Поредица:Топ 20 на предателите във БГ-футбола

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

staria
Мнения: 2787
Регистриран на: 04 окт 2008 19:12
Контакти:

Re: Поредица:Топ 20 на предателите във БГ-футбола

Мнениеот staria » 06 фев 2009 13:53

Цитат от форума на Локото, автор Ангел Ангелов:

Ами Васил Колев - израснал на "Лаута", болен локомотивец и от локомотивско семейство - капитан на Ботев. А Васил Кръстев? А днес Илиян Гаров, Добри Орловски, Николай Харизанов?

Честно казано, очаквах малко повече от въпросната статия. Едно, че нивото на правопис е недопустимо за статия.
Но и съдържанието си го бива. С очевидна тенденциозност, и много "спестени" факти. Като например горните, които изброих.
Или пък този пасаж, цитирам - "В края на 50-те години и средата на 60-те значими фигури обличали екипа на Ботев,като:Георги Кекеманов,Александър Бахчеванджиев,Иван Делев,Стратко Младенов и Иван Занев обличайки екипа на градският съперник повишават нивото на железничарите и те достигат до четвъртфинал за Уефа."

Първо, Кекеманов, Бахчеванджиев и Делев нямат нищо общо с мачовете в УЕФА - просто защото тогава не са част от Локомотив. Второ, Александър Бахчеванджиев има толкова общо с Ботев, колкото и с Локомотив. Той е изпратен в Ботев, за да отбие военна служба.
Трето, Иван Делев е играч на Локомотив Пловдив, който бива изпратен в средата на 50-те години в Ботев, за да отбие военна служба. А после се завръща в Локомотив.
Четвърто, точно по същото време - средата на 50-те и началото на 60-те години има един много по-голям и значим пример на "футболно предателство". Но той е някак "спестен"...

Става дума за наистина легендарен играч на Ботев - Георги Чакъров. Той е юноша на Локомотив Пловдив, още като ученик записва мачове в "А" РФГ за отбора.
През 1954г. е изпратен да отбие военна служба в "Дома на офицера" Пловдив - каквото е името на Ботев. В крайна сметка, остава и на постоянна военна служба. Записва 221 срещи за Ботев в "А" РФГ, 50 официални и приятелски международни мача, около 200 приятелски мача. В по-голямата част от кариерата си е капитан на Ботев. След края на състезателната дейност става негов пом.-треньор (1965-68г.) и старши-треньор (1968-73г.).

Обаче футболната биография на Георги Чакъров не се е сторила "подходяща", та да се споменава...

Потребителски аватар
mike28
Мнения: 2582
Регистриран на: 06 юни 2008 17:28
Skype: В Русия съм
Контакти:

Re: Поредица:Топ 20 на предателите във БГ-футбола

Мнениеот mike28 » 06 фев 2009 17:53

demy26 написа:Само аз ли съм потресен от това, което чета тук. Излиза, че човека който трябва да следи да не се прекалява със обидите и цинизмите в един момент се оказва фен на отбор. Това не подлага ли под съмнение обективността му?


Ами изглежда само ти си потресен. Никога не съм си крил пристрастията, старите ми постове си седят. Не виждам това какво общо има с модераторството- примерно съдиите също си имат любим отбор- какво да не им дават да свирят ли?

Потребителски аватар
Fallen_Angel
Мнения: 1446
Регистриран на: 16 окт 2008 18:50
Skype: fallenangelbg
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Поредица:Топ 20 на предателите във БГ-футбола

Мнениеот Fallen_Angel » 06 фев 2009 19:36

mike28 написа:
demy26 написа:Само аз ли съм потресен от това, което чета тук. Излиза, че човека който трябва да следи да не се прекалява със обидите и цинизмите в един момент се оказва фен на отбор. Това не подлага ли под съмнение обективността му?


Ами изглежда само ти си потресен. Никога не съм си крил пристрастията, старите ми постове си седят. Не виждам това какво общо има с модераторството- примерно съдиите също си имат любим отбор- какво да не им дават да свирят ли?


В крайна сметка защо не сложите пловдивчанин, ботевист за модератор тук? Пуснете една тема или харесайте някой редовен потребител... Деми26 е прав ако не за друго, а заради местния ни, съвсем основателен, шовинизъм.

Потребителски аватар
hypodil
Мнения: 328
Регистриран на: 07 окт 2008 09:35
Местоположение: Черно-бял Пловдив
Контакти:

Re: Поредица:Топ 20 на предателите във БГ-футбола

Мнениеот hypodil » 06 фев 2009 19:49

canar_ultras написа:
dvdvd написа:За това отгоре на централната ви трибуна с лице към входа на стадиона една година седя трансперанта"ДОБРЕ ДОШЪЛ ПРИ НАС НАСКО"!!!!


Дам на централната трибуна пишеше "Добре дошъл Наско", а на Трибуна Изток пишеше " Наско върви си!", така че пак си неподготвен!


К'ва трибуна изток, к'ви 5 лева по ония времена? Я се осъзнайте малко. Плаката "Добре дошъл Наско!" го знае цяла България! А измислицата "Наско(?!), върви си!" го има само в нечии папагалски глави ;) Отделно много добре си спомням как му скандирахте името на един мач на Лаута. Вие още стояхте под таблото тогава. Съдията ви даде дузпа, скандирахте му името и глупака я изтърва, хаха :lol: Бихме ви с 1:0, с гол на Стефан Лулчев, а вие бяхте в целия си блясък с Перучко и Наско в отбора :mrgreen:

Сори, ама това е истината! Има плакат "Добре дошъл Наско!", няма "Наско, върви си!" ;) Отделно съм ви чувал да му скандирате името, така че по-полека с поредните ви митове и легенди от 1912 нощи ;)


@demy26 нормално е модератор на спортен форумн да има клубни пристрастия. В това няма нищо нередно. Аз по-скоро бих се изумил, ако модераторка от бг-мама вършее с метлата в подобни форуми :mrgreen:
Последна промяна от hypodil на 06 фев 2009 19:57, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
botev_fen
Мнения: 483
Регистриран на: 23 сеп 2008 19:49
Контакти:

Re: Поредица:Топ 20 на предателите във БГ-футбола

Мнениеот botev_fen » 06 фев 2009 19:53

Имаше Плакат "Наско Върви си" или нещо от сорта! Тогава Данов специално изпрати хора да ни вземат плаката. Това ,че ти си информиран неправилно си е твой проблем!
Изображение

Потребителски аватар
mike28
Мнения: 2582
Регистриран на: 06 юни 2008 17:28
Skype: В Русия съм
Контакти:

Re: Поредица:Топ 20 на предателите във БГ-футбола

Мнениеот mike28 » 06 фев 2009 20:03

Понятието "основателен шовинизъм " ми звучи крайно нелогично. Няма такова нещо като основателна омраза особено пък в спорта...както и да е, това си е мое лично мнение.
Надявам се скоро да има развитие по въпроса с модераторите в клубните форуми- писах за това вече няколко пъти. Последната ми информация е, че от екипа ( все пак аз не работя в Дарик) се оглеждат за такива, аз също имам своите предложения и съм ги дал. Ще ми е крайно любопитно да видя как примерно модератор от Ботев , ще се отнася с фен от Локо Пд, пишещ нещо неприятно за канарчетата, но както и да е-ще поживеем, ще видим, както се казва.
Това, че съм фен на Левски нищо не значи- още преди месеци съм казал, че повече обичам Дунав и когато става въпрос за националния отбор- чак тогава идва ред на сините в сърцето ми.
Принципно ,ако всички спазват правилата , не виждам какви проблеми могат да имат с екипа на форума.

niko1
Мнения: 268
Регистриран на: 31 юли 2008 13:53
Местоположение: Пловдив

Re: Поредица:Топ 20 на предателите във БГ-футбола

Мнениеот niko1 » 06 фев 2009 20:11

bedrock1912 написа:london_hools ми личи си колко знаеш ботев никога не е бил сателит на чорбата


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Не се излагай!Достатъчно са ти цифричките в ника ,та да пишеш и такива глупости за да постигнеш въпросният ефект. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Или може би просто не си си пил хапчетата... :roll:

fcb
Мнения: 313
Регистриран на: 10 авг 2008 14:22

Re: Поредица:Топ 20 на предателите във БГ-футбола

Мнениеот fcb » 06 фев 2009 20:15

hypodil написа:така че по-полека с поредните ви митове и легенди

КОЙ ГО КАЗВА :lol: :lol: :lol: :lol: .АКО ПОчНА ДА ИЗРЕЖДАМ ВСИчКИТЕ ВИ ЛЪЖИ В ИСТОРИЯТА ВИ И ДА ПРАВЯ ПО ЕДНА ТЕМА НЯМА ДА МИ СТИГНЕ МЯСТОТО НА СЪРВЪРА НА ФОРУМА.
Последна промяна от fcb на 06 фев 2009 20:22, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Re: Поредица:Топ 20 на предателите във БГ-футбола

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 06 фев 2009 20:17

niko1 написа:
bedrock1912 написа:london_hools ми личи си колко знаеш ботев никога не е бил сателит на чорбата


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Не се излагай!Достатъчно са ти цифричките в ника ,та да пишеш и такива глупости за да постигнеш въпросният ефект. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Или може би просто не си си пил хапчетата... :roll:

Кажи бе нико ,кажи кво те интересува да ти обясня нещата ???!?!?!?!?

niko1
Мнения: 268
Регистриран на: 31 юли 2008 13:53
Местоположение: Пловдив

Re: Поредица:Топ 20 на предателите във БГ-футбола

Мнениеот niko1 » 06 фев 2009 20:22

Да не би да не си видял поста над твоя???!!!...Как ще го наречеш това откровение ,че не сте били никога сателит на чорбата???!!!!Винаги сте в състояние на изтърсите някоя мега глупост ,като тая.В тази дисциплина вярно нямате стигане!!!


Върни се в “Ботев”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта