходимото му време за адаптация,като през това време има на разположение играч с опит,който най вероятно няма да получава заплатата на Жека и е освободил ресурс за още един нов нападател/това с нашия скромен бюджет/.
5.Иса е играч ,който може да бъде много полезен когато играем с т.н. "малки" отбори,играещи затворено и на контраатака.Ще мачка защитниците и ще освобождава пространства за останалите ни играчи.Да,не е Жека,но ние не го и очакваме.За игра като гости ,вероятно ще се помисли за схема с Курьор и бързи играчи околоо него.
6.Но не по малко важно е,че по спешност трябва да се намери защитник/защитници/.Заради липсата им се налага да играем с линии о близо една до друга,за да няма изненади при бързи контри.От това следва и промяната наа цялостният облик на отбора.
,,Не ме вади без повод,не ме прибирай без слава"!

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5167
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот ogrizko » 07 сеп 2022 14:52

за мен е твърде възможно Иса да е играл с контузия него сезон като не вкара ....Димов и той с контузия игра предния сезон и се вижда и при него колко трудно вървят нещата :)
пак казвам .......един нападател може да не вкара нито един гол при един стил на игра, а при друг стил на игра да се счупи да вкарва...... при 10 на 11 и на контри очевидно не беше изобщо подходящо за Иса! но ако сме 11 на 11 и владеем топката и сме близо до наказателното на противника му трябва един удар с крак или глава примерно... срещу Хебър ако играе ще стане доста по-ясно какво е истинското състояние на Иса според мен поне :) Стрелеца някак си по-бързо ги преценява нещата, но дано да бърка да може после да го базикаме.. или поне просто, за да върви отбора напред и така :)))
което не пречи да огледаме и пазара все пак, но няма смисъл да вземаме на всяка цена някого ако няма да вдигне нивото... и може би наистина ни трябва защитник даже повече, което е странно.... ама Димов контузен, Живко нещо му стана, Цецо, Мартин се дъни, Росен се схваща.....
Изображение

Nobody007
Мнения: 375
Регистриран на: 19 апр 2015 21:41
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот Nobody007 » 07 сеп 2022 15:19

Съвсем нормално е всеки да има своето собствено мнение, а това че има спорове означава, че всички от своята си позиция се вълнуват и желаят победите на отбора.
Уважавам мнението на всички по отношение на новите в отбора, както и появата на Иса на позицията на вече напусналия Жека в посока числото... Няма как да критикуваме решенията на Илиан относно състава, по простата причина, че той е един доказал се добър треньор. Лично аз също вярвам в решенията му и ако виждаме нещо не по нашите виждания - очевидно има някаква обективна причина, поради която Илиан е взел въпросното решение.
В отбора в момента има много контузени, но има и качество. Видя се дори и в мача със Септември, в който дори с 10 срещу 11 играхме добре, имахме надмощие и дори чисти голови положения. Няма да се впускам в коментари относно пресиления червен картон и т.н... Очаквано тенденциозно съдийство.
Мача с Хебър ще го вземем, контузените ще се възстановят постепенно надяваме се... и тогава ще гледаме по различен начин на всичико, т.е. споровете ще приключат.
Аз лично ще бъда на стадиона и ще подкрепям любимия отбор.

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 541
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот 'enki' » 07 сеп 2022 22:55

Аз всичко това го разбирам как Иса е междинен вариант, но лично за мен той не е голаджия и най-вероятно ще сме много ялови с него. Надеждите са ми в Курьор и Златев, и донякъде Закария.

Според мен трябва да налагаме Златев на място на Жека, още повече след като не сме взели читав негов заместник.

Nobody007
Мнения: 375
Регистриран на: 19 апр 2015 21:41
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот Nobody007 » 08 сеп 2022 15:09

'enki' написа:Аз всичко това го разбирам как Иса е междинен вариант, но лично за мен той не е голаджия и най-вероятно ще сме много ялови с него. Надеждите са ми в Курьор и Златев, и донякъде Закария.

Според мен трябва да налагаме Златев на място на Жека, още повече след като не сме взели читав негов заместник.


Темата е за мача с Хебър в събота, но отново се отклони в друга посока...
Моето мнение е, че Иса попадна в състава по простата причина, че няма кой да замести липсата на Жека. Далеч е от това което желаем за играта му на позицията централен нападател, но просто няма друг... Няма за съжаление. Затова е взет.
Златев и Курьор са прекрасни футболисти, но не и за позицията централен нападател... (по мое лично мнение). Това е реалността, т.е. няма да се правят драми.
Мисля си, че през зимния трансферен прозорец ще се търси на пожар централен нападател (свободен трансфер, естествено)... но дотогава ще изтече много вода... Времето ще покаже.
Дай боже пък Исмаил Иса да започне да вкарва и да ни опровергае ... т.е. да ни сюрпризира приятно :) Или пък Закари да се вмести като реализатор...
Вярвам, че Илиан ще намери решение.

Потребителски аватар
Iceberg
Мнения: 2592
Регистриран на: 10 ное 2010 13:36
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот Iceberg » 09 сеп 2022 19:31

Бранител се завръща в групата на Черно море за мача с Хебър
https://vsport.bg/branitel-se-zavrastha ... p4fN4IuEnA

Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи групата за домакинството на Хебър Пазарджик от 10-ия кръг на efbet Лига. В нея след травма се завръща Живко Атанасов, който пропусна гостуването на Септември заради проблеми в прасеца. Аут заради контузии са Цветомир Панов и Капитанът Даниел Димов. Срещата пропуска и нападателят Закария Беншаа, който получи червен картон в София.
Заради наказание треньорът Илиан Илиев ще наблюдава мача от трибуните на стадион „Тича“, а неговият помощник Петър Костадинов ще ръководи срещата от скамейката.
Двубоят между Черно море и Хебър е в събота, 10 септември от 21 часа. Цената на билетите е 9 лева и ще могат да се закупят от касите на стадиона от 18:30 часа в събота. Билети могат да бъдат закупени и онлайн в мрежата на Ивентим.

Групата: Георги Георгиев, Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Виктор Попов, Мартин Дичев, Росен Стефанов, Петар Босанчич, Васил Панайотов, Стефан Велев, Мимито Биаи, Велислав Василев, Мазир Сула, Матеус Клементе, Алекс Фернандес, Матиас Курьор, Николай Златев, Исмаил Иса, Мади Кета.
"Колкото повече ядеш, толкова по-самотен ставаш!" - Стара канибалска поговорка.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Потребителски аватар
Veso1913
Мнения: 1247
Регистриран на: 04 дек 2008 14:56
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот Veso1913 » 10 сеп 2022 15:22

Nobody007 написа:
'enki' написа:Аз всичко това го разбирам как Иса е междинен вариант, но лично за мен той не е голаджия и най-вероятно ще сме много ялови с него. Надеждите са ми в Курьор и Златев, и донякъде Закария.

Според мен трябва да налагаме Златев на място на Жека, още повече след като не сме взели читав негов заместник.


Темата е за мача с Хебър в събота, но отново се отклони в друга посока...
Моето мнение е, че Иса попадна в състава по простата причина, че няма кой да замести липсата на Жека. Далеч е от това което желаем за играта му на позицията централен нападател, но просто няма друг... Няма за съжаление. Затова е взет.
Златев и Курьор са прекрасни футболисти, но не и за позицията централен нападател... (по мое лично мнение). Това е реалността, т.е. няма да се правят драми.
Мисля си, че през зимния трансферен прозорец ще се търси на пожар централен нападател (свободен трансфер, естествено)... но дотогава ще изтече много вода... Времето ще покаже.
Дай боже пък Исмаил Иса да започне да вкарва и да ни опровергае ... т.е. да ни сюрпризира приятно :) Или пък Закари да се вмести като реализатор...
Вярвам, че Илиан ще намери решение.

Няма да чакаме зимния прозорец,защото нападател вече се търси и когато се намери и го искаме,може да пристигне на Тича и да заиграе.Така или иначе търсим свободен агент,а за свободните няма прозорци,защото могат да подписват и започнат да играят веднага.Но и защитник си трябва.
,,Не ме вади без повод,не ме прибирай без слава"!

Потребителски аватар
greenpeak
Мнения: 4414
Регистриран на: 08 мар 2009 19:53
Местоположение: greenpeak@abv.bg
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот greenpeak » 10 сеп 2022 19:52

Към 19:50ч.

ПФК Черно море
25 Иван Василев Дюлгеров - ВРАТАР
3 Живко Станиславов Атанасов
15 Петар Босанчич
32 Мартин Данаилов Дичев
6 Виктор Николаев Попов
7 Матеус Дос Сантос Клементе
71 Васил Костадинов Панайотов - КАПИТАН
77 Стефан Димитров Велев
20 Мади Кета
10 Велислав Красимиров Василев
19 Матиас Курьор

Резерви
22 Георги Николаев Георгиев - ВРАТАР
88 Атаир Мимито Роша Биаи
8 Мазир Сула
39 Николай Светославов Златев
4 Росен Светлинов Стефанов
37 Исмаил Иса Мустафа
11 Алекс Насименто Фернандес

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5167
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот ogrizko » 10 сеп 2022 20:19

срещу по-слаб противник може и да направи нещо Курьор, но ми се искаше Иса напред Курьор вляво, Кета вдясно......

Мимито се надявам да няма физически проблеми и затова да е резерва.... всъщност ми се вижда странно решението и то доста, подвижен е, мн добре подава и комбинира, повратлив, раздвижва центъра.... ама ще видим какво ще стане
Изображение

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5167
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот ogrizko » 10 сеп 2022 23:17

браво на Златев за гола! откога мрънкам, че на контри е идеален за нападател ...ама днеска го доказа и с гол :)))
труден мач с тая сгъстена защита и без сердюк и закария.... но важното е, че успяхме да измъкнем в края ....дичев добре игра днеска, което беше важно за неговото самочувствие .....а Живко каза в някакво интервю, че иска да вкарва голове ...днеска на 2-3 пъти за малко, но явно гола предстои и за него в някой важен мач :)))
Изображение


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта