СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

ShooterMan
Мнения: 7828
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина | 09.07 | 23:00

Мнениеот ShooterMan » 07 юли 2014 16:16

Искам Аржентина да победи, а Меси да стане шампион, защото го заслужава! Не искам да остане в компанията на Зико и Сократес - велик играч, играещ за велика нация, а без титла от Мондиал. Вижте, обаче историята с Масчерано, как надъхал целия отбор преди мача с Белгия и докарал Меси до сълзи. Имайте предвид, че това е истинския капитан на Аржентина - Масчерано! Като деф.халф определено не е човека, който може да обърне мач, да направи мач, но определено е сърце и половина на терена, а видно и в съблекалнята тежи неговата дума и реч! Не се е дърлил на треньора, че му взе лентата и я връчи на Меси, който е лидер, но само на терена :roll: . Меси получи лентата като послание от треньор, съотборници и цяла нация - имаш лентата по подобие на Марадона от 86-та в Мексико и като него се очаква да избуташ отбора до титлата и то насред Бразилия. Точно затова очаквам Меси да си влезе в ролята и да направи разликата. Ясно е, че разиграе ли се Меси нито Робен, нито Снайдер, нито който и да било може да му бъде равностоен. Смятам, че Меси 6 месеца пази сили за тези 2 мача, които идат, дори и досега по пътя в Бразилия не се напрягаше на 100%, видно беше, избухваше в НУЖНИТЕ моменти, като гола срещу Иран например или паса към Ди Мария срещу Швейцария....Но на 1/2 финала и Финала особено самия Меси знае, че трябва да даде всичко от себе си и ще го направи....и ще стане легенда.

ПС: Тежичко щеше да му е на Меси срещу онзи бесен холандски питбул Де Йонг, обаче, щеше да е интересно да видим тази битка, но уви. Бясното псе щеше да го хапе до кокал, жалко, че холандците имат този малшанс. Мисля, че ще е огромна грешка, ако Ван Гаал тръгне да играе футбол както се вика. Виждам, че Агуеро е готов (както и очаквах), а той по принцип е номер 2 при гаучосите след Меси и пред Ди Мария като класа. Летящите МНОГО добре трябва да уплътнят крилата, ама МНОГО добре и задължително човек с Меси, може би Дейли Блинд, само той ми се струва "куче" :), но просто Аржентина ИМАТ играчи, ИМАТ, и Кун Агуеро, и Лавеци, не е само Меси, също и Енцо Перес е много добър (играч на годината в Португалия и машината Бенфика), да не говорим са Игуаин, който само едно добро положение му трябва....ако Ван Гаал ги излъже ще го призная вече, въпреки, че ми е антипатичен много, но успее ли с тези холандци - слаби в защита и средата, с колеблив Снайдер и РВП да преметне Меси и Ко в зведния им миг, както Беардзот отне мечтите на Зико, Сократес и Фалкао...не знам, голям ще е ЛВГ :lol: . Все пак - успех на Меси ;)
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

g3_ev2
Мнения: 894
Регистриран на: 14 май 2010 13:28
Skype: g3_ev2
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина | 09.07 | 23:00

Мнениеот g3_ev2 » 07 юли 2014 17:03

Аржентина има много висококласни футболисти! Но:
1. Меси е претоварена фигура поради пълната липса на идеи в останалите от средната линия, а и слабата резултатност на нападението;
2. Аржентина след 75-та мин., както показа във всичките си мачове досега, "изпуска парата", претовареният Меси се изгубва и на терена настъпва хаос. Не се заблуждавайте от гола на гения срещу Иран в последната минута - това беше каприз на четката на художника!;
3. Нямат защитник или защитно звено, способно да спре едновременно Робен и ван Перси и в същото време шутовете на останалите.
Извод: Аржентина би могла да разчита на успех, ако вкара ранен гол, както срещу Белгия (холандците малко бавно влизат в мача). Но:
1. Холандия играе много по-интелигентно от Белгия;
2. При физически спад на Аржентина накрая ван Перси едва ли ще пропусне, да не споменаваме Робен.
И все пак е футбол...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16849
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина | 09.07 | 23:00

Мнениеот Udoji90 » 07 юли 2014 17:22

Надявам се "лалетата" да стигнат до финала, макар че срещу този съперник ще е още по-тежко без Де Йонг. Все пак 2-1.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

На линия
Потребителски аватар
FLANKER
Мнения: 9087
Регистриран на: 14 апр 2013 09:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина | 09.07 | 23:00

Мнениеот FLANKER » 07 юли 2014 18:08

Надявам се Аржентина да е финалист и шампион!
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили „Титаник“.
Изображение

Потребителски аватар
ЕМИЛ
Мнения: 51313
Регистриран на: 20 юни 2009 16:17
Местоположение: У некоя кръчма
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина | 09.07 | 23:00

Мнениеот ЕМИЛ » 07 юли 2014 18:15

Ха ха .Смех

Потребителски аватар
ЕМИЛ
Мнения: 51313
Регистриран на: 20 юни 2009 16:17
Местоположение: У некоя кръчма
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина | 09.07 | 23:00

Мнениеот ЕМИЛ » 07 юли 2014 18:16

1 : 1

THE G.A.M.E
Мнения: 49977
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина | 09.07 | 23:00

Мнениеот THE G.A.M.E » 07 юли 2014 18:53

Мисля си, че този мач ще бъде решен още в редовното време.

Въпроса е, кой ще наложи стила си над другия.
Аржентина се чувства добре, когато не са пресирани в центъра.
Но се чувстват добре и когато трябва да контра-атакуват.
Ако предоставят обаче прекалено много топката на Холандия, ще страдат.

Въобще, и тук важи, как ще подходят треньорите.
Както и това, коя защита ще се нагоди по-бързо към ударното звено на съперника.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Синичко
Мнения: 843
Регистриран на: 28 юни 2014 01:35
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина | 09.07 | 23:00

Мнениеот Синичко » 07 юли 2014 19:29

Давам предимство на Холандия и според мен именно те ще са финалисти.
1) Робен, Ван Перси, Снайдер и Кайт са едно от най-невероятните холандски поколения - страхотни играчи. Всеки един от тях може да избухне във всеки един момент. За Аржентина ще липсва Ди Мария, което е огромна загуба. Ще се разчита на Меси и неговите действия ще предопределят дали аржентиците ще играят добре в атака. Игуаин е добър нападател, но с една класа по-надолу от Ван Перси (въпреки че и двамата не правят най-силното си първенство). От Агуеро няма как да очаквам нищо при положение, че в националния никога не се представя на нивото, на което го прави в клубните си отбори. Ако се отчете с нещо важно като гол или асистенция, ще бъда изненадан.
2) Тези холандски играчи бяха на косъм през 2010 и вярвам, че съдбата сега ще е с тях. Толкова страхотни футболисти, толкова футболна страна и никога да не е ставала световен шампион... все някога тази прокоба ще се развали и имам усещането, че ще е на този мондиал. Лично аз стискам палци за тях, защото ми са най-симпатични от останалите отбори.
3) Предимството на мениджърите е ясно в полза на кого е. Мисля, че няма нужда от думи.
4) Холандците ми се виждат като отбор за големите мачове. Обичат да играят срещу отбори, които нападат и им остават пространства за бързината им (Испания). Затова и страдаха срещу Мексико и Коста Рика. Аржентина пък играят доста прагматично. Не виждам как ще се впуснат в масови атаки, но пък нищо чудно една единствена контра да реши мача в полза на Холандия. Като цяло ще бъде много интересен мач.
Изображение
Левскар да си, братко, е дума велика, левскар да си, братко, е чест!

Изображение
Wherever you may be, cause we are the famous CFC!


Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина | 09.07 | 23:00

Мнениеот matador1 » 07 юли 2014 20:04

Аз съм за "меситата", но прогнозирам лесна победа за Холандия.


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта