Шави Ернандес (фен тема)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
AMG
Мнения: 1314
Регистриран на: 24 авг 2011 12:08
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Шави Ернандес (фен тема)

Мнениеот AMG » 16 яну 2012 16:01

Въведение:
Хавиер Ернандез и Круз, по-известен като Шави е испански състезател в футболната игра, играещ в центъра на полузащитата в ФК Барселона. Роден е на 25 януари, 1980 година, в Теаса, Каталуния, Испания. Има записани 80 участия за националния отбор на Испания. Взима участие в Летните олимпийски игри през 2000, Световното първенство 2002, Евро 2004, Световно първенство по футбол 2006, Евро 2008 и Световното първенство през 2010 година, като допринася за спечелването му, дирижирайки халфовата линия. Испания става за пръв път в историята си СВЕТОВЕН ШАМПИОН, като по-голямата част от отбора е от състезатели на Барса.

Кариера (от-до)
Шави е продукт на школата на Барселона и е прекарал цялата си футболна кариера в отбора. Започва на 11-годишна възраст, преминава през всички младежки и резервни формации на Барса и е основен член на Б отбора на Барселона, с който печели промоция за Сегунда Дивисион. На 18 август 1998 година прави дебют за първия отбор в мач за Суперкупата на Испания, в който отбелязва гол срещу Майорка. Превръща се в ключов състезател в отбора, ръководен от Луис ван Гаал. Шави има договор с Барса до 2010 г., а клаузата за неговото разтрогване е сумата от £ 100 милиона. Със своите 339 изяви в десетия си сезон за клуба, Шави се нарежда трети във вечния списък в залата на славата на легендите, носили екипа на Барселона.

В Националния отбор на Испания
8-цата на Испания - Шави Ернандес играе като полузащитник и е смятан за наследник на легендата Хосеп Гуардиола, който по-късно му става треньор. От сезон 2004-05 г., той е втори капитан на Ла Фурия. Прави дебют с националния екип на 15 ноември 2000 година срещу Холандия. Неговото участие на Световното първенство по футбол през 2006 е под съмнение поради контузия в коляното, но Шави се възстановява в срок и става част от отбора на Луис Арагонес. По време на Евро 2008 г., Шави изиграва основна роля за спечелването на европейската титла от Ла Фурия. В партньорство в полузащита с колегата си в Барса - Андрес Иниеста, той е опорна точка между отбраната и предната линия като редовно съдейства и захранва нападението с прецизни пасове. Пасовете на Шави до голяма степен улесняват неговите съотборници. Вкарва гол в откриването на първенството срещу Русия. Във финалната среща асистира на Фернандо Торес за победния гол срещу Германия. Избран е за най-добър играч на турнира от УЕФА. Дългогодишният нападател на Ла Фурия и Атлетик Билбао Хосеба Ечеберия казва за Шави в едно свое интервю : "Той е единственият играч в света, който може да контролира играта на останалите 21 на терена - 10 от неговият отбор как да играят, а 11 от другият отбор да играят по начин, който не искат". Както споменах във въведението, по-късно Шави постига и най-високата степен на национално ниво - СВЕТОВЕН ШАМПИОН 2010 година.

Шави признава, че най-голямата му мечта още не е сбъдната, а именно - Златната топка, взимана му "под носа" 3 пъти от съотборника му в Барса - Меси.
2011 година - 3ти.
2010 година - 2ри.
2009 година - 3ти.

[center]Изображение[/center]


Оттук нататък предлагам тук да поставяме асистенциите и головете от началото на сезона на най-добрия халф в целия свят.
Примера: 5 гола и 6 асистенции
ШЛ: 1 гол и 1 асистенция
КнК: 1 гол и 3 асистенции
Световно клубно п-во: 1 гол и 1 асистенция
Суперкупата на Европа: ---------
Суперкупата на Испания: ---------

Общо: 8 гола + 11 асистенции/27 мача от началото на сезона.
Последна промяна от AMG на 25 юни 2012 21:32, променено общо 7 пъти.
Всеки носи радост във форума - един на влизане, друг на излизане...

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ФЕН ТЕМА: ШАВИ ЕРНАНДЕС

Мнениеот megan fox » 16 яну 2012 16:10

Браво за темата, от доста време си мислех да я направя, ама все ме домързяваше...
Каквото и да кажем за вторият ни капитан ще бъде малко. Той е футболен гений, до голяма степен недооценен. :( Остава все в сянката на Меси, а това не е редно. Хеле след спечелената световна титла с Испания през 2010-а не разбрах защо не му дадоха Златната топка. Лично според мен Шави е наследника на Зизу. След като големият французин се отказа от футбола нашият плеймейкър се превърна в най-добрият футболен диригент! И голяма част от успехите на отбора се дължат на брилянтните му ходове. Всички говорят за Меси, че носел Барса на гърба си, но ако зад него не беше Шави, който да му дава средно по 20+ асистенции на сезон дали нямаше да е друго? А и Шави не асистира само на аржентинеца, а и на останалите си съотборници + че и той бележи голове. ;)
В интерес на истината този сезон му е най-резултатният в кариерата. Дано да продължи да вкарва и още идната сряда да запише нов гол на сметката си, а защо не и два? ;)

За съвместната му работа с Иниеста просто не знам какво да кажа! Паснаха си идеално и не случайно ги наричат "двамата близнаци". ;) Разбират се само с поглед и мога да правят каквото си поискат със съперниците си. Такова съвършенно разбирателство не съм виждал никъде другаде!

[offtopic]За снимките нали ти показах как да ги слагаш, че даже и ми беше пратил една на някакво БМВ... какво стана?[/offtopic]

П.П. Тия дни ще направя фен тема за моят любимец. ;) Никой да не е посмял да пуска такава тема, вместо мен! :twisted:
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

Потребителски аватар
bultras4e
Мнения: 1809
Регистриран на: 21 май 2008 18:28
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: ФЕН ТЕМА: ШАВИ ЕРНАНДЕС

Мнениеот bultras4e » 16 яну 2012 16:30

Най-добрия халф в света...Каквото и да се каже за него ще е малко :!:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
[wrapimg=]http://static.football24.bg/cache/470x0/assets/2013_novi/a/botev/todor_nedelev1.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
enguerino
Мнения: 13162
Регистриран на: 17 юни 2010 12:24
Контакти:

Re: ФЕН ТЕМА: ШАВИ ЕРНАНДЕС

Мнениеот enguerino » 16 яну 2012 16:36

Мотора на два големи отбора, спечелил всичко и недооценен от някои за да му дадат Златната топка
Copa América Top Scorer: 1991
Serie A Top Scorer: 1995
Argentine Player of the Year: 1998
Fiorentina all-time Top Scorer
Argentina all-time Top Scorer
FIFA 100

Потребителски аватар
Артилериста
Мнения: 1092
Регистриран на: 02 ное 2010 13:54
Контакти:

Re: ФЕН ТЕМА: ШАВИ ЕРНАНДЕС

Мнениеот Артилериста » 16 яну 2012 17:27

Един наистина велик играч,бих добавил не само мотора,но и мозъка на два гениални отбора.Жалко за това,че все е недооценяван,но хората знаят на кого се дължат успехите както на Барселона,така и на Испанския национален отбор.Все пак мисля,че идва един друг играч,който все повече започва да измества влиянието на Шави в Барселона,не казвам,че му взима титулярното място,просто от 2-3 дори 4 години наблюдаваме един играч,който с всяка година става все по-силен и по-силен и името му е -ИНИЕСТА :)
"ЦСКА-всичко започва и свършва така.Тези 4 букви са моят живот"

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ФЕН ТЕМА: ШАВИ ЕРНАНДЕС

Мнениеот megan fox » 16 яну 2012 17:30

Артилериста написа:Един наистина велик играч,бих добавил не само мотора,но и мозъка на два гениални отбора.Жалко за това,че все е недооценяван,но хората знаят на кого се дължат успехите както на Барселона,така и на Испанския национален отбор.Все пак мисля,че идва един друг играч,който все повече започва да измества влиянието на Шави в Барселона,не казвам,че му взима титулярното място,просто от 2-3 дори 4 години наблюдаваме един играч,който с всяка година става все по-силен и по-силен и името му е -ИНИЕСТА :)


Нормално, годините си казват своето и Шави малко по-малко ще отстъпва диригенстването на Андрес. ;)
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

Потребителски аватар
Dani
Мнения: 7113
Регистриран на: 09 авг 2008 18:01
Контакти:

Re: ФЕН ТЕМА: ШАВИ ЕРНАНДЕС

Мнениеот Dani » 16 яну 2012 17:55

С Шави сме астрални близнаци. Миналата година бях пуснал тема за неговия и моя рожден ден. :lol: Иначе ми е любимия халф. Според мен е най-добрия на своя пост в света! ;)

Потребителски аватар
Messinho
Мнения: 2030
Регистриран на: 01 дек 2009 08:50
Контакти:

Re: ФЕН ТЕМА: ШАВИ ЕРНАНДЕС

Мнениеот Messinho » 16 яну 2012 18:21

Страхотен футболист и човек. Не случайно бе избран за най - добрия плеймейкър в света и то за четвърти пореден път, просто думите са излишни ;)
08.01.1994 г. Барселона Реал Мадрид 5:0
02.05.2009 г. Реал Мадрид - Барселона 2:6
29.11.2010 г. Барселона - Реал Мадрид 5:0
10.12.2011 г. Реал Мадрид - Барселона 1:3

ЦСКА ДО ГРОБ!!!
Изображение

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43770
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: ФЕН ТЕМА: ШАВИ ЕРНАНДЕС

Мнениеот rhaegar » 16 яну 2012 18:30

[offtopic]Бе ще пусна аз фен тема за баба ми, ама кога ли ще е.[/offtopic]
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
AMG
Мнения: 1314
Регистриран на: 24 авг 2011 12:08
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: ФЕН ТЕМА: ШАВИ ЕРНАНДЕС

Мнениеот AMG » 16 яну 2012 18:39

rhaegar написа:[offtopic]Бе ще пусна аз фен тема за баба ми, ама кога ли ще е.[/offtopic]

Ами виж сега, темата не може да се хареса на всички. Искам да се хареса на тая аудитория, която е настроена за дискусии, ако ще и спорове, но да се спази добрия тон. На който не му харесва, може просто да не коментира.
Всеки носи радост във форума - един на влизане, друг на излизане...


Върни се в “Барселона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта