Защо играем толкова слабо?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Bradat-brat
Мнения: 328
Регистриран на: 10 мар 2014 15:34
Контакти:

Защо играем толкова слабо?

Мнениеот Bradat-brat » 28 окт 2015 11:03

Всеки може да загуби. Ето, снощи се равнихме с "Челси" и "Арсенал" - те също са аут от турнира за купата. И всеки, който следи и милее за отбора си, знае, че загубата в един мач, не трябва да се превръща в трагедия. Това е играта футбол, и в това е нейния чар и особено в турнирите за купите на отделните страни. Проблема не е в загубата на "Ботев", а в трайната тенденция отбора да върви на долу - като игра, като мотивация, като желание за изява, като стремеж да постигнеш нещо на футболния терен и т.н. От мач, на мач отбора играе по-слабо и по-слабо. Никаква идея, никакъв синхрон, все едно 11 момчета са събрани в последния миг и са излезли на терена. И тогава, за първи път са видели топка! В една игра, в която побеждава този, който превземе вратата на противника повече пъти, нашия отбор излиза и обръща гръб на тази противникова врата. Топката се подава само назад, в най-добрия случай настрани и не се вижда никаква идея как отбора ще отбележи гол. Да, с отбора се случи нещо, което можеше да ни затрие за дълго от футболната карта. И все пак, оцеляхме и дадохме заявка, че ще вървим напред, макар и бавно, с много усилия, но с желание и мотивация. Но, след това се тръгна по пътя, който вместо на горе, води само на долу. Аз съм само зрител и само обичам отбора си. Не знам причините, не съм футболен специалист, но това което ми представя любимия отбор е едно трагично подобие на играта футбол. Това дори не е слаб футбол, това във много случай е анти-футбол. Къде са причините за всичко това? В това, че отбора реално няма собственик, който да изисква? В това, че ръководството, като на много други места е поверено на бивши футболисти, без каквато и да е квалификация в управлението? В това, че не можем да си позволим грамотен и знаещ треньор? В това, че не се разчита на искащи да играят млади момчета, а на футболисти, за които "Ботев" е само работно място за едната заплата? Или има фактори, които не знам и никой няма да ми каже? Ще се направи ли опит да се промени нещо към по-добро или ще чакаме да дойде нова "христолова ера"?

Потребителски аватар
tores94
Мнения: 96
Регистриран на: 28 окт 2015 11:03

Re: Защо играем толкова слабо?

Мнениеот tores94 » 28 окт 2015 11:09

Случва се и на най-добрите отбори. Виж какво става в Челси.

Потребителски аватар
bultras4e
Мнения: 1809
Регистриран на: 21 май 2008 18:28
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Защо играем толкова слабо?

Мнениеот bultras4e » 28 окт 2015 11:13

Истина е, че не започнахме толкова зле със Шиляк. Имаше борбеност, настроение в играта. Но в последните няколко кръга (вече са доста) нещо се счупи. Моето лично мнение е:
-слаба форма на футболисти, които се водят основни (Пламен Николов, Милен Гамаков, Орлин Старокин, Даниел Генов и др.)
-няколко контузии (Алекс Колев, Мариян Огнянов, Нико Варела) и наказания за картони
-безумна форма на Божо Васев през този сезон
-скандален Чибамба ( нямам идея защо не се дава шанс на Алексиев)
-някои от новите попълнения дойдоха в средата на есента (без подготовка и стиковка с другите)

Има и други неща вероятно.
[wrapimg=]http://static.football24.bg/cache/470x0/assets/2013_novi/a/botev/todor_nedelev1.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3984
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Защо играем толкова слабо?

Мнениеот Странджата » 28 окт 2015 11:16

Отборът ви не е по-слаб като имена от този, който ни изхвърли във втората шестица (изключвам Чичо, който е незаменим играч - видя се и в Левски, но е от типа Бербатов - не му се ще да играе под напрежение). Тогава - кое е различното - от там тръгни - финасиране, управление, нагласи на публиката ви.
И ние бяхме в тази дупка, но с усилията на синята общественост нещата си идват лека-полека на мястото, макар че прекомерните амбиции, които по-скоро ни приписват, отколкото ги имаме, може да ни подведат и отклонят от бавния, но славния път, който и ти май предпочиташ за вас.
Последна промяна от Странджата на 28 окт 2015 11:16, променено общо 1 път.

radewski
Мнения: 167
Регистриран на: 25 апр 2009 15:24
Контакти:

Re: Защо играем толкова слабо?

Мнениеот radewski » 28 окт 2015 11:16

Не искам да се заяждам. Храня добри чувства към отбора ви, НО
Искам да ви попитам :
Какво по дяволите прави там Георги Марков???
Откъде цъфна при вас този е доказан некадърник и тъпунгер.

Потребителски аватар
ЕМИЛ
Мнения: 51313
Регистриран на: 20 юни 2009 16:17
Местоположение: У некоя кръчма
Контакти:

Re: Защо играем толкова слабо?

Мнениеот ЕМИЛ » 28 окт 2015 11:18

Защото Шиляк толкова си може .

Потребителски аватар
Plovdivskia Grand
Мнения: 643
Регистриран на: 01 юли 2009 15:57
Контакти:

Re: Защо играем толкова слабо?

Мнениеот Plovdivskia Grand » 28 окт 2015 11:27

Няма собственик който да изисква!

Потребителски аватар
Заклет Левскар
Мнения: 2735
Регистриран на: 15 фев 2012 10:39
Skype: Оранжево небето .....
Местоположение: Етрополе

Re: Защо играем толкова слабо?

Мнениеот Заклет Левскар » 28 окт 2015 11:31

ЕМИЛ написа:Защото Шиляк толкова си може .


Баси, тоя ни се канеше на Герена :o :shock:
Павел Колев:
Литекс са лицензирани за Б група, но имат нови документи, че стават ЦСКА и сега се разглеждат документите. Очакваме това да се случи и този отбор да играе в А група - на Националния стадион Васил Левски.

Мика СТОИЧКОВА РАМАДАН

Потребителски аватар
tomba
Мнения: 844
Регистриран на: 13 юли 2013 15:39
Контакти:

Re: Защо играем толкова слабо?

Мнениеот tomba » 28 окт 2015 11:38

Бултрасче е написал по-важните за момента.

Потребителски аватар
DarkPsy
Мнения: 3646
Регистриран на: 16 юли 2013 11:18

Re: Защо играем толкова слабо?

Мнениеот DarkPsy » 28 окт 2015 11:49

Според мен примадоните ни, наричащи себе си футболисти бойкотират треньора. Още в първите си дни като треньор Шиляк ги скъсваше от тренировки, а както знаем това е занимание, което българските футболисти никак не обичат. Това е причината за мен.


Върни се в “Ботев”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта