Любопитни факти за Пловдив

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Bliu-Bliu...
Мнения: 481
Регистриран на: 21 май 2008 12:20
Местоположение: софия
Контакти:

Re: 100 неща ,които обичам в Пловдив

Мнениеот Bliu-Bliu... » 11 дек 2008 18:30

PLOVDIV PEE 1912 написа:
djany76 написа:Какво мислите за Марица, мен много ми се иска инфраструктурата около реката да се раздвижди. Могат да се изградят невероятни неща.

Предстои цялостен ремонт на бул.Марица ,а и ще чистят коритото за да стане плавателна.

За 2009 е заложен ремонт и оширение на много от натоварените транспортни артерии на Пловдив. За 2008 бяха много по-малко и си ги изпълниха в общи линии. Дайте сега да видим кво ще стане с големия залък. Съжалявам, че не мога да пастна плана, но предполагам, че на сайта на общината го има.
Радващо е, че преди няколко дена се проведе периодичната /през 2 години/ обществена дискусия за културно-историческото наследство на града. Докато има такива мероприятия, можем да сме спокойни за адекватното развитие на града ни, независимо от управляващата власт. Няма да сравнявам с положението в София, за да не стимулирам идиотчетата. Те си имат идол. Бате Гойко ще ги оправи, като изгони селяните като мен ;)

Пловдив Пее, лятото пускаше яки фотографии, после поспря, сега ги наля на веднъж. Чудесни са, още може :D 8-)
We all live in a Yellow Submarine
Yellow Submarine Yellow Submarine.

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Re: 100 неща ,които обичам в Пловдив

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 11 дек 2008 18:56

Bliu-Bliu... написа:
PLOVDIV PEE 1912 написа:
djany76 написа:Какво мислите за Марица, мен много ми се иска инфраструктурата около реката да се раздвижди. Могат да се изградят невероятни неща.

Предстои цялостен ремонт на бул.Марица ,а и ще чистят коритото за да стане плавателна.

За 2009 е заложен ремонт и оширение на много от натоварените транспортни артерии на Пловдив. За 2008 бяха много по-малко и си ги изпълниха в общи линии. Дайте сега да видим кво ще стане с големия залък. Съжалявам, че не мога да пастна плана, но предполагам, че на сайта на общината го има.
Радващо е, че преди няколко дена се проведе периодичната /през 2 години/ обществена дискусия за културно-историческото наследство на града. Докато има такива мероприятия, можем да сме спокойни за адекватното развитие на града ни, независимо от управляващата власт. Няма да сравнявам с положението в София, за да не стимулирам идиотчетата. Те си имат идол. Бате Гойко ще ги оправи, като изгони селяните като мен ;)

Пловдив Пее, лятото пускаше яки фотографии, после поспря, сега ги наля на веднъж. Чудесни са, още може :D 8-)

ама Блю ,тия снимки са на това момиче което е писало това откровение.За Пловдив чесно да ти кажа съм оптимист за в бъдеще .

Потребителски аватар
botev.pl
Мнения: 159
Регистриран на: 01 сеп 2008 20:34
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: 100 неща ,които обичам в Пловдив

Мнениеот botev.pl » 11 дек 2008 22:58

ОЩЕ НЕЩО, КОЕТО МОГА ДА ДОБАВЯ ПО ТЕМАТА ЗА 100-ТЕ НЕЩА, КОИТО ОБИЧАМ В ПЛОВДИВ И МИСЛЯ, ЧЕ ДО СЕГА НЕ БЕЩЕ КОМЕНТИРАНО /АКО НЕ СЕ ЛЪЖА, РАЗБРА СЕ/ ТОВА Е ПАМЕТНИКА НА СЪЕДИНЕНИЕТО, КОЙТО Е МНОГО ВАЖЕН ЗА ВСИЧКИ БЪЛГАРИ. ТОЙ ОПРЕДЕЛЯ НАШАТА ИДЕНТИЧНОСТ И Е СИМВОЛ НА ОБЕДИНЕНИЕТО НА БЪЛГАРСКАТА ДЪРЖАВА!!!


Изображение
БОТЕВ ЗАВИНАГИ !!!

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Re: 100 неща ,които обичам в Пловдив

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 12 дек 2008 23:36


Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Химн на Пловдив

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 18 яну 2009 20:57

„Шуми Марица”,по стихове на Иван Вазов, да стане химн на Пловдив предлага Димитър Керин, общински съветник от „Атака”. На сесията на Общинския съвет на 22 януари ще се разгледа предложението на кмета Славчо Атанасов за нов конкурс за написване на пловдивски химн. Определена е конкурсна комисия с председател зам.-кмета Георги Шопов, както и награден фонд от 25 хил. лв.
Николина ТЕМНИЛОВА
След Съединението, от 1886 г. до 1947 г., „Шуми Марица” е бил официален химн на България, когато бива заменен с комунистическия вариант на „Мила Родино”, обяснява идеята си пред „Plovdivmedia” Керин. В герба на Пловдив, в който и да е вариант, неизменно присъства графичното изображение на Марица, а Иван Вазов, който е автор на последните редакции на текста, е живял под тепетата. Този химн е известен и с неизменното му присъствие в победите на българската войска по време на водените войни, смята още общинският съветник. Пловдивчани са воювали за родината, пеейки този химн.
Първоначалният вариант на текста и музиката са от далечната 1876 г. от Никола Живков. Мелодията е стара немска войнишка песен, обработена по-късно музиката и определена като „народна”.
„Правя предложение с разумни доводи. Ако то бъде одобрено, общината ще спести 25 хил. лв., определени за награден фонд – за написване на текст, провеждане на конкурс и т.н. една дълга процедура”, уточнява Димитър Керин.

aaaaz-ve
Мнения: 428
Регистриран на: 02 яну 2009 00:47
Контакти:

Re: Химн на Пловдив

Мнениеот aaaaz-ve » 18 яну 2009 21:11

има ли някъде аудио или видео качено, да го чуем
БЕЗБРОЙ СЪДБИ, БЕЗБРОЙ МЕЧТИ - В ЕДНО ЗА СЪРЦЕ ЗА ЧЕРНО МОРЕ
Изображение
''Ти не избираш любимия футболен отбор ,а той теб избира''

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Re: Химн на Пловдив

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 18 яну 2009 21:17

aaaaz-ve написа:има ли някъде аудио или видео качено, да го чуем

Не си чувал 'Шуми Марица"ли бе?
http://www.youtube.com/watch?v=hnUQVMu4ChA

aaaaz-ve
Мнения: 428
Регистриран на: 02 яну 2009 00:47
Контакти:

Re: Химн на Пловдив

Мнениеот aaaaz-ve » 18 яну 2009 21:26

Не съм виновен аз, че не съм го чувал, а училищата
БЕЗБРОЙ СЪДБИ, БЕЗБРОЙ МЕЧТИ - В ЕДНО ЗА СЪРЦЕ ЗА ЧЕРНО МОРЕ
Изображение
''Ти не избираш любимия футболен отбор ,а той теб избира''

Потребителски аватар
birabecks
Мнения: 1745
Регистриран на: 01 сеп 2008 18:52
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Химн на Пловдив

Мнениеот birabecks » 18 яну 2009 21:36

PLOVDIV PEE 1912 написа:
aaaaz-ve написа:има ли някъде аудио или видео качено, да го чуем

Не си чувал 'Шуми Марица"ли бе?
http://www.youtube.com/watch?v=hnUQVMu4ChA

:D Не се ядосвай...момчето не е виновно."Шуми Марица окървавена...".Химн на Пловдив - аз съм "ЗА".
Ту мъч пипълс към онли фор дъ паст дъ тайм.Но уорк ! Но секрифиси...

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Re: Химн на Пловдив

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 18 яну 2009 21:41

Аз също съм 'ЗА'.


Върни се в “Ботев”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта