ВЛ: ЧЕЛСИ - Хъл Сити, 22.01.2017 г., 18:30 ч.

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, slavia_forever, Madridist

THE G.A.M.E
Мнения: 50006
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: ВЛ: ЧЕЛСИ - Хъл Сити, 22.01.2017 г., 18:30 ч.

Мнениеот THE G.A.M.E » 22 яну 2017 21:07

Важни 3 точки, като качеството на двубоя не бе високо.
Но винаги така се получава, когато един от тимовете е решил с цената на всичко да пречи на съперника.
Не обвинявам гостите, т'ва явно им беше начинът... Направиха куп тактически нарушения, има го във филма.
От другата гледна точка, "Сините" не играха добре, като често подходът при постепенните атаки беше погрешен.
Т'ва 5-4-1 с което се браниха Хъл, беше неудобно за постепенна атака.
Трябваше да сме по директни, в един момент опитахме с високи центрирания, но рядко бяха точни и опасни.

И аз не обичам да се "помага" на отборите ми с грешни реферски решения, но днес мисля, че като цяло съдията сбърка и в двете посоки, така че нещата се компенсират.
През първото полувреме спокойно можеше да отсъди дузпа за Челси, когато Педро беше изблъскан преди да овладее висока топка.
Да не споменавам за нарисуваният 2-ри жълт картон, при нарушението на Дейвис на границата на пеналта, отново срещу Педро.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
E_pluribus_unum
Мнения: 480
Регистриран на: 11 дек 2016 23:46
Местоположение: Сандански
Контакти:

Re: ВЛ: ЧЕЛСИ - Хъл Сити, 22.01.2017 г., 18:30 ч.

Мнениеот E_pluribus_unum » 22 яну 2017 23:10

Победихме,но съм разочарован от играта ни!Разочарован съм от Конте!С времето все повече се убеждавам,че Конте е просто един страхливец за мен,прекалено консервативен,типичен италианец!Да играеш срещу последния на Моста с такива добри офанзивни футболисти,които имаме,да се мъчим цял мач и да позволим на Хъл да ни сгънат,като"салфетка в ресторант"това е срамно за мен.Такива нерви не бях трошил отдавна.Много слаба игра на всички с изключение на Куртоа,тройката централни и Моузес,от там нататък бяхме много зле.Трябваше да започнем с Фабрегас на мястото на Матич(тоя тюфлек в последно време е просто неузнаваем).Видя се при смяната,че в момента в който Фабрегас се появи,играта се промени коренно!Азар беше слаб,но ако взема под внимание,че се връщаше зад централната линия,за да поеме топката и изключително слабата игра на Матич и Канте,то нямам право да му се сърдя.
Относно съдийството:
Много слабо с много грешки!
Отменен гол за Челси!
Спестен втори"нарисуван"жълт картон(респективно,червен) за защитник на Хъл!
Не отсъдени дузпи в полза на Челси и Хъл!
Е поне не вкарахме гол от засада,като Арсенал и после Венгер ми реве на оная работа,че съдийството било слабо!Ами да такова е и този път е в негова полза!
Ако продължаваме така в скоро време ще си скубем косите,ако не този сезон,то следващия със сигурност!Конте е много голям дебил и с дебела глава и според мен трудно ще осъзнае каквото и да било!
Силният пълководец няма слаби войници.-Китайска мъдрост

Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен.
АЙНЩАЙН

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44138
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: ВЛ: ЧЕЛСИ - Хъл Сити, 22.01.2017 г., 18:30 ч.

Мнениеот rhaegar » 22 яну 2017 23:55

По едно време изглеждаше, че ще е един от "онези" мачове, в които уж водим и играем нещо, а губим точки. Хъл ни натиснаха срериозно и играха добре.
Важна победа, особено с оглед на останалите резултати в кръга. Отиваме в Ливърпул с добра преднина и спокойни, но не трябва да се отпускаме.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Alex
Мнения: 3469
Регистриран на: 06 юни 2009 19:43
Контакти:

Re: ВЛ: ЧЕЛСИ - Хъл Сити, 22.01.2017 г., 18:30 ч.

Мнениеот Alex » 23 яну 2017 00:03

E_pluribus_unum написа:Е поне не вкарахме гол от засада,като Арсенал и после Венгер ми реве на оная работа,че съдийството било слабо!Ами да такова е и този път е в негова полза!

Ти гледа ли мача на Арсенал??? :roll:
Как точно това срещу Мустафи не беше дузпа (обаче на Джака с/у Борнемут беше дузпа... обаче при третия гол на Борнемут не беше фаул) Не може едно и също положение в 1000 мача все да се свири срещу Арсенал.
А за засадите Арсенал е един от най-ощетяваните отбори и във Вл и в ШЛ, защото играят с бързи футболисти на ръба на засадата - мога да ти давам безброй примери за такива решения в обратна посока (примерно с/у Мидълзбро Уолкът в последната минута излезе сам срещу вратаря в малкото наказателно, свириха измислена засада)

Иначе не знам това срещу Косчелни дали беше дузпа или непряк свободен удар.

вземете 4 точки от следващите два мача и сте шампиони... ако не, ще стане интересно ;)

пп абе съдиите в Англия все едно от А група са ги събрали :lol:
Изображение

Потребителски аватар
usurper
Мнения: 2497
Регистриран на: 08 яну 2012 14:06
Skype: ЛС ;)
Местоположение: Copenhagen
Контакти:

Re: ВЛ: ЧЕЛСИ - Хъл Сити, 22.01.2017 г., 18:30 ч.

Мнениеот usurper » 23 яну 2017 00:32

E_pluribus_unum написа:С времето все повече се убеждавам,че Конте е просто един страхливец за мен,прекалено консервативен,типичен италианец!

Кажи ми, че се бъзикаш :shock: Виж какво прави с отбор, който беше 10ти !!! миналия сезон и какво постигна за минимално време ffs...
Баси, за пореден път се убеждавам, че сме една от най-разглезените фенбази.

Относно мача, не играхме кой знае какво, но си взехме своето в кръг, в който почти всички от конкурентите ни изпуснаха точки. Хъл трябваше да им се свири дузпа, но същото може да се каже и за Челси. Отделно трябваше да изгонят Дейвис, но е минало вече.

ПП Дано с Мейсън всичко е наред, много зле изглеждаше :(
[offtopic][/offtopic]

Потребителски аватар
E_pluribus_unum
Мнения: 480
Регистриран на: 11 дек 2016 23:46
Местоположение: Сандански
Контакти:

Re: ВЛ: ЧЕЛСИ - Хъл Сити, 22.01.2017 г., 18:30 ч.

Мнениеот E_pluribus_unum » 23 яну 2017 01:37

usurper написа:
E_pluribus_unum написа:С времето все повече се убеждавам,че Конте е просто един страхливец за мен,прекалено консервативен,типичен италианец!

Кажи ми, че се бъзикаш :shock: Виж какво прави с отбор, който беше 10ти !!! миналия сезон и какво постигна за минимално време ffs...
Баси, за пореден път се убеждавам, че сме една от най-разглезените фенбази.

Относно мача, не играхме кой знае какво, но си взехме своето в кръг, в който почти всички от конкурентите ни изпуснаха точки. Хъл трябваше да им се свири дузпа, но същото може да се каже и за Челси. Отделно трябваше да изгонят Дейвис, но е минало вече.

ПП Дано с Мейсън всичко е наред, много зле изглеждаше :(



Не,не се бъзикам.С тази дефанзивна схема,в която контрите са нашата сила играем срещу Арсенал,Ливърпул,Сити ит.н.,но да излезем срещу опашкаря Хъл с тази схема и това не е само в този мач е простотия.Цял мач се мъчихме и хвърлихме много повече енергия,от колкото би трябвало.Това този сезон за сега върши работа,но се съмнявам,че другия сезон ще е така.Отборите се приспособяват.В този мач можеше да излезем с 3-4-2-1 или 3-5-2 с изнесени малко по напред крила.Можеше спокойно да пусне Ейк вместо Алонсо,Фабрегас или Чийк вместо Матич или Канте и Мичу напред.Има много млади на пейката с много енергия и на тях им трябва игрово време.Силите са ни на свършване(нищо че почиваме 7-8 дни) и това не е добре и в този мач се видя.

П.п.Райън Мейсън е много зле.Дано да се оправи това момче,направо ми е много гадно.
gong.bg/football-sviat/anglia/multimedia/video/futbolist-na-hyl-siti-se-bori-za-zhivota-si-sled-sblysyk-415428
Силният пълководец няма слаби войници.-Китайска мъдрост

Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен.
АЙНЩАЙН

Потребителски аватар
E_pluribus_unum
Мнения: 480
Регистриран на: 11 дек 2016 23:46
Местоположение: Сандански
Контакти:

Re: ВЛ: ЧЕЛСИ - Хъл Сити, 22.01.2017 г., 18:30 ч.

Мнениеот E_pluribus_unum » 23 яну 2017 01:44

Alex написа:
E_pluribus_unum написа:Е поне не вкарахме гол от засада,като Арсенал и после Венгер ми реве на оная работа,че съдийството било слабо!Ами да такова е и този път е в негова полза!

Ти гледа ли мача на Арсенал??? :roll:
Как точно това срещу Мустафи не беше дузпа (обаче на Джака с/у Борнемут беше дузпа... обаче при третия гол на Борнемут не беше фаул) Не може едно и също положение в 1000 мача все да се свири срещу Арсенал.
А за засадите Арсенал е един от най-ощетяваните отбори и във Вл и в ШЛ, защото играят с бързи футболисти на ръба на засадата - мога да ти давам безброй примери за такива решения в обратна посока (примерно с/у Мидълзбро Уолкът в последната минута излезе сам срещу вратаря в малкото наказателно, свириха измислена засада)

Иначе не знам това срещу Косчелни дали беше дузпа или непряк свободен удар.

вземете 4 точки от следващите два мача и сте шампиони... ако не, ще стане интересно ;)

пп абе съдиите в Англия все едно от А група са ги събрали :lol:


Гледах го.Имах предвид дузпата,която беше свирена за нарушение срещу Кошчелни и ли по точно положението при която беше отсъдена дузпата(Кошчелни беше в засада).Както и да е,не се възмущавам вече от това.Съдийството този сезон е просто под всякаква критика и лошото е,че накланя сериозно везните.Що се отнася за голове от засада,Юнайтед са си направо супер(1/4-рт от головете са им от засади).
Силният пълководец няма слаби войници.-Китайска мъдрост

Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен.
АЙНЩАЙН

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44138
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: ВЛ: ЧЕЛСИ - Хъл Сити, 22.01.2017 г., 18:30 ч.

Мнениеот rhaegar » 23 яну 2017 10:23

От една страна, донякъде съм съгласен с идеята за повече ротация, особено в такива мачове. От друга, когато нещо ти носи успех, не го променяш. Особено в този момент от сезона, когато точките са по-важни от всичко. И особено след резултатите от кръга, които се получиха, всички знаеха, че имаме чудесен шанс да увеличим преднината, който не можеше да се изпусне.
Резервите ще поиграят срещу Брентфорд, а след това, ако преди мача със Суонзи сме със сходна преднина в класирането, може и тогава.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

THE G.A.M.E
Мнения: 50006
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: ВЛ: ЧЕЛСИ - Хъл Сити, 22.01.2017 г., 18:30 ч.

Мнениеот THE G.A.M.E » 23 яну 2017 13:01

E_pluribus_unum написа:
Победихме,но съм разочарован от играта ни!Разочарован съм от Конте!С времето все повече се убеждавам,че Конте е просто един страхливец за мен,прекалено консервативен,типичен италианец!Да играеш срещу последния на Моста с такива добри офанзивни футболисти,които имаме,да се мъчим цял мач и да позволим на Хъл да ни сгънат,като"салфетка в ресторант"това е срамно за мен.

Колега, не съм съгласен и ще се опитам да се аргументирам.

Конте можеби в някои мачове или част от такива, избира по предпазлива тактика, подредба и състав.
Но в никакъв случай не можем да го наречем страхлив.
Все пак това е човекът, който дръзна да се изправи срещу английските "неписани закони", като след поредица от неуспешни двубои смени схемата ни на 3-4-3 и различните и вариации.
След което и последва възходът ни.

Конкретно до снощната среща ...
Играхме по начин, по който да се опитаме победата ни да е гарантирана.
С оглед на получилите се резултати в другите мачове, целта оправдава средствата.
Мисля че до тук през сезона на няколко пъти доказахме, че когато трябва, можем да играем ултра атакуващо.
Когато не се налага, няма причина да го правим.
И аз критикувах Конте за подредбата и тактиката ни в някои двубои... Например срещу Арсенал и Ливърпул, то си и паднахме от тях де.
Не ми харесваше отборът и в още няколко срещи, но в тях бихме.
Вчера можеше да се заложи на Уили в центъра, до Канте.
Мисля че за в бъдеще това бил никак не лош вариант за толкова затворени отбори, каквито са Хъл.
Но в крайна сметка победителите не ги съдят.
Докато продължаваме да печелим, не е сериозно да мислим за некви промени в схема и тактика.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

yasen
Мнения: 2457
Регистриран на: 21 сеп 2008 23:24
Контакти:

Re: ВЛ: ЧЕЛСИ - Хъл Сити, 22.01.2017 г., 18:30 ч.

Мнениеот yasen » 23 яну 2017 13:56

много глезльовци има и в този форум
Трябва да разберете, че един отбор няма как да е във върхова форма през целия сезон, не можем да побеждаваме всеки мач с 4 или 5 на нула.
Хъл Сити изнесоха много силен мач, забелязва се подобрение при тях след Нова година, очаквам да запишат още добри резултати в следващите мачове.
Челси не играха най-добрия си мач, но беше очаквано, точно през този месец можем да си позволим малко отпускане.
Следват тежки мачове през Февруари и Март, които ще определят всичко за сезона ни.
И все пак Челси има допуснати едва 4 грешки този сезон - загубите срещу Ливърпул и Арсенал в онази "лошата" схема, един тъп хикс срещу Суонси, който наистина трябваше да спечелим, изпуснахме 10 гола тогава, и след промяната на постройката, само една единствена грешна стъпка - загуба срещу силния Тотнъм като гост.
Ако и сега има някой недоволен от резултатите, по-добре да сменя отбора ВЕДНАГА!
Отборът играе по шампионски, печели "леките" мачове с минимум усилия.
Държим здраво титлата в наши ръце.
Трябва да почнем да мислим и за ФА къп, до тук жребия е благоприятен.


Върни се в “Челси”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта